Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van kiut az...

Szerintetek van kiut az alabbiak miatti depresszioból?

Figyelt kérdés
Elfàradtam.27 vagyok,munkanélküli és itthon lakom a szüleimmel .Nem taníttattak tovàbb ,nem neveltek rendesen ,csak az örömük mellékterméke vagyok,akit muszáj volt etetniük ha màr megszülettem .Apàm alkoholista és sokszor kellett már vele veszekednem komolyabban ami már erőszakig js fajult mondhatni.Anyàm pedig csak úgy van és csak panaszkodik mindenre,ránk is hogy miért vagyunk ilyen szerencsétlenek es nincs mar saját életunk,mintha olyan jo korulmenyek kozott nottunk volna fel hogy ezt meg is thetnénk..Kis házban élünk és még saját szobám sincs,ahol legalább egyedül tudnák lenni .Az egyik tesómmal lakom egy szobàban, elég szegény körülmények közt is élünk.Itt sosem tudtam kibontakozni rendesen,sosem tudtam a saját apámnak azt mondani a szívemből hogy APA.Mindig is vmi fontos dolgot szerettem volna csinálni,amit szeretek, amiből meg is élek,de még középsuliba sem küldtek el,mert hogy drága meg minek ....maradtak a gyárak meg az építkezések ahol éhbérért kell szenvedni.Utálom ezt az életet, utálom hogy rossz helyre születtem,ahol a szegénység és a szenvedés vesz körül és semmi törődés.Kezd felemészteni a depresszió.Sosem kértem hogy megszülessek.27 évemből alig tudok 1 boldog dolgot is felsorolni.Újra szeretnék születni egy szerető,törődő családba,ahol vannak lehetőségeim a jó élethez és ez miatt bűntudatom is van,dehát ez van,ezt érzem ami elég szomorú.Nem gondolok magamra többként ,de tudom hogy nekem nem ez az élet való ,ahonnan még kitörni is nagyon nehéz ,de már igazából fel is adtam.

jan. 5. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Sosem írtad volna ezt le, ha valóban ebben lett volna részed. Soha. Főleg nem így, és kérdésbe.
jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát 27 év után mégis sikerült :D.. és szerintem semmi értelme nem lenne hazudnom ezekben,......bár jo lenne ha hazudnék .
jan. 5. 20:35
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Aki hasonlo körülmények közt született alkoholista apa csendes anyuka meg stb ő a gyerekkorát úgy élte meg hogy bantotta hogy az apja igazságtalan, meg masoknak nike meg ilyen olyan cipője van míg neki lyukas, csak egy szakmát tudott végezni hegesztő, de becsülettel megtanulta az Awit Co-t is nem gyárt görbe lyukacsos selejteket kint is volt élt, szprgalommal becsülettel, maszekol is amiket megcsinál annak híre van jóhírneve van, es ma már csopvez (mert csak ő tud hegeszteni..), rengeteget keres és 50 ezres cipőket vesz magának.

Őt az az éntudat vezette végig hogy neki is jár nemcsak másoknak. Igazábol vmi nárci hajlama is lett lenézi azokat, akiknek kevés van.


Másik c.ganysrác szintén nehéz háttérrel őt a vonzas törvénye ragadta meg tele van akarással hittel célokkal pozitivitással és külföldön is van itthon is és ő is nő egyre magasabbra, tapadnak rá a nők is.


Aztán apa. Szegény családból mezőgazdasági végzettséggel traktorok mellett felnőve ma 2 céget vezet belső építészet szekcionált garázskapuk és jólelkü és országos híre van, minden üzlettársa elismeri.


Egyiknek sincs se érettségije se diplomája se hátszele.


Vagy mesélhetnék arról is aki intezetben kezdte állandóan ő csinálta az intézetis bulikat, ma elismert DJ és a föiskolát is megcsinálta az angol nyelvvizsgával is. De sok intezetis úgy kezdi hogy 18 évesen ki vannak rakva valamennyi pénzzel és viszontlatásra. Se család se remény és az életröl se tudnak semmit és tinik..


De rengetegen el is züllnek be szippantja őket a drog és züllés. És nem egy pedig éleseszű okos rátermedt, csak épp nem jó irányba használja a képességeit.


Hidd el nulláról is el lehet kezdeni legyen benned egy belső iránytű egy norma, egy erkölcs, kitartás.

jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 évesen kezdtem tanulni. És szép lassan felépült a mostmar szuper életem. Kezdj el kisebb célokat kituzni. Aztán nagyobbakat.
jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

3-as csakhogy nem mindenki ugyanolyan, van, akit a környezete véglegesen megtör és cselekvőképtelen marad. Értem a jó szándékot a válaszodban, de amilyen a kérdező leírása, talán ő nem ezt olvasná ki, hanem azt, hogy neki ez SEM sikerült...

Kérdező, kezdetnek tűzz ki magad elé egy célt, pl. hogy bérelni fogsz egy szobát. Mindent igazíts ehhez. Ha ez túl nagy cél, akkor tűzz ki kisebbet, pl. fél millió összegyűjtése.

jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja és persze azt is bontsd le, szóval első cél lehet pl. hogy munka találása.
jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

27 évesen keress munkát és költözz el elsősorban.

Pszichológus segítsége sokat segíthet

Én is szegény családban születtem,alkoholista szülőkkel.

18 évesen érettségi után elmentem dolgozni.kulonkoltoztem.

Igaz egyetemre nem jártam,már nem is fogok,32 éves vagyok,de így is elégedett vagyok az életemmel.Van két gyerekem,férjem,hazám,autom,állasom

jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Keress melot, koltozz el
jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 1Léna ***** válasza:
53%

Értékes, különleges, egyedi ember vagy.

Nem a szüleid és nem a körülmények határoznak meg.


Ha most nem látod a kiutat, akkor tegyél valami olyat ami testi erőfeszítést igényel. Például, gyalogolj, vagy fuss a természetben, hegyvidéken, olyan távon amit eddig nem tettél!

Szellőztesd ki a gondolataidat, ismerd meg a fizikai teherbírásod. Szedd össze a saját jó tulajdonságaidat, erősségeidet, amiben jobban teljesítesz másoknál, és amit szeretsz is végezni.

Azt már tudod, hogyan nem szeretnél élni, milyen példát nem szeretnél követni, hát tűzd ki magadnak saját célokat.

Amit el tudsz képzelni, amit igazán szeretnél az megvalósulhat az életedben. Nem lesz könnyű. Erőfeszítést, kitartást, szorgalmat, fáradozást igényel, de érdemes nekivágni egy új életnek.

Találj olyan példaképet akihez hasonló életet szeretnél. Ha lehet tanulj tőle. Keress egy társat, akinek hasonlóak az életcéljai, együtt sikerülhet egy új életet, életvitelt megalapozni, felépíteni. Vigyázz ha lett társad akkor mindig maradjon időd a kapcsolatotok ápolására, mert az igaz szeretetet nem lehet pénzen megvásárolni.

jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj orvossal is. Pl pszichiáterrel. Lehet kéne neked anti-depresszáns és ha mentálisan rendben lennél akkor lenne kedved munkát keresni.
jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!