Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkóság este írni messengeren?

Bunkóság este írni messengeren?

Figyelt kérdés

Újabban sokat olvasom ezt, pl fodrászok, tanárok, körmös kiírja,hogy neki este írkálnak, úristen.

Eddig bennem ez fel se merült hogy valakinek ez gond.

Telefonálás más nyilván, de a messenger egy 0-24 kommunikáció nekem, és mindenki válaszol mikor tud, úgymond egy modernebb email.

Tényleg ennyire gáz este írni pl egy időpontfoglalás vagy tortarendelés miatt? Én késő este érek rá írni


nov. 14. 09:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Én is így gondolom.
nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
A messenger egy privát kommunikációs forma. Én nem is fogadnék ott semmilyen munkaügyes üzenetet. Más kérdés, ha pl egy körmös csinál egy “üzleti” facebookot vagy instát magának, ahol pl bemutatja a munkáit.
nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Arról beszélek pl.

Óvónőkkel is messengeren kell nekünk kommunikalni.

nov. 14. 09:56
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, mi a gond ezzel. Másnap reggel 8 órakor a műkörmös szolgálatba helyezi magát :D és válaszol az üzenetekre.

A tanár egy kicsit neccesebb, mert ő reggel (ha nincs lyukasórája) tanítani kezd és délutánig nincs lehetősége telefont babrálni. Az ő részére célszerűbb inkább kora délután írni. Vagy elfogadni, hogy az esti üzenetre csak másnap délután érkezik reagálás.

nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarja, miért nem állítja be hogy este ne kapjon értesítést? Aztán akkor válaszol reggel. Én is kikapcsoltam minden értesítést este 10 után, mert utálom ha este zavarnak - de egy üzenetküldő app szerintem arra való hogy bármikor küldhessenek, aztán az én bajom gondoskodni róla hogy lenémítsam.
nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

"a messenger egy 0-24 kommunikáció nekem"

. Neked. Annak, aki egészséges viszonyt ápol a technikai eszközökkel, annak nem.

Viszont itt az igazi probléma, hogy a tanárnak, fodrsáznak stb. úgy írnak, mint tanárnak, fodrásznak stb.: ergo kb. elvárják, hogy munkaidőn kívül is ebben a szerepben legyen. Azért érthető, ha valakit ez frusztrálja. Számomra evidens, hogy pl. ezért nem írok a gyerekem nevelőjének munkaidő után.

Ok, hogy kapcsolja ki az értesítést, de nyilván magáncélra is használja a telefont, és zavaró, ha közben látszanak a munkával kapcsolatos üzenetek.

nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
43%
Amikor szombaton éjszaka ír az olyan, mint te, majd ha nem válaszolok, ír 23 kérdőjelet. Vegyétek már észre magatokat, Úristen.
nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Írhat 73-at is, ha hétfő reggel reagál rá a műkörmös.

Nem kéne ezen annyit vergődni. Munkaidőben kell a munkával foglalkozni, hétvégén meg a családdal.

nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#7 sose írtam senkinek kérdőjelt ha nem válaszolt azonnal
nov. 14. 10:36
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

“ zavaró, ha közben látszanak a munkával kapcsolatos üzenetek.”

Miért zavaró? Nem nyitom meg, aztán kész. :D mondjuk este eleve nem a messengeren függök.

nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!