Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diploma nélkül manapság egy...

Diploma nélkül manapság egy fiatal tényleg halálra van ítélve?

Figyelt kérdés

25 vagyok, tavasszal lesz, hogy 6 éve tanulok az egyetemen (nagy szerencsével talán akkor már abszolválok) és anyám mindig azt mondja, hogyha kibuksz, akkor mehetsz apádhoz segédmunkásnak melegben/hóban/esőben/forróságban. Ez még a "kellemesebb" forgatókönyv, ha belegondolok, hogy diákmunkásként milyen tapasztalataim voltak a kétkezi munkával kapcsolatban. Szalag, fél másodperc rendelkezésre álló idő a termék helyére pakolására miközben 12 órában ezt a robotmozdulatsort csinálom és mellette végig állok és iszonyatosan nehéz is a súly. Reggel 6-kor kezdés, éjszakázás a fűtetlen üzemben, a főnök állat, a közös étkezés meg egy omladozó 10 négyzetméteres betontákolmányban van (természetesen hideg kaja). Előző nap este remegő gyomor és sírógörcs, hogy vajon hogy fogom kibírni a köv. napot.

Lehet alázni, hogy ilyen sokáig tanulok, de egyrészt rossz döntést hoztam (nem öltem embert meg hasonló bűnök, csak nem sikerült egy-egy tárgy), másrészt folyamatosan tanulok és soha nem bulizok, iszok, de lehet korlátozottak a képességeim. Ugyanakkor tisztességes, toleráns, rendes ember vagyok és nem gondolnám, hogy a fenti sorsot érdemelném. Viszont azt is látom, hogy azok akik megszerezték végre a diplomát, mennyire kinyílt előttük a világ. Előtte ők is buszoztak és spóroltak. Viszont amint elkezdtek dolgozni, egyből látszott rajtuk, hogy célegyenesebe értek. Új iPhone, drága ruhák, évi 3 nyaralás a párjával (természetesen min. Görögország és ausztriai síelés), pár éves használt BMW/Audi és csilivili albérlet (5-10 év múlva meg saját családi kecó). Ja meg selfie/buli/bratyizás ezerrel a céges rendezvényeken, baráti összejöveteleken. Tényleg nincs olyan köztes állapot, amikor az ember 8-tól 4-ig bemegy a civilizált munkahelyére, szép nyugisan, csendben elvégzi a rá váró feladatokat, ebédkor meleg ételt ehet a normális kollégáival egy kulturált helyen és nem hajszolják ki a belét? És ezzel együtt ne adj Isten 200 ezer körül keres (nem Bp-i vagyok, hanem vidéki), amiből meg tud venni egy 2002-es VW Golf-ot és pár tízezret félre tud tenni havonta (nem buli/Hawai meg csúcsverda hanem biztonságos tartalék ha beütne a krach).



2018. okt. 12. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Attol fugg mit tanulsz.
2018. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Sokszor egy olyan ember aki szakmát tanult középiskolában, jobban ért a munkájához, mint aki egyetemre járt. Szalag mellé azok kerülnek akiknek még érettségije sincs.
2018. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem feltétlen kell diploma. Ha van jó technikusi végzettséged már azzal is jó, normális helyeket lehet találni.

Én gépésznek tanultam, egyszerű technikusi végzettségem van, gyárban dolgozom, igaz 12 órás műszakban ami egyrészt nem a legjobb, de másrészt több a szabadidőm, vannak szabad hétköznapjaim is. Ha bemegyek a munkahelyemre műszak elején megkapjuk a munkákat, meg menet közben ha valahol probléma van akkor odaküldenek hogy oldjuk meg, de így is sok szabadidőm van munkán belül, magam osztom be az időmet, senki nem baszogat. Sokszor a gyári dolgozók, a műszakvezetők, gépbeállítók iszonyatosan baszogatva érzik magukat és ez így is van. Nekem mint szervizesnek aranyéletem van. A műhelyünkben elvagyok, szól a zene ami megengedett, jó a társaság, éjszakás műszakban meg jóval kevesebb a munkánk, csak azért kellünk hogy ha valahol probléma van egy géppel és javítani kell amit a gépbeállítók már nem tudnak akkor kellünk mi. De igazság szerint erre kevés példa van. Nettó bérem tavaly kezdőként mondom még egyszer hogy nettó bér, 200 ezer ft volt. Erre még jött rá teljesítmény bónusz, nettó 10 ezer, illetve műszakpótlékok amik nem számítanak bele mert alapbérről van szó. A tavalyi átlag kerestem mindennel együtt havonta 220-230 ezer nettó volt.

Idén volt olyan hónapom amikor megkerestem a nettó 250 ezret is, de volt amikor csak a 200 ezer jött össze nettóban, mert képzés miatt áthelyeztek állandó délelőttös műszakba 8 órába, hogy legyen időm képzésre járni munka után 2-3 órát, ezt túlórába fizették, csak a műszakpótlékokat, meg a hétvégi pótlékokat buktam sajnos. Mondjuk ezt vállaltam, szóltak előre hogy ez ezzel fog járni.

2018. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy manapság a diploma rég túlélte a hasznát. Anno, amikor még valóban keveseknek volt, megérte tanulni, hisz minden diplomásnak magasabban fizető állás jutott. A sok hatökör erre azt képzelte, ha majd mindenkinek diplomája lesz, mindenki sokat fog keresni, és a szegény ember olyan ritka lesz, hogy rezervátumban fogják mutogatni az utolsó pár példányt.

Nos, ez nem jött be - az történt, hogy a diploma elinflálódott. Amiből sok van, az értéktelenné válik, közgazdaságtan alaptétel. Manapság csak arra jó, hogy a munkáltatók ingerküszöbét növelje, és legyen mibe belekötni állásinterjún. Ez is csak egy szűrő, semmi más.

2018. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ mit tanulsz. Amit te közösségi oldalakon látsz az mind kamu, az ilyen emberek a legjobb oldalukat mutogatják, az érem másik oldaláról nem beszélnek. Lehet, hogy pl. a pár éves autó az hitel és sorolhatnám holnapig...
2018. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

én diploma nélkül informatikusként elég jól keresek


van egy srác akinek érettségije van, grafikus szintén jól keres


de ismerek olyan nőt akinek érettségije sincs és vállalkozóként elég jól keres (igaz nem álom meló, de összehozta a saját kis vállalkozását)

2018. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem feltétlenül így van, a diploma nem minden. Sulinkban az egyik tanár mesélte, hogy a lánya kémiai OKJ-vel kétszer annyit keres, mint ő három diplomával.
2018. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!