Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rossz ember lennék, amiért...

Rossz ember lennék, amiért így döntöttem?

Figyelt kérdés

Középkorú férfi vagyok, állami gondozásban nőttem fel. Lényegében dolgozom, elvagyok normális, átlagos polgári életet élek.


Pár hónapja megtudtam, hogy vannak féltestvéreim, akik a véletlen folytán felkerestek engem. Van egy lánytesóm, akinek nyolc gyermeke van, ebből három gyermek arra a helyre került nevelő szülőkhöz, ahol én felnőttem. Persze más családhoz, de ismerem őket, ebből kifolyólag rám írtak facen és egy ideig felvettem velük a kapcsolatot.


A fiú testvérem börtönbe került ismét, százezer forinttal lehúzott, a lánytesóm pedig 68 ezer forinttal. Persze én voltam a hülye, hogy adtam nekik. Elég nagy szegénységben élnek, rossz a szociális hátterük, nem kaptak megfelelő nevelést az igazi szülőktől. Nekem szerencsém volt, hogy állami gondozásba vettek. Végső soron egyfajta lelki terhet rótt rám, és úgy értem nem az én feladatom segíteni a lánytesóm, vagy éppen a fiútesóm. Anyagi szinten sem tudom megtenni, és úgy érzem veszélyes vizekre utaznék emiatt. Hiszen mindig úgy váltunk el, hogy nem-e tudnám valamennyivel kisegíteni, mert nincs a gyereknek gyógyszer stb.


Én pedig nem akarok egy ilyen érzelmi zsarolásba belemenni, ha nem segítek rosszul érzem magam, ha segítek soha nem látom viszont a kiadott pénzeket, és ez egy végtelen út lenne. Tudni kell, hogy a lánytesómnak nincs meg még a nyolc általánosa sem, és gyökerénél fogva nem tudom elindítani sehol, valamilyen állás kapcsán. Holott az lenne a megoldás, ha legalább valamilyen felzárkóztató tanfolyamra beiratkozna, ahol a nyolc általánost befejezné, de nem látom rajta a hajlandóságot. Közben nekem is megvannak a saját magam problémái, a fiú testvérem pedig átvágott, mert azt mondta visszadja a pénzt, bár sejtettem nem fogja. Kíváncsi bízhatok-e bennük. Én leveszem a kezem a lánytesómról, mert nem akarom ezt az érzelmi válságot, hallgatni hogy nincs tápszer a gyereknek, vagy nincs kaja, holott neki még az apja is él.


Szerintem ez volt a helyes út, ha nem ártom magam bele még jobban ebbe az egész történetbe. Emberileg viszont úgy érzem, hogy rossz vagyok mert levettem a kezem a lánytesómról. Ha viszont meg rajta hagyom, kizsigerelnek és egy be nem látható mókuskerékbe megyek, aminek a problémáját valójában nem is kellene megoldanom.


Ráadásul már felkerestek anyám testvérei is, hogy szeretnék velem felvenni a kapcsolatot, meg adjam meg nekik a tel. számom. Persze én ezt nem szeretném és tiltottam mindenkit. Leírtam, hogy nem szeretném tovább folytatni ezt az egészet, mert rossz előérzetem van. Remélem jól döntöttem, és nem vagyok egy sz*r ember azért mert nem akarom nyakamba venni a problémájukat.



#állami gondozás, kölcsön kérés, testvérek
dec. 19. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy le kell zárni a vonalakat. Az előérzeted jó és jól csinálod. A rokon mindig rokon marad, akkor is ha nem segíted.
dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen normális és érthető a döntésed. Csak ki akartak használni. Ha nem lenne pénzed nem érdeklődtek volna felőled. Nem vagy rossz ember, nyugi.
dec. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember. Felnőttként szembesültél azzal hogy vannak, semmi közöd hozzájuk. Minden velük kapcsolatos dolgot lezárni, megszüntetni, tiltani ahol lehet. Mintha nem is lennének. Te koncentrálj a saját életedre, ők csak lehúznának.

Tesód szült nyolc gyereket a semmire, oldja meg. Fiú tesód sem a te gondod.

Csak azon lehet segíteni, aki engedi, aki akar változtatni. Nekik szemmel láthatóan megfelel ez a nagy semmi.

Felejtsd el őket, eddig is megvoltál nélkülük.

dec. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem te csináltál 8 gyereket, a szülő felelőssége a 8 gyerek, aki megszülte őket.

Nem kell engedned a zsarolásnak, tiltsd le őket, esetleg költözz is el, ha személyssen zaklatnak.

dec. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem is jól tettem, nincs miért furdaljon a lelkiismeret. Hülye voltam, hogy adtam pénzt nekik, de talán még időben elejét vettem a dolognak. Köszönöm a válaszokat.
dec. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!