Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan hogy egy embernek...

Van olyan hogy egy embernek nincs neme?

Figyelt kérdés
Én például férfinak nézek ki, úgy is neveltek, viszont szexuálisan nem vonzódom sem a nőkhöz, sem a férfiakhoz. Lassan 30 leszek de nem volt szexuális kapcsolatom és nem is érzem úgy hogy képes lennék rá, teljesen közönyös nekem az egész. Van erre valamilyen kifejezés?
dec. 22. 19:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
aszex vagy
dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Aszexuális vagy...
dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nincs.
dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Úgy tudom hogy az aszexuális emberek képesek a szexre, de nem érdekli őket:


"egy aszexuális személy dönthet úgy, hogy szexuális tevékenységet folytat, beleértve a más személyekkel folytatott szexuális aktust, vagy a maszturbációt is. Izgalmat és orgazmust is tapasztalhatnak."


Engem viszont nem is érdekel ÉS nem is vagyok képes rá

dec. 22. 19:58
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A nemi öntudat és a az szexuális orientáció két különböző dolog.


A kérdésre a válasz igen, lehet, hogy valaki agender, de amiről Te írsz, azt aszexualitásnak hívják.

dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ritkán az is előfordul, hogy valakinek egyáltalán nem fejlődnek ki nemiszervei. Kromoszóma szinten is lehet kavarodás. Én inkább az ilyen emberre mondanám, hogy nincs neme.


A te eseted nem ez, orvosi szempontból neked van nemed. Praktikus szempontból a legcélszerűbb, ha aszexuálisnak mondod magad. Ugyanis nincsen minden variációra külön szó elterjedve.

dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Képes vagy te a szexre. Fizikailag, biológiailag nincs ami meggátoljon benne

Az más kérdés, hogy nem akarod, de ettől még képes vagy rá.

Aszex vagy

dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Márpedig aszex vagy, mert az aszexualitás definíciója az, hogy nem érzel szexuális vágyat. Ennyi. Se több, se kevesebb. Ezen felül taszíthat a szex,vagy lehet számodra közönyös is, érezhetsz szexuális kielégülést, vagy éppen nem, élvezheted a maszturbációt, vagy nem. Mivel az emberek nem ugyanúgy működnek, ezért nagyon nehéz olyan dolgot találni, ami az alapvető definíción túlmutatóan is igaz mindenkire. Példának okáért, az emberek alapvetően mindenevők, aztán azon belül ahány ember, annyi étkezési szokás. Így van ez az aszexualitással is, minden aszex máshogy viszonyul a testiséghez, és másra képes úgymond. Ha téged taszít,és úgy érzed, előbb ugranál ki az alblakon mint hogy valakivel lefeküdj, akkor neked ezt dobta a gép. Egyébként akármit is akar a Fidesz nagggggyon erősen súlykolni a csúnya gonosz sötétben ólálkodó ideológikkal, a nemnek meg a szexualitásnak még mindig SEMMI köze egymáshoz.
dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

biológiailag mindenkinek van neme.

azt, hogy érzelmileg, lelkileg, stb. minek érzed magad, az más kérdés, de az senkire se tartozik, az magánügy.

dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8# Nemnek és szexualitásnak semmi köze egymáshoz??Hát barátom a te fejedben van nagy sötétség...
dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!