Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakmát/munkahelyet...

Milyen szakmát/munkahelyet válasszak ha utálom az elhivatottságot/ambíciót/munkahelyi kollektívát?

Figyelt kérdés

Munkahelyen (szellemi irodai) állandóan az a téma, hogy épp kinek a gyerek tdk-zott, diplomázott, tett felsőfokú nyelvvizsgát vagy valami sikert ért el.

Engem a munkám is totál hidegen hagy. Mindenki be van zsongva egy-egy projekt/feladat kapcsán, engem pedig totál hidegen hagy mivel egyrészt utálom a szakmám másrészt nem is értek hozzá és csak a pénzért vagyok ott.


Ezekből adódóan pedig a munkahelyi kollektívát is gyűlölöm. Sosem olyan témákról megy a beszéd ami engem esetleg érdekelne (bulvár, foci, háború) hanem épp kinek milyen sikere lett az életben, ki kivel találkozott/utazgatott vagy milyen könyvet olvasott (életemben nem olvastam magam könyvet).


Szóval idegennek érzem magam ilyen közegben és szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol ostoba smalltalk-ok helyett egész nap csendben ugyanazt csinálhatom, munkaidő után hazatolom a s***em és másnap senki nem kérdezi meg, hogy mi újság velem, mert tiszteletben tartja, hogy a magánéletem szent és sérthetetlen.



2023. febr. 26. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el erdésznek, órásnak, világítótoronyőrnek, gyöngyhalásznak (ráadásul utóbbiak külföldi munka!)
2023. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél jeltolmács! Én még szószátyár süketnémáról nem hallottam.
2023. febr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1: És ezeket hol lehet kitanulni OKJ szakmaként?
2023. febr. 26. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbállak komolyan venni!

Erdésznek, órásnak, jeltolmácsnak vannak képzések, hadd ne mi keressünk rá neked!Pl:

[link]

Világítótoronyőrnek, gyöngyhalásznak meg majd megtanítanak a tetthelyen!

2023. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyárak, építőipari segédmunkakörök, sofőri munkák pont ilyenek.


A gyárban vagy építésen senki nem fog sikerekről beszélni mert vagy mindenki buta segg a családban vagy pedig azért mert ők maguk tartják értéktelennek a diplomát. Ott szinte 100%, hogy a beszélgetések témái (ha lesz egyáltalán beszélgetés) a foci, bulvár, háború lesz. De ha gyárba mész esélyesebb, hogy a kutya hozzád se szól.


Sofőri munka meg tipikusan csendes munka. Egy árva lélek sem fog hozzád szólni. Ha kamionosnak mész akkor akár több napon keresztül sem, max annyi időre míg lerakodsz mond két szót a portás, hogy hova állj be.

2023. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Én a portást mondanám olyan munkának, ahol nem kell ambíció, elhivatottság, ráadásul egyedül dolgozol. Általában ennél a munkánál csak délután kell megerőltetni magadat, amikor mindenki indul hazafelé. Csak akkor nem tudom ajánlani, ha klausztrofóbiás vagy.
2023. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6: Köszi, és portásnak milyen végzettség kell? Vagy mit tegyek annak érdekében, hogy legnagyobb eséllyel engem vegyenek fel? Sajnos nem vagyok egy megnyerő személyiség (introvertált, beszédhibás, előnytelen külső).

Vagy ez nem befolyásol a portásszakmában?

2023. márc. 5. 13:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Portásnak biztonsági őr végzettség kell.

A nem is túl nagy eszű szomszédom 68 évesen végezte el, ha neki ment, akkor neked is fog!


Ahhoz hogy valaki portás legyen, nem kell szépnek lennie, az introvertáltság csak előny, a beszédhibád meg - hacsak nem dadogsz és félóra egy mondat - szintén nem érdekes, hogy pösze vagy, vagy raccsolsz.

2023. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szuper köszi. Jellemzően milyen formában vannak ilyen biztonsági őr képzések? Hétvégén meg lehet csinálni?
2023. márc. 5. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Igen.

2023. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!