Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az internetes ismerősök miért...

Az internetes ismerősök miért dobják el ilyen könnyen a másikat?

Figyelt kérdés
Hogy akár csak szó nélkül letiltanak és kész, nagyon könnyen megszakítják a kapcsolatot
dec. 12. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Interet itt a kulcsszó. Az ember élőlény, nem arra lett kitalálva hogy egy világító képernyőt nézve teremtsen kapcsolatot. Nincs fizikai kontakt, nincsenek közös élmények (vagy csak ngyon nehezen), nem alakul ki erős kötődés.
dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem mindenki vonódik be annyira érzelmileg, vagy az ellenkezője és maga is megijed attól, hogy mennyire bevonódik. Én a második vagyok és mindig az elsőt fogom ki.
dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az írás, a szöveg csak egy ideát tud kialakítani az emberben, míg egy fotó-videó által már kicsit többet ad, de mégsem adja vissza az élő kapcsolatot/találkozót. A net által kvázi védve van az egyén valódi személyisége, nincs elvileg olyan nagymértékű felelőssége (és így pofára esés lehetősége sem), mint élőben.
dec. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Én azt tapasztaltam, hogy hamar kifullad egy netes kapcsolat. Akkor meg minek erőltetni.
dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert rendszerint ezek a barátságok sokkal gyengébbek. Persze, ez csak nagy átlagban igaz, mert bőven vannak nagyon tartósak is köztük, meg az "offline" barátságok között is van elég sok, ami a legapróbb dologtól is képes megszakadni.
dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami megváltozott a világban. Én a 2000-es évek óta jelen vagyok az online életben is, onnan is voltak barátságaim sőt kalandjaim, kapcsolataim is. De élőben sem vagyok az az elveszett figura, ugyanúgy megvolt mindig az élő baráti köröm is, sőt néha az online és offline már össze is ért, mert közösen hívtam el őket találkozókra.


Viszont pl se a ghosting, se ez a tiltogatás, se ez a minden sz*ron megsértődés nagyon nem volt divatba régebben. Még ha egy idegesítő barom is volt a másik akkor se dobtuk ki a társaságból, legfeljebb kerültük vagy menekültünk előle :D


De valami mostanra eltört úgy érzem. Addig tolták ezt a trendet hogy csak te számítasz, egy életed van, a te boldogságod mindenki másé fölött áll (sőt mostanra a te érzéseid bárki más jogai és igazsága fölött áll...), hogy egyre többen kezdték elhinni és ezalapján viselkedni. Így váltak eldobhatóvá az emberek. Sőt már alap lett sokak fejében hogy magyarázat nélkül eldobni és tiltogatni a másik felet, csak mert ő "toxikus". Mindezt azért mert pl véleménykülönbségük volt akár csak egyszer, vagy mert fura érzése támadt tőle, lehet az akármi. Vagy csak rosszkor írt :D Beteg egy világ lett... Szerencsére nem mindenki ilyen, maradtak még normális emberek, csak így már nehezebb is őket megtalálni.

dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, de a netes barátságok esetén azoknak igencsak nagy többsége nem elég mély, nem elég stabil ahhoz, hogy hosszabb távon is megállja a helyét. A legtöbb esetén nincs személyes kapcsolat, találkozó, csak netes írogatás, vagy jobb esetben, netes hívás, videochat. Így meg megint csak nincs meg a kellő mélység, a tényleges kapcsolat a felek közt, mert nem elég személyes az egész. Így pedig, sajnos, könnyebben is dobják el a másikat.


A másik pedig, amit a 6. válaszban írtak előttem. Mostanra, tisztelet a kivételnek, normalizálták, elfogadottá nyilvánították a "ghosting"-ot, hogy mindenféle hüly3ség miatt tiltogatják egymást az emberek, mindenféle előjel, vagy épp magyarázat nélkül. Akkor, most szinte minden 2. ember vagy nárcisztikus, vagy toxikus sokak szerint, ha valaki összeveszik a másikkal, a megoldás csakis az, hogy "minden kapcsolatot meg kell vele szakítani", mert még véletlenül sem az, hogy leülnek és felnőttek módjára megbeszélik a dolgot.

Egyre inkább elhidegülnek egymástól az emberek, egyre romlik a kommunikáció milyensége, minősége, mennyisége, és az egyén, az "én, én, én" kerül előtérbe.

dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!