Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szimpla maximalizmus vagy...

Szimpla maximalizmus vagy valami komolyabb betegség?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsémről lenne szó, végzős gimnazista, 3 éve diákmunkázik. Nemrég tudtam meg, hogy idén már nem csak hétvégén, de iskolanapokon is egyből átmegy az étterembe dolgozni, a múlt hónapban 65 (!) órát dolgozott. Puszta kíváncsiságból megkértem, hogy mutassa meg a krétáját, az átlaga 5,00 MINDENBŐL! Nem tudom, hogy csak maximalista, vagy valami komolyabb, biztosan nem a szülei várják tőle ezt el, amikor rákérdeztem hogy miért dolgozik ennyit, azt mondta hogy bántották amiért nem volt pénze. De ez már nagyon durva hogy ennyi idősen ennyit dolgozik és még mellette színötös egy gimnáziumban..
2022. dec. 8. 22:13
 1/5 A kérdező kommentje:
A bántást szerintem alátámasztja a közel 1 millió forintnyi kütyüje, a méregdrága sportcipői és hogy mindig drágább és a drágább cuccokat vesz, a régieket meg eladja
2022. dec. 8. 22:17
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Csak nekünk, akik itt gyakorin b*sszuk el az időnket, tűnik ez maximalizmusnak. :D Amúgy teljesen átlagos, szorgalmas srác. Maradjon is ilyen!
2022. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek 2.
2022. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Ameddig neki nem okoz problémát, addig nem gond. Ha már kiég, ha túlhajtja magát vagy elhanyagolja az emberi kapcsolatait, akkor előbb-utóbb neki is probléma lesz.
2022. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen régi sérelmekkel nem árt vigyázni. A lehető legjobb kimenetele a történetnek hogy ennyire motiválja, és próbálja a legtöbbet kihozni magából, de fontos hogy maga miatt vegye meg azokat a dolgokat amiket említettél, és ne azért hogy esetlegesen megmutassa azoknak akik bántották. Amíg magának akar bizonyítani addig teljesen rendben van, ha tudja hogy hol a határ, és jól bánik a pénzzel (ha a régi cuccokat eladja, feltételezem szerencsére nem is ész nélküli pénzszórásról van szó)


Ha végzős, jövő évtől úgyis egy teljesen másik környezetbe kerül, kialakul egy másik életstílusa, szerintem ott úgyis ki fog derülni ha esetleg eddig fejben nem tudta a helyen kezelni a dolgokat, de betegségre én biztosan nem gyanakodnék :)

2022. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!