Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lendüljek túl ezen az...

Hogyan lendüljek túl ezen az érzésen?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, ez amolyan "ha nincs baj, csinálok magamnak"-kérdés lesz...


Végzős egyetemista vagyok, hiányszakmát tanulok, viszont az egyetemi éveim alatt rá kellett jönnöm, hogy nem az én világom, és "Zs"-tervként jó lehet ugyan, viszont nem a tanult szakmában szeretnék dolgozni (a szakomat ettől függetlenül nagyon szeretem, és jól is teljesítettem). Az egyetem alatt végig dolgoztam minimum egy helyen, adott esetben két helyen párhuzamosan. Nem vagyok "vándorló" típus, mindenhol évekig voltam. Egyik munkám sem olyan volt, ami különösebben érdekelt volna, így kétségbe voltam esve, mit kezdek magammal diploma után.


Az egyik oktatóm, akinél több kurzuson voltam, illetve volt egy-két kisebb projektünk, ezt megtudva beajánlott egy olyan pozícióra, amit akkor még meg sem hirdettek, viszont teljes mértékben az érdeklődési körömbe illik, ráadásul jó presztízsű helyről van szó - nem kifejezetten sok, de korrekt fizetésért. Nem tudom, mit mondhatott rólam, de a leendő főnökömmel gyakorlatilag mobilon egyszer beszéltem, akkor sem kérdezett semmit, csupán önéletrajzot kellett küldenem, hogy hivatalosan el tudja indítani az ajánlást, célzott megkeresést. Jövő év elején kezdek és borzasztóan várom, viszont nem tudok szabadulni attól a kellemetlen érzésen sem, hogy gyakorlatilag két szalmaszálat sem kellett keresztbe tennem az állásért. Valószínűleg nem "kérés" volt, hogy vegyenek fel, csupán ajánlás, viszont akkor is kínosan érint, hogy nem magamnak intéztem. (A szakom és szakosodásom egyébként abszolút lehetővé teszi ezt az állást, hasonló végzettségű jelentkezőt szerettek volna felvenni, mint ami nekem lesz.)


Eddig több munkahelyem volt, mindenhol hosszú távon voltam, és mindenhol marasztaltak is - de mindent magamnak intéztem, találtam, jártam interjúkra, mentem végig a kiválasztási folyamatokon... Most adminisztratív pozícióban dolgozom nyár óta, a cég ősztől hazaengedett home office-ba az egyetem miatt, mert elég jól teljesítettem az addig eltelt hónapok alatt, előttem egy diáknak sem engedték meg. Itt következő hónapban végzek, utána pedig megyek át a fent is írt, tényleg vágyott helyre.


Mit gondoltok, van rá valami mód, hogy ne érezzem ennyire "cikinek", kínosnak ezt a szituációt? Tudom, ennél nagyobb bajom sose legyen, de tényleg kellemetlen azok után, hogy évekig tényleg szuper helyeket találtam magamnak az egyetem alatt, most pedig, ha nem is klasszikus értelemben vett protekcióval, de külső segítséggel/ajánlással kapok "álommelót".


(Légyszi, ne kapjatok szét, az önbecsülésem némileg már így is a padlóra került.)


dec. 28. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt túl reagálod. Van egy jó meló, ami érdekel és a fizetés is korrekt. Fogadd el. Az oktatód ajánlásával sincs semmi baj, valószínűleg látta hogy rendesen tanulsz, és így akart egy kicsit segíteni egy életkezdés előtt álló fiatalnak. Hidd el, sokan sokkal mocskosabb módon szerzik meg az "álommelót"(megfelelő tudás nélkül, mások bemocskolásávál,szexuális szolgáltatásokkal stb.)
dec. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne agyalj ennyit ezen. Kaptál egy olyan esélyt amit nem biztos, hogy még egyszer megkapsz az életben.

Azért ajánlott be téged mert lát benned valamit ami a legtöbb emberből hiányzik.

Néha,ha becsületes és szorgalmas valaki akkor vele is történhetnek jó dolgok.

Fogadd el az állást és mutasd meg magadnak is, hogy megérdemelten a tiéd az az állás.

dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!