Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl rajta, hogy...

Hogy lépjek túl rajta, hogy ellophatják az ötleteimet?

Figyelt kérdés

Mostanában több történetem is publikáltam különböző média felületeken. Úgy láttam az embereknek tetszik, amit csinálok. Sok olvasóra tettem szert, viszont pár hónapos működésem alatt sikerült felfedeznem, hogy az egyik ilyen történetemet egy az egyben ellopták. A személy, aki ezt tette, azóta megszűntette a profilját, viszont engem annyire meghökkentett az eset, hogy azóta nem szívesen teszek közzé semmilyen saját, egyedi tartalmat.


Most is több történeten dolgozom. Vannak állandó, lelkes olvasóim, de egyszerűen annyira rosszul esett a dolog, hogy azóta is ezen kattogok. Ha folytatok egy sztorit, vagy töltök fel újat, mindig elfog a rossz érzés, hogy vajon ezt ki fogja ellopni, lemásolni vagy a magáénak mondani.


A hatályos jogszabályokkal tisztában vagyok, de csak az egy az egyben lemásolt szöveg (plágium) minősül elítélendőnek. Egy kis módosítással bárki el vehet bármit...



jan. 20. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
És az utcára sem mész ki, hogy nehogy elüssön egy autó? Ugyan az a gondolatmenet. Ha félsz tőle hogy valami rossz történik, és ezért nem csinálsz egy olyan dolgot ami jó lenne, akkor nem lesz élvezet az életedben.
jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen megértelek kérdező.

Sajnos megoldást nem tudok rá,de én is úgy vagyok vele,hogy,ha csak így lehet valamit csinálni,akkor nem csinálok semmit.

Nem jó ez így,de ez van.

Nem lesz élvezet az életben,nem lesz.

jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az alkotásaid szerzői jog védi attól a pillanattól hogy elkészítetted. Ha beregisztrálod megfelelő jogvédő szervezezeknél és felfedezed/felfedezik, hogy valaki jogosulatlanul lemásolta, ráugranak és beperelik. Kérdés, hogy megéri-e ez neked. Viszont az biztos, hogy ha szereted csinálni ne hagyd abba, ne engedd hogy pár idióta miatt lemondj olyanról amit szeretsz.
jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem görcsölök ezen.

Egy csomó verset, amit random kérnek (jórészt ismeretlenek is) megcsinálok szívesen, csak a kihívásért. Nem tudom ellenőrizni, hogy tállalják, sajátként adják-e elő, vagy sem.

Az ismerősök, barátok visszajeleznek, hogy nagyon tetszett az ajándékozottnak, és ugye máskor is segítek, ami szerintem tök jó.

Van blogom is, de csak azért nem reklámozom Facebook-on, mert egy ismerőst jórészt azért ajnároznak, mert hogy ő írta, és nem azért, amit írt. Nekem erre nincs szükségem.


Viszont irodalmi csoportban volt egy nő, aki az összes poszt alá egy időben oda kommentelte, hogy xy lopja a verseit, csaló, ne engedjék pályázni, nem tették ki a nem tudom melyik csoportból, pedig bizonyította, hogy ő a szerző stb.

Lehet, hogy volt valóság alapja valamikor, de a nő nagyon elment a beteges irányba, mert hogy annyian sajnálkoztak, és ne hagyja magát, mert mennyire tehetséges stb. hogy utána már kamu sztorikat is kitalált volna, random "álprofilokkal", amiket nem is lehet megtalálni, de hát mindenki az ő verseit lopkodja.

jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Tartsd meg magadnak a képzelgésedet!


Van épp elég izgalmas sztori, ami nem kitalált agyszülemény, hanem valóságalapú, amin keresztül okosodik is az olvasó.

Nem kell annyi szemét se könyvként, se online!

jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
#5 te is megfogadhatnád azt amit írtál.
jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod olyan formátumban publikálni, hogy azt ne lehessen később senkinek sem megbuherálni? Beleírhatnád a neved. Ez csak egy ötlet, nem tudom, hogy működnek az efféle platformok.
jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dinnye2 ***** válasza:
100%
Basszus, ez nagyon rossz lehet neked! Tapasztaltam hasonlót, tudom, hogy szörnyű érzés! Azt javaslom, hogy mielőtt nem adtad ki a könyvet/amit írsz, addig ne rakd ki, mert nem tudod őt beperelni (apukám jogász, ő mondta, hogy az még nincs levédve, meg ilyesmi). Vigyázz, hogy kinek mutatod meg!!!
jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dinnye2 ***** válasza:
100%

#8 vagyok

#3, igen, csak nem tudja bizonyítani a kérdező, hogy ellopták az ötletet, mert "simán lehet, hogy ugyanaz jutott eszükbe". És ezzel megnyeri a pert a "csaló", mint az a macskás ember, aki betette a mikróba a cicáját, hogy megszárítsa, mivel, hogy nem volt ráírva a mikróra, hogy nem lehet beletenni a macskát. Szegény állattal, gondolom tudjátok, hogy mi lett...

jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
#9 Ezért kell regisztrálni a jogvédő szervezeteknél, ott az nyer aki először adta be. Tehát ha tényleg véletlenül egyszerre jutott ugyanaz eszükbe, vagy akár a tiéd később, de te védeted le hamarabb akkor a tiéd.
jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!