Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek gyereke van és ilyeneke...

Akinek gyereke van és ilyeneket mond a gyerekteleneknek, hogy "majd ha legy gyereked, megtudod", az mit érez ilyenkor? Akinek nincs gyereke, az nem is lehet fáradt?

Figyelt kérdés

Szóval pl. ha gyerekmentesként beszélsz bármilyen problémádról, és egy gyerekes szülő az arcodba vágja, hogy neki sokkal nehezebb, mert van gyereke, és majd ha neked is lesz, megtudod.

Meg ha mondjuk kimondod, hogy fáradt vagy, akkor egyből jön a válasz, hogy te nem lehetsz fáradt, mert nincs gyereked, mert csak akkor lehetsz fáradt, ha van.

Konkrét példákat is tudok mondani: egyetem mellett dolgoztam 2 munkahelyen, anyám akkor volt gyesen féltesómmal. Ha mondtam, hogy fáradt vagyok, akkor leoltott, hogy bezzeg ő, mert ő kisgyerekkel van otthon, aludni sem tud, szóval mit szóljon ő, mert nekem amúgy marha jó sorom van, csak nem veszem észre.

Volt ilyen ember a baráti társaságunkban is, mondjuk már nem a barátunk, épp ezért, mert folyton mártírkodott, meg bezzegelt.


Ti, akik folyton lekicsinylitek mások problémáit, csak mert nincsen gyerekük, ti mit éreztek ilyenkor?



2021. márc. 23. 15:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%
Simán bolondok. Vágj vissza. Kapod a CSOK-ot, ingyen Dacia stb.
2021. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%

Kaptam már én is hasonlót, hasonló okok miatt.

Érdemes belemenni a vitába. Elmagyarázni a te oldaladat, ha nem fogja fel, akkor meg elengedni.


Szimpla önsajnálat és/vqgy önzőség beszél belőlük.

2021. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
18%
Abban igazuk van, hogy napi 25 órás felügyeletet igényel egy kisgyerek és az ember mentális és fizikai véghatárait feszegeti. Miközben a mindennapi problémákkal nekik is meg kell küzdeniük.
2021. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, menjenek már... ha ennyire nehéz az életük gyerekkel, akkor ne vállaljanak



Férfiként óriási szerencsém, meg könnyebben mondhatom azt hogy egy jó darabig nem tervezem, addig ameddig egy jövedelmező, stabil hátteret meg nem tudok teremteni először magamnak, utána pedig tudatosan egy családnak: aki emiatt lenéz meg dirigál, meg azt hiszi hogy ő a világ megváltója, meg jobb ember lenne csakis azért mert magára vette egy gyerek nevelésének a terhét, az nagyon el van tájolva



Ha okosabb lett volna, akkor átgondolja jobban az életét, és nem megy bele addig ameddig nincsenek rendezve a nagyobb gondjai az életben. Ha nő mondja, akkor pedig azért mert nem talált olyan férjet aki már olyan pozícióban van, hogy segíthessen viselni a terhet.



Szóval egy szavuk se legyen, vagy ha van is, akkor nekem ne mondják mert egy pillanatig se hat meg

2021. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
95%

Huhh de utálom az ilyeneket. :D

Érdekes módon én az ismerőseim közt azt látom, hogy az értelmes, kiegyensúlyozott szülők nem mondanak ilyeneket... inkább azok, akiknek tényleg az az egyetlen teljesítménye az életben, hogy van gyereke. :/

Arra is gondoltam, hogy lehet hogy valahol mélyen megbánták a döntésüket, és irigykednek a "szabadabb" életre.

2021. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%
Én azt bírom, mikor ilyeneket mondanak, "Látszik, hogy nincs gyereked, nem értesz hozzájuk", meg "Te nem tudod, hogy a gyereknevelés mekkor áldozat", vagy "Majd ha gyereked lesz, te sem leszel ám ilyen vidám!" és hasonlók. Utálom az ilyet. Amúgy attól, mert valakinek van gyereke, még nem biztos, hogy nevelni is tudja. Más meg ért hozzájuk, pedig nincs neki.
2021. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
15%
3-as vagyok, Meg azt is vedd figyelembe, hogy 3-4 óránál többet nem alszanak az anyukák éjjel, főleg a legelején. Ez is frusztrálja őket. Enni, mosakodni, wc-re nem tud menni sokszor, mert a gyerekre kell figyelni. Főzni kb lehetetlen gyerekkel, szendvicseket esznek max. Persze hogy frusztráltak a gyerekes nők. Megérthető szerintem.
2021. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyeneket szimplán kinevetem és ennyi.


Azt hiszik, attól, mert kitoltak egy gyereket, körülöttük forog a világ és ők a VALAKIK :D

Egyébként nem érdekel a hisztijük, senki sem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy szüljenek (CSOK-ra ;))

2021. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
80%
7-es, és te ezt mind el is hiszed? XD
2021. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%
Nincs gyerekem, szoktam kapni ilyet én is, de nem érdekel, mert úgy vagyok vele, hogy ez a saját fáradtságának szól, nem nekem. Ebből azt kihozni, hogy minek vállal az ilyen gyereket, sztem hülyeség 🤷‍♀️
2021. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!