Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ti hogyan élitek...

Mit tegyek? Ti hogyan élitek az életet fiatalon? Hány évesen költöztetek el otthonról, vagy hány évesen tervezitek és hogyan?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de minimum 1 éven belül szeretnék végleg elköltözni a szüleimtől. Nem azért mert ez a "divat" stb, hanem mert egyszerűen nem bírok már velük élni. Nos, most érettségi előtt állok, de nem tudom mi lenne a jobb, kivenni egy albérletet valami nagyobb városban Dunántúlon esetleg Pesten, dolgozni, vagy kimenni külföldre dolgozni, esetleg továbbtanuláson gondolkodni. Egyenlőre annyi a terv, hogy neki állok tanulni kőkeményen, és közben eljárok dolgozni és nem költekezek hanem félrerakok ez alatt a pár hónap alatt. Szeretnék a talpamra állni, egyedül önerőből. Ti mit tennétek?

20 évesen továbbtanulnátok, dolgoznátok vagy kimennétek külföldre és miért?

Nem azért kérdezem mert döntésképtelen vagyok, csupán érdekel az emberek véleménye.


2016. okt. 22. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

érettségivel esélytelen elköltözni otthonról. Persze ha megelégszel azzal, hogy jó esetben 100-110e-et megkeresed, abból 60-70+rezsi egyből ugrik minden hónapban, a maradék 40-50e ből kell finanszíroznod az életedet/kaja, tisztálkodás, szórakozás, utazás.. továbbtanulás.. akkor hajrá!


ha költöznöm kellene, akkor irány külföld, lehetőleg olyan hely, ahol nem kell fűtésszámlát fizetni és elég egy rövid gatya meg 3 póló egész évre.

2016. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért ugrana annyi? Én komolyan nem értem az embereket, én is éltem 100 ezerből, de nem 70 ezres albérletet választottam, hanem kivettem egy szobát.
2016. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vannak gyárak ahol 200-at is lehet keresni.

Jelenleg még nincs érettségim, tehát 8 általánossal végzettség nélkül kerestem már 195-öt is vendéglátásban, persze rengeteg túlórával. Tehát érettségi ide vagy oda, nem azért teszem le hogy ezzel munkát találjak.

Inkább nyomorgok egy szobában, idegen emberekkel egy házban, minthogy itthon lakjak.

2016. okt. 22. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Nezz ki egy egyetemet ami jo messze vanaes lehetoleg valami komolyabb szak azatan olcso koleszba mesz. Jarsz egy evig aztan osztondij, kint kapcsolatokat epitesz megpalyazol mas osztondijat(helyit) kinntragadsz es tanulsz. Visszajossz levizsgazol valahogy es kimesz a kiepitett teruletedre, kapsz munkat magas fizetessel es kozben az eleted sem volt unalmas. (Ja es csak egyetem utan kezdesz dolgozni ;) )
2016. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
#3 ja, hogy téged ez nem zavar, hogy csak aludni jársz haza, akkor dolgozz egy gyárban 16 órákat 200e-ért, azt bérelj belőle egy ablak nélküli patkánylyukat.
2016. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, szélsőségesen gondolkodsz. De ha már itt tartunk inkább, minthogy anyámékon élősködjek huszonévesen. Vannak átmeneti korszakok az ember életében, nyilván nem az az életcélom hogy gyári munkás legyek. :)
2016. okt. 22. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
19 vagyok, szeptemberben kezdtem az egyetemet. Koliban lakok, hétvégenként megyek haza. Nehéz szakra járok, nem tudok mellette munkát vállalni, és ez még így lesz 1-2 évig. Leghamarabb harmadévben tudnék diákmunkát vállalni, amiből a saját költségeimet tudnám fedezni (utazás, kaja, stb.). Ha ezeken kívül semmire nem költök, talán félre tudok tenni annyit, hogy egyetem után albérletbe költözzek, de ezt nem látom túl valószínűnek. Egyetem után havi kb 100-150 ezret keresek majd, el sem tudom képzelni, hogy ebből hogy lehet egyedül megélni... Úgyhogy valószínű, hogy a szüleimmel fogok élni kb 30 éves koromig :)
2016. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!