Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább egyetem, diploma, vagy...

Inkább egyetem, diploma, vagy ehelyett egy jó munkahely? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Most nem kérek a hülye vagy kommentekből ami miatt, amit mondani fogok :D De tanárnak szerettem volna tanulni. Nem most jövök a gimiből, sokat dolgoztam már, fizun kívül szerintem jobb lenne, mint a korábbi munkahelyeim. Most szerettem volna jelentkezni, azaz szeptemberben kezdeni. Csak nappalin van a szak, a férjemnek így többet kell majd beleadni a költségekbe, megbeszéltük. Én mellette diákmunkát terveztem végezni kb 20 órában.


Azonban nemrég munkahelyet váltottam, teljesen más munkakörben dolgozom, mint eddig és nagyon szeretem. Kicsit van is köze a tanításhoz. Jól érzem magam itt. A hátránya, hogy mellette nem tudnám az egyetemet végezni. Nem tudnék mindig részt venni az órákon, a gyakorlatokat se tudnám megcsinálni, mert nem kifejezetten rugalmas a munka, tehát csak indokolt esetben lehet "kihagyni" a munkanapot (annyi szabim meg nincs).


Nem tudom, melyiket válasszam. Bár még van időm, július végén kell majd eldöntenem ugye, ha kiderül, hogy felvesznek. Korán parázok rá, de ráparázok :D Nem vagyok annyira fiatal már, gyereket is szeretnénk (5 év az egyetem és utána terveztük), nincs annyi időm egyetemre járni. Maximum még gyes alatt, egyéni tanrenden elkezdhetem, de jobb lenne nem addig húzni, akkor nehezebb is lenne a gyerek miatt. De lehet, hogy mégse válik be annyira a munka, mi van, ha kihagyom az egyetem lehetőségét és utána történik valami és ott akarom hagyni?


Ja és sajnos nem fizet sokkal jobban mint egy tanári fizu :D De nem is ez a legfontosabb nekem.


Ti mit tennétek? Egyetem vagy munka?


dec. 1. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a munkád akkor munka. Majd ha megunkd akkor elmehetsz egyetemre.
dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Én a munkát választanàm. Ritka a jó munkahely és biztosan nem válnék meg tőle.
dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én is jártam egyetemre

disznóknak mosléké

dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 UlfOrmson ***** válasza:
81%
A jó munkahelyre szavazok, főleg ha szereted is csinálni. Csak akkor érdemes belevágnod az egyetemben, ha tényleg komolyan gondolod és a diploma megszerzése után tényleg szeretnél is tanárként dolgozni. Különben csak elfecsérelt 5 év az életedből
dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!