Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vékony női privilégiumok?

Vékony női privilégiumok?

Figyelt kérdés
Milyen privilégiumot kapnak a vékony nők? Mennyivel jobb az élet, mintha van egy kis túlsúly? Miért éri meg vékonynak lenni, lefogyni?
dec. 4. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Jó kis provokáló kérdés!

Szánalom...

dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 October15 ***** válasza:
88%

Könnyebben felférnek a tömött buszra. Mire gondolsz? Biztos van vmi random szociológiai tanulmány arról, hogy hogyan viszonyul a súly és a bérezés egymáshoz a nők esetében.


Pasizás terén meg, egy vékony nő esetén tök rendben van a kisebb mell, fenék stb mert hát arányok meg dolgok, de kb. ennyi, egy molett nő is tud vonzó lenni, az egy kis tülsúly kategóriában meg abszolúte nem látom a problémát.


Ha vki le akar fogyni akkor tegye azt, ha meg nem akkor ne.

dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
59%
Beszólt neked valaki, hogy kövér vagy és most itt próbálod levezetni a feszültségedet?
dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Túlsúlyos voltam és most normál alkatom van de azért még lenne hova fogyni. Még egyelőre nem sokat érzékelek a fogyásból, csak családtagok dicséreteit. De az egész tini koromat keserítette, hogy senkinek nem tetszettem, de a vékony lányok igen, és mondták is a fiúk, hogy csak a vékonyak szépek. Úgy gondolom, nem fogytam eleget, mert egyelőre nem tartanak szépnek. És még lehetnek olyan privilégiumok, amikre nem gondoltam, itt kérdezem, hogy össze tudjam szedni és akkor lehet tovább fogyok, mert most kicsit belefáradtam.
dec. 4. 13:11
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Én sovány is voltam, de nem volt jó, sokkal könnyebben betegedtem le. Most egy kevés túlsúly van rajtam, nem vészes, nem látszik, igazából csak magam miatt akarok elérni egy általam vágyott normál értéket. Inkább azt próbáld megtalálni, hogy te miért éreznéd jobban magad, ne külső motivációt keress. Én például azért lőttem be az x testsúlyt, mert azzal mozgok a legkönnyebben, és azzal még kapok magamra viszonylag könnyeben ruhát (soványként is nehéz, az a vicces, hogy most a kis túlsúllyal könnyebben tudok nadrágot venni, mint mikor sovány voltam).
dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 October15 ***** válasza:
100%

És ez hol privilégium? Milyen írott jog rögzíti azt, hogy a túlsúlyos csajok senkinek sem tetszenek, de a vékonyak automatikusan igen?


Szereted a kígyókat? Ha nem és mondjuk kisebb kígyókat tartok akkor jobb pasi leszek? Ha igen akkor vegyek nagyobbakat? :D

Ha 5 centivel rövidebb hajam lesz attól jobb lesz, pontosan hol a határ aközött, hogy tetszik-e vagy sem?


Simán lehet, hogy X pasinak ha fejre állsz sem fogsz tetszeni, Y pasinak meg most is tetszenél. Kinek mi.

dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Az önbizalom szexibb és fontosabb, mint az, hogy milyen az alakod. Valószínűleg azért nem tetszel másoknak, mert önmagadnak sem tetszel. Az a nő, aki magabiztos, mert jól érzi magát a bőrében, az sokkal vonzóbb, függetlenül attól, hogy mennyit mutat alatta a mérleg, mint az a nő, aki képtelen felülemelkedni a saját önbizalom hiányán és emiatt lépten nyomon becsmérlő másokkal szemben.
dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vékony voltam, egyesek halálra szekáltak miatta. Megkaptam, hogy "csontkollekció vagy, nekem nem tetszenek az ilyen lányok. Hízzál már egy kicsit, gondolom nem eszel semmit." Felnőtt emberek szavai voltak ezek.

Ezek a privilégiumok. Ott tartottam, hogy nyáron pólót se mertem felvenni már.

dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nap, hogy ne kapnám meg, hogy anorexiás vagyok, csontkollekció, egyek mert elfúj a szél, úgysem kellek senkinek, stb.


Ha szerinted ezek privilégiumok, és örülnöm kellene neki, oké, élj az én testemben.


Most mit csináljak, eszek, számolom a kalóriákat, de az a pluszt 5-6 kiló nem három nap alatt jön majd fel. :D, inkább 2 hónap, vagy több.


Plusz ha stresszes vagyok > fogyok, hiába eszek, hányingerem van, megy a hasam, ez ellen nem tudok mit tenni.

dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"mondták is a fiúk, hogy csak a vékonyak szépek"


Meg azt is mondják (felnőtt "férfiak" is), hogy "a csontokkal csak a kutyák játszanak"... Én nem tapasztaltam, hogy csak a testalkatom miatt annyira kelendőbb lettem volna vékonyként, mint a molettebb nők.


Amúgy meg amit már írtak, önbizalom! Testalkattól függetlenül. És tiszteld magad annyira, hogy ne legyen jó bárki, aki hajlandó szóba állni veled. A másik oldalt meg hagyd békén. Ugyanúgy megkapja mindenki a maga sértéseit az ostobáktól. Ha van sapka, az is baj, ha nincs sapka, az is baj. Peregjen le rólad. Gyerekkoromban végigszekáltak, vékony voltam, pedagógusgyerek voltam, fogszabályzóm volt, szemüvegem volt, pattanásaim voltak, nem voltam ügyes torna órán, jó jegyeim voltak... stb. aki akar, bármibe bele tud kötni. Saját anyai nagyanyámtól megkaptam, hogy lesz belőlem egy utcaseprő, csak mert az egyik lánya gyereke vagyok, és neki a fiú az isten. És még sorolhatnám hosszan, milyen toxikus az öreglány. Tudom, hogy szarul tud esni, ha megjegyzéseket tesznek rád, mert sokat dolgoztam magamon, hogy ne vegyem annyira magamra, nagyon be tudnak vésődni ezek a szúrások, főleg, ha a családod is diszfunkcionális és nincs egy stabil hátország, akikre támaszkodhatsz (nem azt mondom, hogy a szüleim mindent elcsesztek, ők megtették, ami tőlük telt, de elég sokat lavíroztak, család, munka, régi berögződések, segítségük nem volt, és most nyugdíjasan tanulnak kommunikálni, bocsánatot kérni, türelmesnek lenni, beszélni a sérelmeikről, feldolgozni a múltat, nem cikinek érezni, ha pszichológus kell, mert ők még abban nőttek fel, hogy az ilyeneket bolondnak tartják).

Kérj segítséget szakembertől, ha kell, akár a lelkedet, akár a testedet kell formálni, nem ciki. És ne mások leminősítéséből töltekezz, mert ahogy neked fáj, másnak is fáj.

dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!