Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az szégyen, ha az embernek...

Az szégyen, ha az embernek nincs pénze?

Figyelt kérdés
Sokan titkolják, meg nem is nagyon beszélnek róla. Ekkora szégyen lenne a mai világban? Nekem is van munkahelyem, rendszeres fizetést kapok, és hónapról-hónapra élek belőle, félretenni nem tudok. Sajnos ez mellé alkalmi munka nem nagyon van, így előfordul, hogy hónap közepére, mint pl most is elfogy a pénzem. Ilyenkor jön a nem eszek, nem veszek semmit időszak fizetésig. Ez rettentő sz@r, mert időközben számtalan alkalom van, amikor megkívánok valamit, és nem vehetem meg. A kollégák közül is nagyon sokan ebben a helyzetben leledzenek. A szerencsém az, hogy egyedülálló vagyok, így csak egyedül nyomorgok, nem is tudom, hogyen tudnám elviselni, ha pl a családom is nyomorogna.

2022. nov. 19. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A mai Magyarországon szerintem az kivételesnek számít, ha valaki tud félretenni. Szomorú, de ilyen infláció mellett ahol egy nagy bevásárlás kb 60.000 Ft és akkor kb talán 2 hétre bevásároltál..
2022. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szégyen
2022. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem szégyen.
2022. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
39%
NEM szégyen! Nekem sincs pénzem, munkám sincsen, csak papíron, mamahotelben élek, anya eltart. De ez Örök Dicsőség számomra! A kettes válaszolónak meg csak annyit üzenek, hogy a tanulás sz@r dolog, én utáltam tanulni, a legtöbb dolgot meg sem jegyeztem, amit tanítottak nekem és kötelező olvasmányt egyet, ha olvastam talán összesen.
2022. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#2 Honnan veszed, hogy nem tanult? Akinek van egy szakma a kezében az is tanult ember, nemcsak a diplomásokra mondják. De lassan ma már diplomásként se nagyon tudsz félretenni ha nem vagy mérnök/orvos.


De még ha nem is tanult volna akkor sem azt érdemelné, hogy éhezzen.

2022. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem.

Dolgozol, és rendes munkahelyed van -gondolom-.

Hatalmas nagy infláció van nálunk, a gazdaság is erősen táncol a recesszió felé, így pedig nem lehet 220-250 ezer forintos fizetésből nagyobb dolgokat venni, mint pl. egy nagyobb TV, autó/motor, és félretenni sem.

2022. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ilyen pénzügyi és ki mennyit keres, meg hogy tud megélni dolgot ezen az oldalon teljesen felesleges megkérdezni, mert ide kb csak a felső elit 5% írogat. Még, ha azt írod be, hogy van több 10 millió megtakarításod akkor is jönnek károgni, hogy az semmi, meg ennyi nekik is van vagy ők ennyit költöttek tegnap a tescoba. :D


Elég nagy poén egyébként, de tényleg ezt figyeltem meg, hogy ez a gyakorikerdesek.hu ilyen millárdos klub. :D

2022. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem inkább az a szégyen, amikor valaki nem teheti meg, mégis rázza a rongyot a külvilágnak, cserébe viszont 2 hétig nem eszik. Ilyen a sok hitelre vett elektronikai eszköz, meg a sok márkás ruha, közben meg látszik, hogy ízig-vérig proli az illető. A normálisak elfogadják, ami jut és abból próbálnak boldogulni. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de ne legyen ez miatt szégyenérzeted.
2022. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

"Ilyen a sok hitelre vett elektronikai eszköz, meg a sok márkás ruha, "


Tegyük hozzá, hogy akinek nincsen havi 800 ezres-milliós fizetése, kénytelen hitelre venni egy csomó elektronikai eszközt (főleg akkor, ha egy olyan családról van szó, ahol szeretnek ezzel foglalkozni), márpedig a lakosság jó háromnegyedének nincsen 800 ezres fizetése sem.

És ez nem rongyrázás, ha valaki hitelre vesz meg egy nagyobb okos TV-t.

2022. nov. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nem.
2022. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!