Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tettél vagy mondtál volna...

Mit tettél vagy mondtál volna a helyemben? Nagyon felhúzott!

Figyelt kérdés

Egy kínai kajáldában voltam ma, ahol egy (magyar) fiatal csaj szolgált ki.

A kínai főnöke ott ült mellette, de nem szólt semmit.


Elvitelre kértem az adagot, ahol külön dobozba csomagolják a köretet és a húst.

Köretnek krumplit kértem. Sima hasábkrumpli volt, nem az a szokásos hagymás zsíros krumpli. Közben elfogyott a hasábkrumpli, már csak rizs és tészta maradt. Oké, mondom, akkor legyen még egy kis tészta. Már csak egy ujjnyi hiányzott a dobozból.


A hagymás zsíros krumplival nem lett volna baj, ha a tetejére kerül a tészta, az úgy jó.

De a hasábkrumpli nekem nem jó azzal a szósszal, amiben a tészta úszik, azt egy kicsit megborsozom, úgy szeretem.

Ezért megkértem a lányt, hogy rakjuk külön dobozba azt a kis tésztát.


Már itt olyan pofákat vágott, hogy elhűltem, meg ciccegett is hozzá, de nem szóltam semmit.

Nem lehet! (még csak azt se mondta, hogy akkor fizessem ki a plussz dobozt)

Mondom, tudom, hogy nem lehet, oké, de kérdezd már meg a főnöködet (ott ült mellette), hogy esetleg mégis megengedné-e. Nem akartam ugyanis beégetni őt azzal, hogy simán arrébb lépek kettőt, és megkérdezem én.


Úgy felcsattant, hogy majd belesüketültem: Már csak tudom, hogy mit lehet és mit nem! Nem lehet és kész!!

És közben folyamatosan vágta a flegma pofákat, mint akinek nem tetszik valami.


Itt azért már szakadozott az a bizonyos cérna, de azért még mindig szépen kérdeztem meg: és van esetleg alufóliátok?

Van, minek?

Mondom, hogy tegyél bele, légyszi, egy réteget krumplira, és arra már szedheted a tésztát.


Az arcát látni kellett volna. Forgatta a szemét föl-le, és közben a legmegvetőbb mély sóhajjal sajnált le: Jézusom...

El tudjátok képzelni a hangsúlyt.


Na de itt már elszakadt az a bizonyos cérna, felemeltem a hangom és kifakadtam: De azért véleményt nem kérek! Neked nem tanították meg, hogy nem kell mindig kimondani és tartsd magadban?


Csendben dúlt-fúlt, a főnöke nem szólt semmit. Mostmár ő se.

Olyannyira nem, hogy mikor normálisan elköszöntem, hogy szia, nem válaszolt.

Na, akkor jött a párja az előzőnek: És látom, köszönni se tanultál meg!


Azzal otthagytam.


Tényleg én kértem volna ekkora brutálgáz, teljesíthetetlen dolgot, amivel a kihalt kajáldában, este 6-kor (már csak én voltam, és 8-kor zár, nem főműsoridőben voltam, amikor 20-an vártak volna) ekkora terhet róttam szegénykémre, amiért így be kell szólogatni?


dec. 30. 04:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
40%

Tudod a kereskedők is emberek.


Vannak problémáik. Van életük és lehetnek nagyon rossz napjaik.

A főnökük azért nem szólt bele mert gondolom nem tud Magyarul, avagy úgy gondolta azért alkalmazott az alkalmazott, hogy megoldja. Vagy le se...


Engedd el, és többet ne menj oda. Én a helyedben már annál a pontnál mikor megkérdezte, hogy minek az alufólia ott hagytam volna. Se szó, se beszéd.


Gondolom más kajálda is van a helyen.


De pacsi, mert viszonylag nkrmálisan ragáltad le.


Én egy dogányboltos kiscsajjal voltam így. Folyamatosan vágta a pofákat, flegmázott stb.

Már nem dolgogik ott.

dec. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
39%
Ha neked az hiányzik, hogy beleköpjenek a kajádba, nyugodtan folytasd a bunkózást az étteremben.
dec. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
32%
Tehát a sztori lényegében, hogy egy adag kajánál a tésztát külön dobozba rakattad volna, de a magyar eladó közölte veled, hogy nem lehet, amikor kérted, nem volt hajlandó a főnökét megkérdezni, aki mellette ült, csak kiabált veled. Aztán amikor azt kérted, hogy a kaja egy részét tegyék alufóliába, akkor bolondnak nézett. Ezen kívül végig rossz bánásmódban részesültél.
dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
27%
Elèg idegesíttőnek tűnsz
dec. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
75%
Már az elején megmondtam volna, hogy kenje a hajára aztán viszlát.
dec. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy meg, sajnos, üdv a világban. Én is már kaptam negatívat az arcomba rengeteg helyen, rengeteg alkalommal. Ezeknél 10-ből 9 alkalommal nem is éreztem jogosnak, de azt is megértem, hogy lehet az előttem levő egy kőbunkó volt, lehet az eladóval történt valami komoly magánéleti probléma. Én ezért is próbálom nem magamra venni, hiszen olyan is előfordult, hogy én voltam tapló másokkal, szintén aktuális gondok miatt. Nyílván, nem mindig sikerül. Mondtam már a jegypénztárnál, hogy a halálos beteg édesanyámat megyek épp látogatni, miután többedszerre kaptam negatívat az arcomba. Pár hónappal később vágtam már a dohányboltos eladónak a fejéhez, hogy az én anyukám meghalt, mégsem vagyok bunkó, miután többedszerre kaptam azon a helyen negatívat.
dec. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, te tulajdonképpen milyen választ vársz? Lepontozod, aki téged véd, lepontozod, aki az eladót próbálja megérteni... :D Életemben nem láttam ennyi lepontozott hozzászólást egy kérdés alatt.
dec. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
34%
Az Isten mentsen meg az olyan emberektől mint te kérdező. Komolyan akkora probléma lett volna neked, hogy kicsit kevesebb krumplit (köretet) kapsz? Azt írtad 1 ujjnyi hiányzott a dobozból. Én biztos hogy mondtam volna hogy jó az úgy köszi. Tényleg 3 falat kaján hisztiztél ennyit?
dec. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
70%

En kinai ruhaboltban jártam hasonloban. Az olyan bolt ha nem vettél semmit akkor tavozáskor n3m köszönnek, csak akkor ha vásároltál.


Aztán volt egyszer hogy találtam végre ujjatlan kötött kesztyűt (az egész városban se találok máshol), és volt náluk 1 db. 400 ft.

De csak készpénzzel fizethetek. Nem volt nálam igy mondtam elmegyek a kozeli automtához veszek fel.(5 perc)

Aztan mentem vissza a kesztyuert es elrakták előlelm es azt mondták nincs meg elkelt. Messzirol virított hogy kamu.

Az volt a bajuk hogy csak 400 ft-ért akartam vásárolni.

(Arra meg persze nem emlékeztek mikor korábban kb 2 héttel vettem 15 ezres kabátot náluk..)


Meghát dolgoztam is ilyen helyen. A másik sztori:

Életemben másodjára voltam elado nagyon éltem izgi volt. A vevőkkel kedves készséges és amikor nem voltak unalmamban szép rendbe tettem a kirakatban az összedobált táskákat meg ilyenek.

A főnök meg elkezdett orditozni velem mikor jött áru mikozben pakoltuk és végig 3lkezdett engem kinézni a fizetesemet en kesobb kaptam meg mint a tobbiek es ki se engedett szunetre.

Komolyan az volt a baja hogy mosolyogva boldogan tudok dolgozni es megtörte.

Ezután már nem szolgáltam ki senkit meg azt mondtam nincs amit keres mindenki üres kosarral távozott tolem állandoan aztán felmondtam.


Ezek betegek.

dec. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%

Itt nálunk is van egy kínai étterem, nagyon szeretem, nagyon jó a konyhájuk, kedves a kiszolgálás (nincs magyar személyzet, kínaiak viszik az egész éttermet, vicces, tört magyarsággal beszélnek). Rendkívül rugalmasak mindenben, de tényleg nagyon alkalmazkodnak a vendégek minden igényéhez. Ha külön dobozba kérek valamit, akkor senki nem problémázik azon, hogy nem lehet. Ha egy adag ételt viszek elvitelre, azt is kérhetem bárhogy, akár úgy is, hogy háromféle köret négyféle hússal, akár egymás mellé szedve, akár külön dobozba kérve. Neki aztán édes mindegy, hogy hányszor számolja fel az elviteles doboz árát, úgyis én fizetem. Én nem is értem, hogy miért nem lehet mindenhol ilyen rugalmasan kezelni a vendégek kéréseit, pláne ha abból nekik semmiféle anyagi káruk vagy plusz kiadásuk nem származna, sőt még a vásárló is jó szájízzel, elégedetten távozna. Az ilyen negatív hozzáállással csak azt érik el, hogy nem megy vissza legközelebb a vendég. Oké, hogy a pultosnak vagy eladónak is lehet rossz napja, de nem vagyok köteles elviselni a mogorva stílusát, ne rajtam vezesse le az előző vendég okozta frusztrációját vagy a magánéleti problémáit. Ha erre nem képes, akkor nem alkalmas erre a feladatra. Az első bunkózása, modortalan beszólása után figyelmeztettem volna, hogy nem viselem el tőle ezt a hangnemet, a második "rámförmedése" után viszont fizetés nélkül kisétáltam volna az étteremből simán otthagyva, ami ételeket addig kikértem magamnak és máshol vettem volna ebédet aznapra.

Gyere hozzánk, itt nálunk ebben a kínaiban mindig jó a hangulat, finomak az ételek és mindig kedves, barátságos, mosolygós és segítőkész a kiszolgálás, bármit is kérsz, bárhogyan is kéred, szó nélkül, szájhuzogatás nélkül azonnal megoldják a legnagyobb természetességgel, ahogy a vendég kéri. :) Sőt, ha még adsz 2-300 Ft borravalót is fizetéskor, akkor még automatikusan bedobnak egy kis ajándékot is a szatyrodba az étel mellé. Egy csomag rágcsát vagy egy-két szerencsesütit, aminek üzenet van a közepében, vagy valami kis apróságot. Nem nagy dolog, de jóleső, kedves gesztus tőlük, éreztetik, hogy fontos vagy nekik, számítasz vendégként.

dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!