Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik hogy valaki írásban...

Létezik hogy valaki írásban nagyon jó az adott nyelvből de szóban csak makog össze vissza?

Figyelt kérdés

dec. 21. 08:36
1 2
 1/20 BlackSword ***** válasza:
92%
Persze... Nem mindenki tud kiállni és beszélni...
dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Létezik. Én pl. sajnos tipikusan az az eset vagyok, hogyha szóban hirtelen nem jut eszembe egy szó, amit szeretnék mondani, egyszerűen elakadok és csak arra az egy szóra tudok koncentrálni. Írásban van idő átgondolni, és nem parázok be, ha hirtelen épp nem jut eszembe a szó.
dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Én🙋‍♀️

Írni tudok, érteni is értem, de ha meg kell szólalni...

dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
4%
Rengeteg kávé, magas cukor, koleszterin csodákra képes...:)
dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen, pl. én. Négy nyelven tudok legalább középszinten, plusz az anyanyelvem. A beszéd egyiken sem megy normálisan.
dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos én is ilyen vagyok.
dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell a beszédet, ennyi. Ez tanulási módtól is függ. Aki nem suliban tanulta a nyelvet, hanem pl. kiment dolgozni külföldre, jobb lesz beszédben.

A suliban, aki tanult, annak meg az írás lesz könnyebb, mert a tanár nem ér rá 30 gyereket beszéltetni, inkább dolgozatot írat.

dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Létezik, és tényleg csak gyakorlástól függ.
dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Én pl angolul bármit megértek, de csak írásban. Se hallott szöveget nem értem, se beszélni nem tudok angolul.
dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Én. Írásbeli középfok elsőre sikerült valami minimális pontvesztéssel, szóbeli negyedik nekifutásra. :D Írásban kiválóan kommunikálok is, de szóban úgy, mint aki sose használta a nyelvet.
dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!