Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy plázában beszáll az...

Ha egy plázában beszáll az ember egy liftbe, ahol már vannak mások, mennyire illendő köszönni?

Figyelt kérdés
Amikor így teszek, többnyire csak állnak mint egy fax vagy csak bámulnak. De amikor egyszer réges - régen egy bent álló idősebb ember lényegében lebaszott, hogy bunkó vagyok, amiért nem köszöntem. Össze vagyok zavarodva.
jan. 18. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki köszön, szerintem értelmetlen, minek? 20 másodperc egymásra nem néző egy légtérben tartózkodás nem kapcsolat. Egy társasházban jobban el tudom képzelni, az mégis személyesebb és szűkkörűbb, mint egy tömegintézmény.
jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam én se. Egy buszra ha felszállsz se köszönsz, gyakorlatilag ugyanaz szerintem.
jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha kedvesen néz rám valaki, annak reflexből köszönök. A többiek meg le vannak ejtve.
jan. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem szoktam, ismeretlenek azok
jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Otthon sem szoktam. Minek? Nem ismerem, nem is akarom ismerni, és kommunikálni sem akarok.
jan. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
#2 A buszra felszállva pedig szokás köszönni, legalábbis a sofőrnek, ha első ajtós.
jan. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: A sofőr az más, én az utasokra gondoltam, de nekik se feltétlenül szokás, max Volán járatokon ahol nem fülkében ülnek és tőlük veszel jegyet.
jan. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell köszönni, csak beszállni fapofával, mint egy pszichopata.
jan. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy plázában, vadidegeneknek miért köszönjek? A kérdést olvasva nekem is a buszos példa jutott az eszembe. Gondolom, az az idősebb ember faluról jött, ahol más a szokás. Ha egy kis faluban vagy erdőben járok, ahol ez a szokás, ott én is köszönök, de egy nagyvárosban nem. Ha Rómában vagy, tégy úgy, ahogy a rómaiak.
jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell,minek jópofáskodni vad idegen embereknek.Ilyen alapon a metrókocsiban is köszönhetne az ember mindenkinek.
jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!