Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik álláspont áll a felfogá...

Melyik álláspont áll a felfogásodhoz közelebb az alábbiak közül a munkát illetően?

Figyelt kérdés
jan. 21. 17:21
A kérdező szavazást indított:
Ha nyugdíjra jogosult leszel, visszavonulsz, nem dolgozol tovább, átadod a helyet a fiatalabb generációnak
Addig dolgozol, amíg bírod, nem szeretnél visszavonulni nyugdíjas korodban sem
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek távlati terveim. Majd ha ot leszek, meglátom, milyen az általános egészségi állapotom, és szeretem-e az aktuális munkahelyemet. De nem hiszek abban, hogy egy hetven éves elvenné a munkáját egy 20 évesnek. Ezek a dolgok nem így működnek.
jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem átadom majd a helyemet, hanem jól megérdemelt pihenésemet fogom majd tölteni. Remélhetőleg. De ha nem tudnék megélni a nyugdíjamból, kénytelen lennék valamit keresni. Azt gondolom, akik visszamennek, ezért teszik, nem azért, mert unatkoznának otthon, azt pedig senki nem várhatja, hogy utcára kerüljenek, leamortizálódjanak.
jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt most nem úgy értettem, hogy az idősebb "foglalja a helyet" és ezért a fiatal nem tud dolgozni. Inkább saját példámat hozom fel: államigazgatásban dolgozom és ha én is 65 éves koromban elmehetnék nyugdíjba (persze ez nem így lesz), biztos, hogy nem kérném meghosszabbítani azt, hogy 70 éves koromig is dolgozhassak. Vagy másik példa: ha egy cég tulajdonosa lennék és úgy érzem elértem azt, amit szerettem volna, és betölteném a nyugdíjkorhatárt, biztosan átadnám a stafétabotot fiatalabb kollégámnak. Szóval személy szerint nem munkával tölteném nyugdíjas éveimet, el lehet lenni elég aktívan másképpen is. De nem mindenki egyforma, van akit a munka éltet.
jan. 21. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom még. Vállalkozó vagyok, ha nyugdíjas koromban lesz még igény a munkámra, akkor csinálni fogom, ha még nekem is örömet okoz, és bírom fizikailag. De ez még messze van.
jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Logikusan nézve nem engedhetem majd meg azt a luxust, hogy éhen dögöljek a nyugdíjból.
jan. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én addig dolgozok, amíg nem nyugdíjazom magam.


Az állami nyögdíjkorhatár nekem totál mellékes, nem ahhoz fogok igazodni.

jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én szívesen dolgoznék csökkentett időben és normális cégnél.

Sőt: már eleve csökkenteni kellene legalább 6 órásra az időt 50+ év felett. Valami előnyugdíjat kellene adni mellé, hogy ne haljon éhen.

jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még én sem tudom, addig még sok idő van vissza. Jelenleg, viszont úgy gondolom, hogy nem hagynám teljesen abba a munkát, mert 1) kell a pénz ( :D ), 2) hirtelen sok idő szabadulna fel. Szóval dolgoznék úgy napi pár órát, mondjuk 4-6-ot kényelmesen, és úgy a családra is jutna idő.
jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!