Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik hogy valaki írásban...

Létezik hogy valaki írásban nagyon jó az adott nyelvből de szóban csak makog össze vissza?

Figyelt kérdés

dec. 21. 08:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a nyelvekkel van így. sokan írnak bármilyen tárgyból kiváló dolgozatot, házi feladatot, de élőszóban lefagynak. Másnak a szóbeli megy jobban. Én pl. minden tárgyból - latin kivételével - jobban teljesítettem szóban, mint írásban.
dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Én magyarul bármennyit beszélek de idegen nyelven még azért gyakorolni kell, bár ott az írás is azért megy mert ha valami nem jut eszembe utánanézek és senki nem veszi észre. A folyamatos a nehéz ami a beszédhez kell.
dec. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Szóltam a nyelvtanárnak, hogy a beszédet gyakoroljuk, mert ami gondolatban tökéletes, amikor kijön a számon, egy vicc.
dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan vagyok, hogy egy spontán társalgási helyzetben rosszul teljesítek még magyarul is, nemhogy idegen nyelven, pedig tanultam egy jó párat életemben... Írásban összeszedett és logikus vagyok, de ha meg kell szólalni, akkor az egy kész katasztrófa... :(
dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos en is. Most nem azt mondom hogy nagyon jo vagyok angolbol, de eleg jo. Viszont ha beszelnem kell, valami blokk keletkezik az agyamban vagy en nem is tudom..nagyon rossz :/
dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Magyarul is így vagyok vele, pedig ez az anyanyelvem.


Bármit leírok, választékosan, hosszan, szóismétlések nélkül, de ha ugyanazt szóban kellene bemutatnom, igencsak gondban volnék.


Tény: rengeteget írok - mármint regényt és kisebb-nagyobb novellákat, így számomra természetes, hogy írásban sokkal jobban fejezem ki magam.

dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

#15

Szerintem a kérdező nem az idegennyelvi tudásra gondolt.

"szóban csak makog össze vissza"

Ennek több oka is lehet:

1. zavarban van.

2. megfelelési kényszer

3. önbizalomhiány

4. írásban könnyebb megfogalmazni a dolgokat, több idő van rá

5. fáradt, kimerült (kipihenten jobban tudok koncentrálni mindenre) stb. hirtelen ennyi jutott eszembe.

Mindet lehet fejleszteni, amiket itt felsoroltam, és csak ez pár példa.


Én nem kedvelem annyira ezt a kommunikációs formát, mert növeli a túlgondolt dolgok túlgondolását. Káros lehet a mentális egészségre a túl sok belőle:


[link]

dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok.
dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem a némettel van ez a bajom. Angolul, oroszul full jól beszélek, németet megértem, de sokszor nem jutnak eszembe a szavak és úgy érzem, nehezen beszélem. Bár németek mindig ledöbbennek, hogy hogy tudok ilyen jól németül xD Én viszont nem érzem jónak.
dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sajnos igen....😭😭
dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!