Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kevesnek erzem az eletet?

Kevesnek erzem az eletet?

Figyelt kérdés

Tobb honapja mar, hogy ezaz erzes kerulget es ezek a gondolatok. Egyszeruen csak azt gondolom, hogy kiszallnek az eletbol, mert annyira keves. Nem tetszik amit nyujtani tud, amit kaphatok. Voltak olyan napok, hogy zokogtam egesznap es ilyeneken agyaltam, hogy nekem nem eleg az ami van, tudjatok az atlagos, “normlis” elet.

Nem tudom miert van ez velem, olyan erzes mintha egyedul lennek ezzel.


jan. 17. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen egyértelmű a kérdésed. Az nem elég amit az élet nyújtani tud neked vagy amit te el tudsz érni benne ? Vagy nincs ötleted, hogy mi az amitől életteltelibbnek éreznéd az egészet ?
jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem elég, akkor nem eldobni kell, hanem belekezdeni új dolgokba, amik színesíthetik.

Mi az, amit szívesen csinálnál?

jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sok dolgot csinalok es elvezem is oket amikor eppen csinalom, de amikor megallok es kicsit gondolkozom kevesnek erzem es semminek az eletet.

Mindenfelet csinalok, hobbik, sportok, szorkozas, tanulas, munka, de az osszes ertlmetlen ha ratekintek tavolabbrol. Lehet, ha az egesz eletem abbol állhatna, hogy tenyleg csak szorakozok (sportolok, nyaralok, eszem/iszom, programozok, fejlesztem magam, tanulok) akkor vegulis boldogan toltenem el ezt az eletet, de ez valjuk be nagyon nem realis hacsaknem egy multimilliomos gyerekenek szulettel. Az atlagos elet az a 9-5ig munka, otthon fozes/takaritas. Fennmaradó 2-4 oraban pedig filmezes/sport/ beszelgetes/seta/ivas/festes/olvasás/barkacsolas/buli/baratok/csalad stb stb.

jan. 17. 13:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid vagy párod ?
jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vannak es van.
jan. 17. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor 2 lehetőség van.

1. Gondolj arra, hogy a munka azért kell, hogy pénzt szerezz, amit aztán arra költhetsz, amit szeretsz - hobbik, programok, nyaralás, egy jó kis éttermi kaja stb. Tehát egyáltalán nem értelmetlen. A dolgokért előbb meg kell dolgozni, és gondolj bele, mi lenne, ha nem kellene semmit tenned a jó dolgokért - sokkal kevésbé értékelnél egy nyaralást, ha az egész élet abból állna. Nem lenne különleges.

2. Olyan munkát érdemes választani, amit élvezel, magadénak érzel, és fevillanyoz. Persze tudom, hogy ez nem mindig reális, de ha ennyire értelmetlennek és monotonnak érzed, az nem jó jel. Amit leírtál, azok a klasszikus kiégés tünetei.

Az is lehet, hogy túl sok mindent csinálsz egyszerre, és kimerültél. Hiába szereti az ember a hobbijait, sportot, programokat, ezekben is ki lehet fáradni és túlstimulálódni. Ez utóbbit az is mutatja, hogy már a kikapcsolódás ellenére is így érzel.

Azt is érdemes végiggondolni: számodra mit takar az, hogy egy ember életének “van értelme”? Tehát mitől gondolod, hogy értelmes lehet az élet?

Sokaknak ezek a sikerek (pl. előlétetés, versenyek), sokaknak a segítségnyújtás (elkezdhetsz önkénteskedni, emberekkel foglalkozni), sokaknak a tudományos részvétel (pl. kutatásba való bekapcsolódás, amivel hozzáadhatsz az emberiséghez) stb stb. Ha csak szimplán fáradt vagy, akkor próbálj meg több időt szakítani a pihenésre.


Ezenkívül említetted, hogy tölthetnéd az időt tanulással/önfejlesztéssel: munka mellett is rengetegen tanulnak, én pl. nagyon ajánlom, hogy kezdj bele valaminek a tanulásába (ez lehet egy egész szakma vagy akár csak nyelvtanulás is), az bőven fel tudja dobni az embert.

jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szereted a munkádat amit csinálsz ? Érzeted valaha közben, hogy ez időpazarlás és azt a 8 órát sokkal jobban is el tudnád tölteni ?
jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%

"Vannak es van."


Akkor mit rinyálsz? Nekem egyik sincs

jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazabol a munkam olyan, hogy sokat tudok kozben “lazsalni”. Emiatt is kezdtem tanulni mellette ami valoban sokat javitott az allapotomon, adott ertlmet az eletmnek, azt gondoltam nekem a tanulas az amolyan eletcel, mert alapbol nagyon felnezek azokra akik egy szakma kivalosagai. Ez igyis ment egy darabig, de mar lassan 2 eve nyomatom es rajottem, hogy bar sok idot aldoztam ra, sok lemondassal, de amugy annyira nem is tudom hasznositani ezt a tudast meg eleg gyorsan elfelejtem azt amit pl 1 eve tanultam. Ma mar ugy ulok le tanulni, hogy na ennek sincs sok ertelme, meg amugy minek is csinalom csak az idomet veszi el.

A munkahelyemen egyebkent mindenki dicser pedig szerintem alig teszek effortot bele, es valoban nem egy atomfizika, de azt is latom, hogy a tanulas mellett szinte lehetetlen lenne a munkaba is annyi energiat fektetni jelenleg.

A sport is olyan volt az eletmben, hogy nagyon eltem, de mara mar kb csak monoton valami es meg kell eroltetni magam mentalisan, hogy tenyleg odategyem magam.

A passziv dolgok, mint filmek vagy sorozat nem birom. Ugyanigy vagyok a baratokkal valo nagyobb osszejovetelkkel, hogy erdektelen lettem es legszivesebben akkor mar tanulnek abban az idoben vagy sportolnek vagy elutaznek..

Sok uj dolgot is probaltam ki amik tenyleg nagyon jok voltak, de legtobb szezonalis, meg nem mindig van penzem mindenre.


7, kutatas nagyon jol hangzik, amulattal tolt el az ilyesmi, de nem erzem magan eleg kitartonak es eszesnek ilyen feladathoz.

Ertelme attol lenne maximum, ha kivalo lehetnek valamiben es kitatassal/fejlesztessel/akarmivel is de tudast adhatnek az embereknek. De ezekhez, mint irtam kevesnek erzem magam es nem olyan motivaltnak, mert szerintem oda egy 0-24-es elhivatottsag kell es en azert szeretek mas dolgokkal is foglalkozni.

Plusz kiserti az eletem egyfajta orok magany erzese is. Vagynek egyfajta szimbiozisra (gondolom gyerekkori hiany) amit termszetesen soha nem tapasztalhatok meg.

jan. 17. 13:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez úgy hangzik mintha nem lenne célja az életednek és csak egyik átlagos nap jönne a másik után.

Csak egy tipp, de szerintem segítene ha valami olyan dolgot csinálnál munka mellett amivel azt érzed, hogy fontos amit csinálsz és ezzel valóbban segítesz.

Ha szereted az állatokat akkor lehet érdemes lenne kipróbálnod az önkénteskedést.

Nagyon sok állatmenhelyen van erre lehetőség.

Így meglenne az az érzés is, hogy ott szükség van rád és nem éreznéd folyton ezt az üresség.

jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!