Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számodra melyik a fontosabb,...

Számodra melyik a fontosabb, két választás közül csak az egyiket választhatod ?

Figyelt kérdés

Melyiket választanád ha az lenne a kérdés, hogy mi a fontosabb számodra ? Az, hogy IGAZAD legyen, vagy az , hogy JÓL ÉREZD magad?


Sajnos az az opció nem létezik, nem választhatod azt, hogy azt szereted, hogy elismerjék az igazadat ha egyébként igazad van, mert csak akkor tudod jól érezni magad, ha igazad van és azt mások el is ismerik.


Mi a fontosabb számodra, hogy igazad legyen, vagy, hogy jól érezd magad ?



#igazam van , igazam legyen , jól érezzem magam,
dec. 15. 19:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

#10 nem. Keresed a hibát.

A választási lehetőség, a kérdés maga manipulatív, így egyértelműen a feltett kérdéseddel együtt azt akarod elérni, hogy neked legyen igazad, mert így, semmi konkrétum vagy példa nélkül azt fogja a legtöbb ember választani. De tudod mit? :) Neked van igazad!🤗❤️

dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

11 #-es.


Nem arról írj, hogy a legtöbb ember mit fog választani mert nem az volt a kérdés, hogy szerinted ki mit fog választani.

Ne minősítsd a kérdést megjegyzéssel, hogy manipulatív, mert nem az volt a kérés , hogy minősíteni vagy kategorizálni kérem a kérdésemet.


Arra válaszolj kérlek, hogy a megadott két lehetőség közűl te melyiket választod ?

dec. 15. 23:29
 13/26 anonim ***** válasza:

#12 csak 3x írtam le, hogy a második lehetőséget, de leírom a kedvedért mégegyszer.


"Azaz bizonyos esetekben, neked nem számít, hogy hogyan érzed magad csak igazad legyen ?


Hajlandó vagy rosszul lenni ha az az ára annak, hogy igazad legyen ?"

Rosszul lenni? Ez kezd vicces lenni

"Nem arról írj..."

Megerősítést vársz a kérdéseddel, igazad van.

dec. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, nagyon sok olyan kérdés van, amiben nincs senkinek igaza, hanem vannak vélemények - pl. milyen gyakran kell anyóst látogatni: havi 0 és 30 között bármi lehet a válasz. NINCS igaza egyik félnek sem.


És nem lehet ugyanolyan súllyal kezelni egy házibuliban felvetődött, mondjuk egy filmmel kapcsolatos vitakérdést azzal, hogy a párommal egy súlyos világnézeti kérdsében nem értünk egyet. Első esetben legyintek és megyek inni/táncolni, második esetben akár szakítás is lehet ha nekem kellően fontos kérdésben nincs szerinte igazam.

dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

13 #-as

Nem kérek semmilyen megerősítést.

Egy egyszerű kérdésre, egy egyszerű de konkrét választ várok !


Az elején jeleztem, hogy nincs más opció, mint amit alapból leírtam, azaz a kérdés főcímét vegyük alapul, ami így szól :


Számodra melyik a fontosabb, két választás közül csak az egyiket választhatod ?

Melyik a fontosabb, az hogy IGAZAD legyen, vagy az , hogy JÓL ÉREZD magad?

El kell tudni dönteni, hogy a kettő közül melyik a fontosabb és nincs harmadik verzió belemagyarázása, hogy egyszer ez a fontos, máskor meg az a fontos stb. Nincs magyarázkodás , nincs is is opció .

Minden választ adótól azt várom , hogy mielőtt válaszol, döntse el, hogy Ő saját magára nézve melyiket tartja igaznak a kettő választható lehetőség közül.

dec. 16. 12:26
 16/26 A kérdező kommentje:

14 # - es.


Ellent mondásosnak érzem a válaszodat.

Te saját magad is ketté osztottad azaz két részre szedted a válaszodat.

Egyszer azt mondod , hogy sok esetben senkinek nincs igaza !

Másodikra meg azt mondod, hogy ha egy világnézeti kérdésről van szó, na ott már valamelyik félnek igaza van !

És akkor most itt a második kérdésedre vonatkozóan kérdezem, hogy : ki dönti el, hogy kettőtök közt kinek van igaza egy világnézeti kérdésben ?


Megjegyzem : te képes lennél mondjuk akár elválni is, ha egy világnézeti kérdésben nem neked, vagy nem a te igazad lenne elfogadva a másik fél részéről???

Mert ha igen a válaszod, azaz igen, képes lennél akár elválni is ha egy világnézeti kérdésben ....

Szóval neked az a fontosabb , hogy igazad legyen. Te az általam leírt választható lehetőségek közül az választod, hogy neked az a fontos, hogy igazad legyen !

Oke , elfogadom a döntésedet mi szerint neked fontosabb, hogy igazad legyen.

dec. 16. 12:42
 17/26 anonim ***** válasza:
80%

14-es vagyok.


Natehát.


Szerintem onnan indul a probléma, hogy rossz a kérdésfeltevésed. :D Az "igaza van" kifejezést rosszul használod. Igaza valakinek csak ténykérdésben lehet. Hány méter magas a Himalája, mennyi 2+2, hány Oscart kapott Meryl Streep, hogy kell helyesen írni a nevét stb. Ezekre a kérdésekre egy helyes válasz van - vagy igazad van, vagy sem.


A te kérdésfeltevésed rosszul van megfogalmazva, mert valószínűleg nem ilyen kérdésedre gondolsz, hanem egyéb, filozófiai, erkölcsi, politikai, vallási kérdésekre, ahol tényszerűen csak nagyon ritkán van egyetemes igazság, egy adott témakörben lehetnek részkérdések, amelyekre adható tényszerű válasz, amiben el lehet dönteni, kinek van "igaza", de általában sokkal összetettebbek kérdésekről van szó.


A legtöbb ilyen kérdésben egyik félnek sem lehet teljesen igaza, mert NINCS egyetemes, tényszerű igazság. Vélemények vannak és max. olyan számszerűsíthető tények, hogy egy diktatúrában az összlakosság 20%-a él jó életet, és 80%-a szív, míg egy demokráciában fordítva, akkor melyik a jobb.


Szóval a rossz kérdésfeltevés miatt nem lehet válaszolni igazán a kérdésedre. A véleményed elfogadása, az azzal való egyetértés lehet kérdés inkább, hogy számodra melyik fontosabb, hogy jól érezd magad vagy hogy elfogadják, egyetértsenek a véleményeddel.


És akkor erre már tudom azt válaszolni, hogy bizonyos kérdésekben, bizonyos közegben nekem fontosabb, hogy elfogadják a véleményem, egyet értsenek vele, ellenkező esetben kilépek abból a körből. De nagyon sokat számít, hogy milyen kérdésről van szó, milyen gyakran téma ez, mennyire van jelen a mindennapokban, mennyire markánsan tér el az "igazságunk" az adott személlyel a kérdésben stb.

dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
14, 17 szépen megfogalmazta, ezért tartom a kérdésed értelmetlennek (#7 válaszadó voltam).
dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Látom az emberek vagy nem tudnak válaszolni a kérdésre, vagy nem akarnak válaszolni a kérdésre ?


Majd mivel nem tudnak válaszolni, ezért mentegetve saját magukat , kitalálják , hogy azért nem tudnak választ adni mert nem jó a kérdés !


Szóval ezek szerint azzal kellet volna kezdenem a kérdésem ki írását, hogy előbb megkérdezem, hogy az amit kérdezni szeretnék az jó kérdés lesz e ?!


Hmmm ez eléggé vicces. de ha már így áll a dolog, akkor most kihasználnám a lehetőséget és megkérdezem, szerintetek hogyan kellene a kérdésemet megfogalmaznom és feltennem ?

Várom megtisztelő válaszaitokat.

dec. 16. 18:22
 20/26 anonim ***** válasza:
49%
Úgy ahogy írtam a 17-es válaszomban kb., hogy a VÉLEMÉNYED/ÁLLÁSPONTOD/NÉZETED elfogadása/azzal egyetértés fontosabb-e neked vagy az hogy jól érezd magad. De szerintem te szoktál itt hasonló, rébuszos kérdéseket feltenni aztán baxtatni a válaszolókat, hogy ostobák, mert nem értik a kérdést. :D
dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!