Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem rázott meg nagyon...

Csak engem rázott meg nagyon a messenger újítása?

Figyelt kérdés

Igen tudom, ez mehetne a számítástechnika kategóriába is... de itt inkább az emberi oldaláról szeretnék beszélni, nem arról, hogy ez technológiai oldalról jó-e, azért raktam ide.

A messenger mostmár minden beszélgetésre be fogja vezetni az end to end encryptiont ami röviden tömören titkosítja, biztonságosabbá teszi a beszélgetéseket. Viszont így már nem lehet üzeneteket visszakeresni, és ez az, ami nekem iszonyatosan fáj. Van kettő ember akikkel már több,mint 4 éve beszélgettem, az egyikükkel élőben is rendszeresen találkozom. A velük lezajlott beszélgetéseket rendszeresen visszaolvastam,mikor magam alatt voltam, és nagyon fáj, hogy ezek a beszélgetések, amik olyan sokat jelentenek nekem, jóformán megszűntek létezni. Persze az éterben még ott vannak, de a végtelenségig kellene görgetnem, hogy eljussak hozzájuk... Mamámmal is rengeteget beszélgetünk messengeren (mellette rendszeresen látogatom természetesen), és rossz belegondolni, hogy ha egyszer majd eltávozik közölünk, még ezeket az üzeneteket sem lehet visszakeresni utána. Lehet hülyeségnek hangzik, de úgy élem meg ezt kb, mintha valaki odament volna egy pár évszázaddal ezelőtti ember szekrényéhez, amiben a szeretteitől kapott legkedvesebb, legnagyobb becsben tartott leveleit tartotta, és felgyújtotta volna az egészet.



dec. 9. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem nem tűntek el😳
dec. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor most beszélgessünk a vármegyékről és a főispánokról.
dec. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

1. Ki mondta, hogy így nem lehet üzeneteket visszakeresni?

2. A már megkezdett beszélgetéseket szerintem nem fogja titkosítani.

dec. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Nekem eddig 2 üzenetemen lett ez bekapcsolva (mondták a készítők, hogy fokozatosan fogják minden beszélgetésre behozni, de a cél hogy mindenhol működjön), és egyiknél sincs ott a "keresés a bedzélgetésben" funkció. A többi beszélgetésnél megvan. Mikor utánaolvastam, a cikkben is írták, hogy a titkosítással kiveszik az üzenetekben keresés funkciót. Laikusként, gondolom az ebben a logika, hogy mivel a szolgáltatóhoz az üzenetek titkosítva jutnak el, így nem is tud velük a rendszer műveleteket végezni, jelen esetben adott szöveget keresni bennük. Aztán lehet hülyeséget mondok.
dec. 9. 07:06
 5/10 A kérdező kommentje:
*2 beszélgetésemen lett bekapcsolva
dec. 9. 07:07
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

En nem is ertem az egeszet. Ha van vkinek egy terrorizalo párjaaki elveszi a teloját es meg kell mutatni mit er a titkositassal.


Ezen kivul a rendorseg is mindent lat ha akar látni.

dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Amúgy az a durva, hogy elvileg már nem. Ezen a linken le van írva ha valakit érdekel: [link] de teszek ide egy deepl-es fordítást egy részletéből, mert most lusta vagyok magamtól fordítani: "A titkosítás alapértelmezett bekapcsolása azt jelenti, hogy a Meta nem csak nem láthatja a legtöbb Messenger-csevegés tartalmát, de nem is tudja átadni azokat a bűnüldöző szerveknek. Tavaly a vállalat azzal került a címlapokra, hogy egy 17 éves nebraskai lány és édesanyja ellen illegális abortusz elvégzése miatt büntetőeljárás indult, miután a rendőrség megszerezte a Messenger-csevegésük előzményeit. A titkosítás ellenzői szerint a technológia megnehezíti a rossz emberek felkutatását az olyan üzenetküldő alkalmazásokban, mint a WhatsApp, amely már alapértelmezés szerint titkosított." Legalábbis elméletben ez van, aztán hogy ez valójában mennyire igaz, azt mi nem tudhatjuk.
dec. 9. 07:49
 8/10 Kitana. ***** válasza:
71%
Sosem kerestem vissza semmit beszélgetésben, szóval nagyon nem érint, de esetleg akkor a jövőben ha épp olyan beszélgetést folytatsz, amire szívesen visszaemlékeznél, vagy más miatt fontos lehet, screenshotold le és kész, a kép megmarad.
dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.


Ez így elég gáz.

dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ugyanez nalam is, par embernél.. régi képek sincsenek
dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!