Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 40 feletti gyerekteleneknek...

A 40 feletti gyerekteleneknek vajon hány százaléka tudatosan gyerektelen?

Figyelt kérdés

Úgy értem, aki nem is akart soha.

Nem csak a körülmények áldozata, hanem tudatos döntése.

Ha végig nézek a környezetemben lévőkön, ahol felülreprezentált a gyerektelenek száma (mivel én is az vagyok), egyedül egy emberről tudom azt mondani, hogy igen, ő sosem akart. Ő az, aki határozottan tudta már huszonévesen is és nem ingott meg (1 nő, tartós párkapcsolatban. A párját azért nem számolom ide, mert ő akart, de elfogadta a nő döntését).

A többiek (gyorsban csak ~20 embert számoltam össze):

A pasik közül (többségük ötvenes) mind mondogatta, hogy akar, de az egyik felük a munkában lúzer, ezért nincs stabil egzisztenciája és erre nem talált nőt, aki bevállalná, a másik felük meg a munkáját jobban szereti, ezért nem áll le velük hosszabban egy nő sem, ezért nem lett gyerek.

A nők között meg azok vannak, akik akartak, de 1, kifutottak az időből: hosszú párkapcsolatuk pont úgy szakadt meg (30 körül), hogy még épp gyerekvállalás előtt voltak, s azóta nem találtak olyat, akivel lehetne.

Vagy 2, akartak de egészségügyi okokból nem jött össze és mivel nem volt elég támogatás a párjuk részéről, beletörődtek. Illetve olyanok is vannak, akik az eü-i bajaik miatt nem találtak párt.

(Én az vagyok, aki kifutott az időből. Akartam, de szar kapcsolatokra vesztegettem az időt. Most meg 40 évesen már hova vállaljak. Maradok macskás nő.)



dec. 22. 09:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%
A közelebbi és a tágabb környezetemben is mindenkinek van, egyedül nekem nincs. Nekem azért nincs, mert soha nem akartam, és a férjem sem. Szóval ez elég kis százalék.
dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hány százalék, akik tudatosan gyerektelenek, azt nem lehet megmondani. Ismerek néhány embert én is, köztük egy házaspárt, ők pl sosem akartak. Egyébként nővérem sem akart sokáig, most meg úgy van vele, ha becsúszik, nem baj, de direktbe nem akar, ő idén múlt 40. Én 33 vagyok, de én sem akarok. Több korombeli barátnőm sem.
dec. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%

Én meg azt nem tudom elképzelni hogy valaki akar gyereket…

Mekkora felelősség, mekkora munka, főleg ha nem vagy gazdag…

Egyszerűen ró nem tudom képzelni hogy mi ebben a jó

Hogy hogy nincs görcsben a gyomra mindenkinek aki gyereket csinál

dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat ismerek, akinek van, pedig nem akart. A felesége abbahagyta a gyógyszert, aztán lett gyerek. Velük maradt a férfi, de majdnem ráment a házasságuk. Most kb 10 év körül a gyerek, a férfi 50, a nő is 45 fölött. A férfi elvan a gyerekkel, de azért látszik a kapcsolaton, hogy nem a központi dolog az életében.
dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
EZ az, amit soha nem lehet kideríteni, van, aki nem akar(t) gyereket, mégis lett véletlen vagy külsö nyomásra, van, aki akart, de nem jött összes különbözö okokból, meg van, aki nem is akart, és sikerült neki gyerekmentesnek maradni. Viszont az emberek többsége nem ismeri be, ha nem az lett, amit akart volna.
dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
35%

Annál rosszabb viszont nincs amikor valaki elvileg akart és egy narci onsajnaltato borzalom

Nagynéném pont ilyen, most 45 éves, meg 2 éve is mondogatta hogy úgyis lesz neki, pasija már vagy 15 éve nincs….

Mostanra fogadta el hogy már nem lesz, de EGÉSZ NAP erről beszél, látványosan bőg, sajnaltatja magát meg évente vesz egy új kutyát

Közben meg a háztartást nem tudja vezetni, depressziós, folyton alszik, mert ugyanúgy egy beteg anya nevelte fel.

Semmit nem tudott volna kezdeni a gyerekkel, de azért sajnaltatja magát vele… borzalom

dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
15%

Igen, a feminizmus nagyon sok nőt tönkretett.

20as években legyél girlboss, mutasd meg hogy egy multicégben kifacsart fogaskerékként élni mekkora empowerment, illetve Tinderen / Onlyfansen ribulni látástól vakulásig, meg casual partnerek, mert hát erre való a fiatalság... aztán a biológia teszi a dolgát. 30 körül még mindig sokan dugnának velük, ezért azt hiszik még mindig a csúcson vannak, de egyre kevesebb embert érdekelnek komoly kapcsolatra. Elkezdenek komolyat keresni, mert érzik hogy ideje felnőni, de eltelik egy-két év... eljön a harmincas évek közepe, és igazából onnantól már családalapításra nagyon nagyon kevés férfinek kellenek. 35 felett már komoly orvosi segítségre lehet szükség, exponenciálisan nő a születési rendellenességek száma, a gyereknek nagyobb eséllyel lesz mindenféle baja, drágább lesz az egész, veszélyesebb, és ... mi van ha a férfi nagy családot szeretne? 2-3-4 gyerek? Akkor már szóba sem jöhet.

Szóval egy egzisztenciával rendelkező harmincas-negyvenes férfi hülye lesz harmicas évei közepén lévő nővel összejönni, amikor ott vannak a szebb és családalapításra alkalmasabb huszasok. Sajnos a mai feminizmus azt tanítja, hogy jogosultság van mindenre, felelősség a döntésekért nincs, és hogy anyának lenni és boldog családot alapítani amikor a legalkalmasabb rá a tested, az nem menő.


Én harmincas éveim közepén járok, nagyon sok korombelinek van már családja, de ismerek sok hajdani girlbosst aki felett elketyegett az óra. Biztos mindegyiknél külön-külön megvan mi történt ami ide vezetett, de nem jó látni.

dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

7, nekem például semmi köze a feminizmusnak ahhoz, hogy nem lett gyerekem.

Semmiféle girlboss nem vagyok/voltam, nincs karrierem, nem keresek jól. Nem utazgatok, nem buliztam egyetemen túl, pasikat se váltogattam mint a bugyimat.

Összesen 2 párkapcsolatom volt egész életemben. Mind hosszabb. 16-24-ig az első. Tinikapcsolat, ami azon ment szét, hogy felnőttünk és megváltoztunk. Utána 28-37-ig amire azt hittem, hogy az "igazi", de tévednem kellett.

dec. 22. 10:58
 9/40 anonim ***** válasza:
79%

Külföldi kutatásokban kb. felére emlékszem, itthon ennél biztosan kevesebb.

talán 10-30% lehet... de több olyat ismerek, aki csak nekem mondta el, hogy bizony ők védekeznek, mert egyáltalán nem akarnak gyereket, de nyilvánosan csak annyit mondott, hogy ha lesz, lesz, ha nem lesz, nem lesz...

Kíváncsi vagyok, hogy egy anonim minta mit mutatna.

dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
72%

Nekem biztos nem lesz, bár kiváncsi leszek 40 felett mit fogok erről gondolni

Ebben max annyi rossz van hogy kimaradsz valamiből ami visszafordíthatatlan…

Meg annyi ember akarja én nem is értem hogy nem felnek tőle

dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!