Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha az anyukám...

Mit tegyek ha az anyukám depressziós?

Figyelt kérdés
Teljesen biztis vagyok benne hogy ez a problémája. Rákerestem már az interneten a tünetekre és minden egyezik. Folyton fáradt, semminek sem örül, gyakran hallom hogy sír, sokat sajnáltatja magát és egyfolytában arról beszél hogy őt senki se szereti és senki sincs mellette. Sok problémája volt az utóbbi időben és sok nehéz dolgon ment keresztül. Nagyon megromlott a kapcsolatunk. Mostmár alíg beszélünk. Ha viccelődni próbálok ő semmit sem reagál. Mindig egyedül akar lenni és totál kezd kizárni az életéből. Bármikor ha segíteni próbálok neki össze veszünk mert mindent támadásnak vesz és nem hagyja hogy segítsek vagy tanácsot adjak. Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

2017. aug. 26. 15:17
 1/4 gömbicica ***** válasza:

korotok? Édesanyáddal élsz? csak ketten vagytok? munkahelye van? esetleg valami egészségi problémájáról nem tudsz?

a lelki problémáit valószinüsitem ismered.

2017. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1) 15 éves vagyok, anyukám 44. Elváltak még 7 éves koromban. Van két testvérem. Egy nővérem és egy húgom akik szintén velünk élnek. Nővérem nagyon balhés és rossz a viszonya anyukámmal. Semmilyen betegsége nincsen tudtommal:/
2017. aug. 26. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eddigi tapasztalatom az hogy a depresszió ellen az érintetlen természetben való tartózkodás az egyik legjobb orvosság. A szülői ház ahol felnőttem, szomszédmentes volt és természet vette körül, plusz a szüleimnek hobbi gazdasága is volt benne. Majd városon ízleltem meg mi az a depresszió és stressz, de még a kiégést is. Ahányszor csak visszanézek a ma már üres szülői házba, ahogy belépek ösztönösen dalra gyújtok jókedvemben.

Persze szeretem a városi luxust és kényelmet, de az igazat sem lehet elrejteni, hogy nem igazán jókedvű és szabad benne az ember. A természet egyetlen egy élőlényt sem alkotott arra hogy élete munkából és csekkfizetésből álljon.

Plusz a természetben több az oxigén, kevesebb a CO2, több a jótékony hatású negatív ion, stb. Egy próbát megér, menjetek ki valahova az érintetlen természetbe, ahol már a forgalom zaja sem hallható. Ahol a nyulak olyan szemtelenek hogy szinte megbotlasz bennük.

Másokon is megfigyeltem azt hogy városi lakótelepen például még a beceneve sem véletlenül lett áfonya a kesernyés arckifejezése miatt. Míg ha a szabad természetben jár akkor meg majdnem kicsattanik a jókedvtől.

Meg az is rosszkedvet tud okozni ha mások gonoszságával szembesül az ember. Rossz munkahelyen, stb.

2017. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsonak koszonom szepen a tippet:)
2017. aug. 26. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!