Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon hány ember kezdene...

Vajon hány ember kezdene gyilkolni ha nem lenne törvény?

Figyelt kérdés
Én rendszerint eltenném láb alól azokat akikkel problémám van, aki nem tudja hol a helye szintúgy, és még sorolhatnám.
dec. 20. 01:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Az összes
dec. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
dec. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Attól is függ, hogy máról holnapra nem lennének törvények vagy soha nem is lettek volna?


Ha máról holnapra nem lennének törvények akkor szerintem nem gyilkolnának többen (vagy legalábbis nem sokkal többen) mint alapból törvényekkel hiszen az ember az élete jó részét törvényekkel együtt élte le és nem tud csak úgy átszellemülni. Ráadásul aki gyilkol, oda kell valamilyen erősen pszichés betegség is.

Ami jobban megnőne azok a rablások, lopások. Azt sok ember megtenné ha nem lennének törvények de a gyilkolás már egy más tészta és oda más is kell mint a törvények megszűnése.


Ha soha nem is lettek volna akkor szintén másképp festene a helyzet.

dec. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát, mondjuk ilyen fallout szerű világban élnénk ahol nincs kormány és csak közösségekben lehetne kikényszeríteni a rendet.
dec. 20. 02:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, sztem nézd meg a filmet amit linkeltem. Van több része is. ;)
dec. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Múltkor fél órát láttam belőle de nonstop akadozott, egyébként szerintem egy purge többet ártana a gazdaságnak.
dec. 20. 03:09
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Attól még hogy ha nem lenne törvény, attól még lenne hitrendszer, ami helytelennek tartja és megveti ezt a fajta cselekedetet. Egy hívő csak végső esetben őlne, és nem kockáztatná az idejét, a nevét és az életét ilyen tettel. Radásúl rengeteg ember megveti a gyilkosokat, szval ha te sorozatgyilkos lennél, mint mondtad, akkor ha kitudódik hogy te ölted meg ezt és ezt az embert, azoknak a rokonai vagy közelállói nagy valószinűséggel a legggonoszabb módon büntetnének meg téged, és olyankor pedig azt kívánnád bárcsak lenne törvény. Szerintem örülj hogy van törvény, mert nézd meg hogy ahol háborúk vannak, és nincs, ott mi van. Ha nem akarnál ott élni, akkor ezzel meg van válaszolva az is, hogy még is jobb ha van.
dec. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ki hívő a 80 éves nagymamákon kívül? Ha módom lenne rá csatlakoznék egy fosztogató csapathoz és velük együtt randalíroznék.
dec. 20. 03:33
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
Körülbelül a világ népességének jelentős része hívő vagy vallásosnak tartja magát. Rengeteg vallás létezik a világonm keresztény, iszlám, buddhizmus és még sok más, és te egy iszonyatosan selejt és szégyen ember lehetsz, ha még ennyit se tudsz. Ha nem lenne törvény, nem lenne mit kifosztani, mert nállad jóval komolyabb emberek még jóval előtted kifosztanának mindent, még mielőtt te a csipádat ki nyitnád. Ha nem lenne törvény, akkor nem lenne kereslet és kínálat, és nem lenne se munka, se termelés, mert senki sem dolgozna.
dec. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Te valami nagyon komoly embernek hiszed magad?
dec. 20. 03:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!