Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azért lehetek fáradékony,...

Azért lehetek fáradékony, mert lehet, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

jan. 21. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Rossz taplalkozas okoz fáradekonnysagot aztan rossz közerzetet aztán a depresszio.

Kb igy is összefugg. Plusz az okai is. Pl magany vagy akármi is rátehet.

jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Fáradékonyságot nagyon sok minden okozhat, nem a depresszió lenne az első tippem, de ha más tünetek is arra utalnak, természetesen lehetséges. De magadat ne diagnosztizáld, ha úgy érzed, hogy valami nem oké, fordulj szakemberhez.
jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Attól is lehetsz: a depressziósnak nincs kedve és energiája semmihez. De egy vérvételre érdemes elmenni.
jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen, de semmit sem mutatott
jan. 21. 20:59
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Vesetisztito teakat igyal.

Erjedztett zoldsegrket egyel.

jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
A depressziónak ez a rossz tulajdonsága hogy egyre mélyebbre taszítja az embert, végül már felkelni sincs kedve, mert a folyamatos negativitás elszívja az energiáját. Ha nincs ami töltse (aminek örülhet).
jan. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennyiből ezt nem lehet megállapítani, sajnos nem találom a varázsgömböm.


De a nagy titok általában mindig ugyanaz: helyes táplálkozás, vitamin, 3 liter folyadék, mozgás.

jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A depresszió egyik tünete az állandó fáradékonyság, levertség, viszont ez több más fizikai és mentális probléma tünete is lehet, nemcsak a depresszióé.

A 7. tippjeit én is javasolnám, ártani nem árt, csak használ, próbálkozz magnéziummal, figyelj oda, hogy eleget aludj, ha nem tudsz elaludni, használj elalvásra teákat, picit tudnak segíteni, bár a problémát nem oldják meg.

Egyetlen kérdésből nem ismerjük az életed, te tudod a legjobban, épp mi zajlik veled és benned. Igyekezz változtatni az életviteleden, építs be az életedbe új elfoglaltságokat, amik érdekelnek téged, kezdd el őket csinálni.

Ha úgy érzed, komoly probléma oka is lehet a tünet, és zavaró számodra, keress fel több szakembert, legyen szó mentális vagy fizikai egészségről.

jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó pénzért, azt mindig tedd hozzá!
jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 nem tudom, hogy az én válaszomhoz fűzted-e a kommented, de azt hiszem igen, ha netalán nem, akkor elnézést a szóf0sásért (8. vagyok); nyilván drágák a szakemberek, főleg a jók, pont ez miatt nem jutok el pl. pszichológushoz, mert nincs jelenleg annyi, amennyit csak úgy el tudok rá vonni a többi kiadás mellől, viszont ha nem tudsz megbirkózni egy vagy több esettel magad, akkor érdemes segítséget kérni, persze ez a betegség nagyságától, a doki szakmai tudásától és tőled is függ, tartsd szem előtt, milyen vélemények vannak róluk, mindenesetre ezek után szégyen lenne a pszichológusra nézve, ha depresszióval nem tudna boldogulni (szerintem).

Fizikai betegségeket illetően meg én pl. ráb@sztam, hogy csak komoly fájdalmak után kerestem fel orvosokat, elkerülhető lett volna egy műtét, ha nem csupán legyintek a tünetekre hónapokon keresztül, persze azért szélsőséges esetet hoztam fel most példaként.


Nyilván egy szimpla, valószínűleg hosszú ideje tartó fáradékonyság nem magyaráz meg sok mindent, pláne nem lehet otthon diagnózisokat állítani vele, épp ezért próbálkoznék első körben a tippekkel, amiket leírtam (főleg ha esetleg mégsem tart hosszú ideje), hiszen hozzátartoznak az egészséges életvitelhez, és tudnak javítani a közérzeten, esetlegesen mentális betegségeken is tudnak egy keveset pozitív irányba lendíteni, mindent összefoglalva csak nyerhetsz velük, veszíteni nem tudsz, ami már egy jó kiindulópont.

Ha esetleg ezek után is megmarad a tünet, érdemes utána járni, mi lehet az egésznek a gyökere, természetesen ez is megannyi körülménytől függ még (anyagi, helybéli lehetőségek, fizikális vagy mentális eredetű-e, ha egyik ha másik, akkor egy rakat betegség kísérő tünete stb.)

jan. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!