Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztek el...

Hány évesen költöztek el otthonról és mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Jelenleg 24 éves vagyok,és itthon élek a szüleimmel és a testvéremmel.

Néha úgy érzem,hogy megfojtjuk egymást azzal,hogy állandóan "egymás nyakán" vagyunk.

Eddig nem fordult meg a fejemben,hogy elköltözik,viszont az elmúlt hetek történéseit tekintve,így lenne a legjobb.

Néha anyával össze kapunk,ha nem lennék itt,őt sem bántam szavakkal,és a tesómmal sem vitatkoznek.

Most néhány hónapja a párja ide költözött,aki nem hajlandó semmire

Ez engem borzasztóan zavar,hogy csak úgy itt él valaki,akire mosva főzve,takaritva van,és el van tartva

És bár nem az én pénztárcám,de ha albiban vagy,mennyit fizetsz,és mennyiből tartod fent magad?

Én max. 120 körül szeretnék albit,mert sajnálom ezt a pénzt,ami szinte olyan,mintha kidobnam az ablakon,viszont félretett pénzem nincs,és sosem lesz,hogy saját lakást tudjak venni.

Párom nincs,így fixen egyedül tartanám el magam,de kicsit félek ettől is,hogy egy idő után a szabadság erzet atcsapna magányba.

Túl nagy költekező nem vagyok,évente 2x veszek magamnak drágább dolgokat,azt is akkor,ha a fizum több mint átlagosan.

Barátaim nincsenek,így költekezős csavargas sincs



jan. 4. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen, apámmal való állandó vitám miatt. Munka mellett végeztem az egyetemet tőlük 300 km-re.
jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen. Muszáj volt, a szüleim alkoholisták (voltak akkor, most már nem). Munkásszállóba. Nem mondom, hogy jó megoldás, de én már nem tudtam volna maradni otthon. Fősulira csak 24 évesen tudtam menni, mert muszáj volt pénzt gyűjtenem. Nem bántam meg, hogy leléptem, van rendes állásom, lakás a férjemmel (ő is nulláról indult).
jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Senior Séf ***** válasza:
84%
Nem kellett elköltöznöm. 16 se voltam, amikor meghalt apám, anyám meg lelépett.
jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen. 24 évesen tervezetten terhes lettem. Makd nemsokra rá az apuka becsajozott és elváltunk. Én a szuleimhez visszaköltöztem. Miután a gyermekem megszületett , nyilván valóban zavarta őket a gyerek sírás meg egy babával való nyűg így elköltöztem. Sosem mondták, nem éreztették, hogy ez már sok nekik de én azért láttam. Kisbabával, egyedül hitelt vettem fel és vettem magunknak egy lakást.
jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Lényegtelen kérdés, hogy ki mikor költözött el, mert tévúton jár, aki másokhoz hasonlítgatja magát.


Mondjuk, nem konkretizáltad, hogy mi az évente két drágább cucc. Nem mindegy, hogy egy csúcs kategóriájú autó, vagy egy 20 ezres-s cipő.

A lényeg, hogy meg kell tanulnod takarékoskodni, beosztani a pénzt stb.


Tény, hogy ebbe a dologba szerintem nincs jogod beleszólni: szüleid háza, pénze, és ha ők úgy döntenek, hogy az egyik gyereknek bérelnek prostit, a másiknak nem, még ahhoz is joguk van, mint ahogy ahhoz is, hogy elégessék a pénzüket, ha akarják, magyarul jog szerint nem tartoznak neked számadással.

Másik, hogy esetleg véleményt mondhatsz, azt én is mondtam, amikor az apám meghalt, és az anyám nekem annyi kp.-t akart adni, hogy az unokákkal egyenlő részben elossza, márpedig négyen vagyunk tesók, és hét unoka van, így nem mindegy. Anyám meg is értette, de ha kitart a döntése mellett, akkor el kell fogadnom.


Lehet ez tényleg arról szól, hogy ideje elköltöznöd, de nem feltétlenül kell külön lakáson agyalnod, esetleg többed magaddal bérelhetsz egy lakást, és a költségeken megosztoztok, vagy csak egy szobát bérelsz, vagy vannak még egyéb lehetőségek is. pl. munkásszálló, vagy akármi.


Kuporgatni egyébként igenis meg kell tanulnod, akármi is lesz: bármikor lehet egy gázosabb fogkezelés, vagy még sok más dolog, és nem fordíthatod ki a zsebed, hogy de az üres, de sorolhatnék még ezer helyzetet, amivel nyilván te is tisztában vagy. Persze tudom, hogy manapság nehéz spórolni, és a pénz értéke sem növekszik, szóval nem is biztos, hogy forintban kell tartani, hála a magasságos Orbánnak.

jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
19, munka miatt.
jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igenis van jogom bele szólni abba,hogy mi történik itthon,mivel anyu keresete a 150 ezret sem haladja meg havi szinten,és penzelem a házat,meg őket,így igenis van beleszolasom! :)

Gondolom te se akarnal potya embereket eltartani

jan. 4. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, valóban, ez egy kicsit más helyzet.

Elmondhatod a véleményed, és azt, hogy ha ez így marad, akkor te mész, és ők oldják meg az anyagiakat nélküled.

Ha a szülők kitartanak a döntésük mellett, akkor jogod van eldönteni, hogy vállalod-e az ő feltételeiket, vagy elköltözöl.


Megjegyzem, az asszertív kommunikáció lehet, hogy sokat segítene, nem biztos, hogy a veszekedés a legjobb megoldás.


Lehet, hogy higgadtan először az egyik, majd a másik szülővel kéne beszélni négyszemközt, aztán együtt, amikor jobb napjuk van, és elmondani, hogy téged mi bánt, és mit szeretnél kérni, stb. De látod, hogy nem úgy történnek a dolgok, ahogy te akarod, és az eddigi módszered nem vált be, tehát valamin változtatni kéne.


És igen, kell keresni lakhatási alternatívákat, hogy lássák, hogy ha nem változik semmi, akkor te tényleg mész, ill. ha rosszabb lesz a helyzet, akkor tényleg tudj lépni. Akár ha rövid időre is, amíg mást nem találsz, egy haverhoz is.

jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én próbálom higgadtan kezelni a dolgokat,se valaki mindig felkapja a vizet.

Illetve ezek a dolgok nem csak pár hetesek,hanem már több éves dolgok

Máshoz nem tudom menni,írtam,hogy barátaim nincsenek,így teljesen magamra vagyok utalva ilyen teren

jan. 4. 21:24
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor talán nemcsak erről van szó. Ha nem tudsz hatni észérvvel, mindegy, hogy kinek a hibája, akkor marad a költözés. Mivel már nagykorú vagy, ki is paterolhatnának. lehet úgy is venni, hogy ezek finom jelzések ebben az irányba, ha nem is feltétlenül tudatosak, bár ahogy írtad, már kicsit direktebben is fogalmaztak már.


Lehet lepontozni, nem mondom, hogy ez az igazságos, de az élet nem igazságos, és én az életről beszélek, bocs, hogy nem nyalogatom se a segged, se a sebed, attól nem oldódik meg a probléma.

jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!