Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi az esélye, hogy ellopha...

Mennyi az esélye, hogy ellophatják a bankkártya adataim?

Figyelt kérdés

Tömören idióta voltam , minden figyelmeztetés ellenére. Vettem kriptovalutát nagy tételben egy applikáció segítségével, ami biztonságos volt , de hozzárendeltem egy külsõs oldalt , ami eléggé scam gyanús. Így ,hogy hozzárendeltem lefoglalta az összes valutámat kriptoban egy „nyereményjáték“ keretében.

Nyereményjáték az volt, van ha befizetek még x összeget , akkor csomót nyerek. ( scam gyanú). Viszont ha nem akkor 180 napig nem utalhatom ki onnan a kriptot. Rákerestem erre az oldalra a neten ,nemrég jött létre és nem írtak jót róla. A bankkàrtyámról amivel a pénzt feltöltöttem lelophatják az adatait?

( eltelt pár nap , eddig nem nyúltak hozzá, pedig volt rajta pénz. De máma már azt is levettem)


dec. 18. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
43.96%
dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés mielött valaki elkezdené.
dec. 18. 19:40
 3/13 A kérdező kommentje:
1es , az nem túl jó.
dec. 18. 19:40
 4/13 A kérdező kommentje:
Csináltassak új bankkartyat?
dec. 18. 19:41
 5/13 krwkco ***** válasza:
87%

Tehát megadtad a bankkártyád számát, cvs kódját és egyéb adatait egy megbízható applikációnak. Egy korrekt alkalmazás ilyenkor nem tárolja a kártya adatait, csak egy kódot, úgynevezett tokent, amivel pénzt tud lekérni a kártyatársaságtól a számlád terhére. Van amikor olyat, amivel ezt a lekérést akárhányszor meg tudja ismételni.

Utána a csaló "külsős oldalnak" adtál egy meghatalmazást efelett az applikáció felett. Milyet? Annyit, hogy utálja át a kriptot az applikációból? Vagy teljes hatalmat, hogy akár jelentkezzen be a nevedben? És ebben az esetben, Te tudnál újabb összeget lekérni a bankszámládról, anélkül, hogy újra megadnád a bankkártya adatokat? Mert ez utóbbi esetben van veszélyben a bankszámlád.

dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 krwkco ***** válasza:
30%
ne "utálja", hanem utalja :-)
dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, hogy miért félsz attól, hogy ellopják a pénzed, mikor önként is odaadod.
dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudom , hogy idióta voltam, nem kell százszor elmondani. Most próbálnám menteni a menthetõt.

5ös. Nem tud bejelentkezni nevemben. Ahogy legalábbis észrevettem.

Egy nyereményjátékot hirdetett ez a külsõs oldal, amit nekem feldobott, hogy véletlenszerūen nyertem. Volt egy Join gomb amire rákatintottam. És nem volt semmi figyelmeztetés, hogy semmi szerzõdés amit feldobott volna ,hogy nem utalhatom ki a pénzem.

Viszont 2 fajta kripto volt a tárcamban. Egyik volt ez a nagyobb tétel , amit nyeremjatek most lefoglalt. Viszont a kisebb összegū kriptovaluta a tárcamban maradt, azt nem szedte ki. Szóval gondolom korlátozott lehet a hozzáférése a tárcámhoz.

A kártyámról már semmit nem tudnak lekérni ,mert mindent pénzt felvettem róla. Kérdés az ,hogy mennyire biztonságos újra használnom a kártyát

dec. 18. 20:56
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ezt fogd fel tanulópénznek
dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

A leírásodból ezt nem lehet eldönteni.

Ezzel együtt inkább kérj új kártyát, a költsége kicsi ahhoz képest, hogy most fogalmad sincs, a jelenlegivel mi történhet.

dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!