Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyenlőség a fogyatékosoknak,...

Egyenlőség a fogyatékosoknak, de csak pozitívan?

Figyelt kérdés

Irtózatosan idegesít, hogy mindig megy a vergődés, hogy az autisták stb is emberek, adjunk nekik is munkát, adjunk ugyanolyan esélyt... Mégis ha vita helyzet jön akkor kussoljunk és rendeljük alá magunkat?! Most akkor tekintsük őket egyenlőnek vagy sem???


Adott a helyzet, beszólt nekem egy autista. Én meg mondtam neki hogy "amihez nem értesz, abba ne szólj bele"... És elkezdtek nekem esni hogy hogy lehetek ilyen szívtelen ő fogyatékos...


És ki nem szarja le??? Ha ugyanolyan joga van használni mindent is és beszólni másnak akkor azt is megérdemli ha valaki leoltja nem??


Végtére is a pozitív diszkrimináció is diszkrimináció.



dec. 27. 01:07
A kérdező szavazást indított:
Nem kéne meghunyászkodni.
Ne légy szívtelen, fogyatékos!! Ne szidd..
18 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Mivel a fogyatékosokat csak pozitív diszkrimináció érheti, ezért igazat kell adnom neked :D
dec. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Igazából aki letámadott téged sem kezeli normális emberként az illetőt, ha az ő vagy ők szavaival élve "És elkezdtek nekem esni hogy hogy lehetek ilyen szívtelen ő fogyatékos..."


Azt nem tudom mi volt a szitu vagy mit szóltak be, de nyilván kellő körültekintés mellett nem jó, ha valakinek valamit csak azért engednek meg, mert vna mentális zavara.

dec. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván sokan szidják őket, de jelen esetben arról beszélek hogy elvárják hogy kezeljük őket "rendes emberként", de ha úgy szólok vissza ahogy egy "rendes embernek" visszaszólnék, akkor jönnek a "na ne légy már gonosz, ő ezt nem értheti, ne bántsd, ő nem akart rosszat"...

Tehát, még sem tekinthető egyenlőnek.


2. Köszönöm szépen. :D

dec. 27. 01:21
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez függ attól, hogy mi volt az adott kontextus, tehát miért szólt be. A egész kérdésedből annyi derült ki, hogy "juj, egy autista beszólt nekem, és ez most rossz nekem itt.", de azt nem írod mik voltak a körülmények, miért kaptad, az alapján tudnék objektív választ adni, hogy kinek volt igaza. Mivel elég sok autista barátom, ismerősöm van, ezért nem lehet az autizmusra kollektíven ráhúzni, hogy "fogyatékos." Igen, van olyan is, aki az, de sokan egyáltalán nem azok köztük sem. Egyelőre az autista srácnak adok igazat, mert még nem mondtad mit szólt be.
dec. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%
Mit jelent az hogy autista?
dec. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Huh gyerekek amilyen ellenségképeket tudtok találni ebben a kategóriában...

Anyák, minimálbéres dolgozók, most meg fogyatékosok/autisták.


Kérdező ez itt egy tökéletes alkalom hogy megtanuld intelligensen, értelmesen kifejezni a véleményedet. Azt beugatni valakinek, amit te mondtál ennek az embernek, alapból proli szokás. Akkor is proli szokás lenne, ha "normális" embernek mondod.

Fejezd ki magad érthetően, mondd el a véleményedet, és tudd kultúráltan lezárni a vitát, ha úgy érzed, hogy süket fülekre találsz.


Az nem mentség hogy oh, neked ilyen a stílusod, és mindenkivel így beszélsz.

dec. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Lehet élni-, de visszaélni is egy élethelyzettel.

Szerintem 1 bizonyos rétegen kívül nem szoktak ezzel csak úgy hencegni.

Vagy harcol az ember egy ilyen szituban a másikkal, vagy ráhagyja.

dec. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Fogyatékkal leélni egy életet, nem pozitív ajándéka az életnek, de ez nem jogosítvány arra, hogy ezzel tudatosan visszaéljünk, - embered ugyanis ezt tette, ahhoz meg volt az esze, hogy szemétkedjen veled!

Nemes egyszerűséggel a sorsára hagynám az ilyet, - már csak azért is, hogy érezze, milyen az, amikor valóban szemét vele egy ember!

-Mindezt abban a reményben, hogy újragondolva a történteket talán nem követi el ezt az aljasságot újból másokkal ezt követően!

dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Rohadt idegesitőek ezek az agyalágyultak.
dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

"amihez nem értesz, abba ne szólj bele"

Szerinted egy autista átlagosan hányszor kapja ezt meg élete során összemérve egy átlag emberrel. Senki veszi őket komolyan, néha még emberszámba sem, mert mások, furcsák, furcsán viselkednek szociális helyzetekben.

Ez az általános válasz.

A konkrét válaszhoz meg kellene tudni, hogy mégis mi volt az a téma, amiben te akkora nagy Jani vagy, hogy ennyire flegmáén leszólsz másokat.

dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!