Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Belegondoltatok abba, mennyire...

Belegondoltatok abba, mennyire csodás lehet milliárdosnak lenni?

Figyelt kérdés

A pénzzel gyakorlatilag minden megvehető, ami szükséges a boldogsághoz, egészséghez, szeretethez, önbizalomhoz, stb.

Az a tudat, hogy emberek várnak arra, hogy mit szeretnél enni, hova szeretnél menni, személyi edzők a saját edzőtermedben, első osztályú repülők, cipő olyan árban, mint másnak a kéthavi keresete.


Egyszerűen a pénznél és az abból vehető dolgoknál csodásabb dolog nincs. Igazságtalannak érzem azt, hogy egyeseknek megadatott ez a lehetőség, alkalmazott, vagy "halandó" emberként ez a luxus nem összehozható.


jan. 6. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bele.
jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kitana. ***** válasza:
68%

Nekik sem megadatott, hanem dolgoztak érte, nyilván a gyerekeiket ne nézzük, de valaki volt a családfán, aki átlagos helyzetből indult.

Amúgy én nem vágyom ekkora luxusra, hogy saját edzőtermem legyen és 600 ezres cipőket vegyek, de egy átlagosabb luxus szinten el lehet érni anélkül is, hogy valamelyik gigamilliárdos utódja lennél.

jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lenne jó gazdagnak lenni, hogy nem tudja rólad senki.

Én is csak utazgatnék, jókat ennék, nem idegesíteném magam semmin.

Persze azom a szinten is megvannak a problémák, de az élet jóval könnyebb, ha több pénzed van.

jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokszor
jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
A pénzéhség mindig megtermi a gyümölcsét. És mindig igen keserű a vége.
jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Persze bizonyára vannak előnyei a milliárdos létnek..

De rendkívüli vagyonra tisztességes módon szert tenni nem igazán lehet.Így aki mások kárára megszedte magát;az nagy eséllyel retteg attól,hogy amije van azt tőle is elveszik a hasonszőrű hiénák.

jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A pénz nem boldogít - de a pénztelenség sem. :)


"Egyszerűen a pénznél és az abból vehető dolgoknál csodásabb dolog nincs." Én ezzel nem teljesen értek egyet.


Egyrészt - bármennyire is elcsépelt - a boldogság nem vásárolható meg, és ezt jól alátámasztja számtalan gazdag, híres, "körülrajongott" ember öngyilkossága pl. Könnyebb sok pénzzel "barátokat" és "szerető" párt találni, persze (meg van, akinek elég néhány felületes kapcsolat), kérdés ezekből a kapcsolatokból mi marad ha baj van. De nem is kell, hogy baj legyen, nézd meg hány híres és gazdag és gyönyörű emberpár válik el pl., hiába a pénz, az anyagi biztonság stb., egyszerűen egy idő után az önmagában nem elég.


Másrészt az egészség csak egy bizonyos szintig vásárolható meg. Nyilván sokkal-sokkal minőségibb életet lehet élni, megelőzés, sport, étkezés, mentális egészség stb., de ha rákos leszel vagy lebénulsz egy balesetben vagy valami mentális problámád van, a világ összes pénze nem segít rajtad.


Harmadrészt a sok pénzzel sok szorongás is jár, részben a saját és családod biztonságáért aggódhatsz, részben pedig a vagyonodért - a legnagyobb vagyonok is könnyen elszállhatnak, főleg a mai világban, és minél több veszítenivalója van az embernek, annál nagyobb lesz a szorongás is. Ehhez kapcsolódik, hogy a sok pénz könnyen szül még több pénzt, de azért _valamit_ tenni kell ezért közben, ha mást nem a befektetési bankárjaiddal konzultálni, és ekkora pénzeknél könnyen vérszemet kap az, aki nem érez elegendő kontrollt, odafigyelést a pénz tulajdonosa felől.


Végül: én nem ezeknek a tárgyi dolgoknak örülnék igazán, hanem annak, hogy a szeretteimmel szabadon azt csinálhatnék, amit akarnék. A másik, hogy biztos, hogy előbb-utóbb csinálnék valami hasznosat, gründolnék valami alapítványt vagy betársulnék valamelyikbe egy vagy több jó ügy érdekében.

jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez lesz az ongyilkosságom egyik fő oka hogy megtehetném hogy így elek egy férfi által de sajnos nincs hozza gyomrom..
jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szokták mindenki a csórók, hogy a pénz nem boldogít, akiknek van egy kis eszük pedig hozzáteszik, hogy az amire a pénzt használni tudod már igenis boldogít.

Belegondoltam már nem egyszer. De inkább nem gondolkozom rajta. Pláne a jelenlegi gazdasági helyzetben. Minek nyomorítsam magam még ezzel is.

jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Bele, és sokszor nem értem, hogy akik elmúltak 60 is és van több 100 vagy 1000 milliárdjuk még hova??


Én hagytam volna a munkámat a francba és élnék vígan boldogan a további 20-30 évem nyaralásból telne a kedvenc országaimban eltöltenék mindehol 5 évet..

jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!