Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A jelenlegi kutatások szerint...

A jelenlegi kutatások szerint a most születendő gyerekek 80% nem az értelmiségi családban születik Magyarországon. Milyen jövőt vetít ez előre?

Figyelt kérdés
jan. 6. 12:55
 1/10 anonim válasza:
59%
Én sem értelmiséginek születtem, sőt, apám írni, olvasni nem tud, anyámnak csak érettségije van. Mégis én vagyok az első az egész családban, akinek diplomája van (nem is egy), stb, művelt vagyok, ami a rokonokra nem egészen elmondható. Ja, és szegyénységben nőttem fel. Nem volt pénzünk, de tanulással mindent elértem amit akartam. Csak akarni kell, de ehhez kell egy húzóerő, ami nem, nem a szülők, tanárok, haverok, stb. Hanem saját magad, hogy te többet, jobbat akarsz.
jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem lenne ez akkora nagy baj, ha az intézményi oktatással minden rendben lenne Magyarországon.
jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyet, mint eddig. Vagy azt képzelted, hogy korábban az értelmiségi családok aránya magasabb volt? Jellemzően pont ellenkezőleg.
jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Én a bőrszínüktől jobban aggódok
jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Végre lesz talán normális szakmunkás,mert agyoniskolázott computerarcú irodatöltelékből van épp elég.
jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem jobban aggaszt, hogy a mélyszegénységben élő sokgyermekes nagycsaládokból kikerülő olyan gyermekek száma nő akik a jelenlegi oktatási rendszerben képezhetetlenné válnak, egyrészt gyenge képességeik, szociális hátrányaik másrészt az oktatási rendszer hiányosságai miatt.
jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A zemberek ezt akarják, tehát nem lesz ennek jó vége.
jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint a lány diplomás a férfi még iskolázatlan 1osztalyos.
jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembevéve az oktatás és a gazdaság helyzetét, valamint a trendeket, aggodalomra ad okot, súlyos aggodalomra
jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehangoló adat, és nem túl fényes jövőt jelez. Szerintem hamarabb visszaüt ez, mint gondolnánk.

Az oktatás már szinte összeomlott, a fiatalok egyre kevésbé szeretnének tanári pályára menni (érthető okokból), szóval nincs is tanár "utánpótlás" - jobb szó hiányában. A tanárok is fogyatkoznak, ilyen olyan okokból. Osztályokat, iskolákat vonnak össze, egy tanár már több iskolába kell, hogy betanítson, meg hasonló trükközések.

Arról nem is beszélve, hogy falvakban nehezebb ezeket jól leszervezni.. egy hátrányosabb helyzetű gyereknek még nehezebb lesz minőségi oktatáshoz (már amennyire ilyen még lehet ebben az országban) jutnia. És ez az egész csak rosszabb lesz.

jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!