Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért olyan...

Magyarországon miért olyan nagyképűek az "értelmiségiek"?

Figyelt kérdés

A legtöbb orvos akivel életemben találkoztam elég nagy egójú ember.

Árad belőlük egyfajta felsőbbrendűség érzés.


Nekem is van diplomám,de valahogy nem jövök ki a magukat "értelmiséginek"valló emberekkel,mert baromi sznobok.


2016. máj. 30. 04:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ezek az emberek gyakran gazdag,jó egzisztenciájú,kiegyensúlyozott családból származnak és sokszor lenézik azokat,akiknek nincs magas cégzettségük,mert mondjuk rossz helyre születtek..
2016. máj. 30. 04:42
 2/16 anonim válasza:
21%

Pénzes családba születtek, és a legtöbbjük nemhogy sznob, de még az egoista majom kifejezés is enyhe lenne a részükre.

Hidd el, az ilyesmi nem igazi értelmiségi, inkább karierista, ha a szüleik nem finanszírozták volna a jobbnál jobb magánsulikat és egyetemeket, sját maguk erejéből fel nem tudták volna magukat küzdeni...

2016. máj. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az értelmiségiek lehetnek ilyen lenézőek. Hanem végzettségtől függetlenül bárki aki túl kis emberként túl nagy úrnak van kezelve, aki meg nem érdemelt túl nagy hatalommal vagy jövedelemmel rendelkezik. Diplomásként találkoztam én már lenéző technikus végzettségűvel is, csak azért mert én becsületes emberként nem rendelkeztem meg nem érdemelt javakkal vagy hatalommal, míg ő vagyonértékelőként jelentős kenőpénzeket szokott szerezni abból hogy a vagyonokat túlértékeli a felvehető hitelek miatt. Tehát ő meg nem érdemelt anyagiakkal rendelkezett, ezért mindenkit lenézett az amúgy alacsony IQ-jával is (korábban culágerként dolgozott a kőműves szakmája ellenére is mert a szakmájához hülye volt de a csaláshoz nem).

Jelenleg kevés az orvos és túl vannak becsülve, talán ezért is nagyképű akit mondtál.

Például magán fogorvoshoz szoktam járni és sosem nézett le mert tőlem kapja a pénzt. Ha a legkisebb jelét is mutatta volna a nem megfelelő tiszteletnek akkor másikhoz mentem volna és ezt valószínű sejtette mindig. Az állami rendelőkben nincsenek rászorulva a páciensek pénzére, akkor is fix fizetést kapnak ha minél kevesebb beteget látnak el. Ezt is teszik a hosszú várólistákkal és a napi hosszúra nyújtott várakozási idővel. Egyik orvos ismerősöm nem is titkolta hogy igyekszik minél kevesebbet dolgozni a fix állami fizetéséért, ezért elnyújtja a napi várakozási idejét a betegeinek. Tehát ezért van az hogy hajnali 6-tól sorban áll a beteg és délután 3-kor rákerül.

2016. máj. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én szerencsére nem tapasztaltam ezt, de vicces, hogy az orvosokkal jösz, mert velük nekem is vannak rossz tapasztalataim.


Mindenesetre egy-egy esetből ne általánosíts :)

2016. máj. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem jó ha valaki lenéző vagy egoista, de az orvosoknak legalább van mire. Viszont az ilyen-olyan újgazdag emberek, akiknek adócsalásból meg hasonlókból van pénzük, veszik a bmw terepjárót és azt hiszik ők az úristen, miközben egy percet sem dolgoztak becsületesen, na azok kiverik a biztosítékot.
2016. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül értelmiségiekre mondanám, de szerintem sokakra jellemző itthon, hogy akinek több van mint a másiknak az le is nézi az illetőt. Az emberek szeretik amúgy is a saját teljesítményüket felnagyítani másikakét meg lekicsinyelni attól függetlenül ki milyen körülmények hatására lett olyan amilyen.
2016. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2016. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem jobban idegesít, hogy a hülyék nagy része ugyancsak nagyképű.


Persze attól még, hogy valaki értelmiségi, nem muszáj nagyképű legyen, de ez nem könnyű tudva, hogy a társadalom több mint 90%-a idióta.

2016. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezt inkább az állami szférában dolgozó orvosoknál vettem észre,egy magán nem fog téged lenézni,pláne nem éreztetni ezt veled,mert tőled kapja a pénzt..

A nemrég volt szerencsém egy hosszú,szőke hajú,műkörmös cicababa doktornőhöz,akkora arca volt,mint a ház.

Persze,mint az állami szférában az nagyon érezhető,hogy nem akarnak foglalkozni a beteggel olyan sokat,de olyan furán,nagyképűen vigyorognak,ha az emberrel beszélnek...

2016. máj. 30. 15:01
 10/16 anonim ***** válasza:

"Pénzes családba születtek, és a legtöbbjük nemhogy sznob, de még az egoista majom kifejezés is enyhe lenne a részükre.

Hidd el, az ilyesmi nem igazi értelmiségi, inkább karierista, ha a szüleik nem finanszírozták volna a jobbnál jobb magánsulikat és egyetemeket, sját maguk erejéből fel nem tudták volna magukat küzdeni..."


Világ életemben jó sulikba jártam, mert nem b..sztam a rezet, hanem tanultam. És az osztálytársaim is. Általában 30 fős osztályokból 3-4 olyan volt maximum, akik láthatóan azért voltak ott, mert a szüleiknek telik heti 4-5-féle magántanárhoz járatni a gyereket.


Egyébként meg orvosok: alul vannak fizetve, túl vannak terhelve, simán van hogy 20 órákat vannak bent folyamatosan a kórházban, hát most lehet csak én merem férfiasan bevallani, de nekem a tököm is ki lenne 10 óra után, nem hogy még ezen felül, ilyen röhejesen pici pénzért.

2016. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!