Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg az ember az egyetlen...

Tényleg az ember az egyetlen élőlény a Földön, aki tudja, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
jan. 10. 17:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem. Elvileg a macskák is megérzik, és ilyenkor van amikor elvonulnak.
jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Mármint hogy értve?


Tudatában van, hogy egyszer meghal vagy "megérzi".. mert a kettő nem ugyan az.. a legtöbb állat megérzi, ha már ott tart valami okból, de szerintem nincs tudatában, hogy egyszer ő majd meghal x év múlva.

jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

1es, amit írsz az igaz, csak épp nem a kérdésre válasz.

Egy dolog megérezni, hogy most meg fogsz halni és egy másik úgy leélni az életedet, hogy tudod, hogy egyszer meg fogsz halni. A kérdés ez utóbbira vonatkozott és bizony jelenlegi tudásunk szerint az ember az egyetlen lény aki ezzel tisztában van.

jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáimmal találkoztunk már döglött kutyával. Elég furcsán néztek a kutyára, aztán meg kérdően rám. Nem tudom mi maradt meg nekik belőle.
jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Na ezaz hogy amikor temettük a régi macskánkat, akkor egy törölközőbe bugyolálva kivittük a kertbe a frissen elaltatott öreg cicust. És bizony a fiatalabb macska követett végig és érezte és tudta mi a helyzet láttam rajta egyszerűen. Baromi okos macska, tudta kit temetünk és hogy már nem él. Egyszerűen látszott a szemében mi a helyzet, és a metakommunikációjában, viselkedésében érződött az egész helyzet, hogy tisztában van vele mi történik.

Meg csomó intelligensebb fajnál megvan ugyanez hogy mintha tisztában lennének a halállal, akár a társaik hamarosan bekövetkező halálával is. Van amikor rendesen gyászolnak is. Csak a legtöbb ember valamiért ostoba és nagyképű ha állatokról van szó. Pedig sok esetben még azt is fenntartom, hogy kifejezetten lelkük, sőt egyfajta egyedi tudatuk van. Sokszor érzőbb lények mint bizonyos elaljasodott emberek, szóval én fenntartom hogy van olyan hogy tisztában lehet a halállal. Csak ezt nehezen tudjuk mérni, vagy megállapítani.

jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
5, de ez még mindig az, hogy felismeri a halált, nem pedig az, hogy pl az 1 éves macska tudja, hogy ő maga 15 év múlva elpusztul.
jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen mélységekben egyetlen másik fajjal sem vagyunk képesek kommunikálni, így erre nem lehet válaszolni.
jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért, meg fogunk halni???
jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Egyszer biztos
jan. 10. 22:27
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem más élőlény is tudja, hogy véges ideje van. Legfeljebb nem halálnak nevezi, nem keres értelmet a létezésének.
jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!