Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol jártok/jártatok 24-25...

Krómgyűrű kérdése:

Hol jártok/jártatok 24-25 évesen az életben?

Figyelt kérdés

Én jelenleg itt tartok:


24 éves vagyok, 4 éve van munkám, szinte teljesen önállóan élek. Egészségügyi problémáim nincsenek.


Azonban félve tekintek a jövőm elé. A fizetésem nagy részét el tudom tenni, mivel a szüleimmel élek nagyrészt, de egy teljes egyedüli életet nehezen tudnék fenntartani ebből a keresetből, úgyhogy gyakran nézek más állást/szakmát is, eddig sikertelenül.


Továbbá nem tudom, hogy mit hoz a jövő ebben az országban, ettől félek vagy hogy megszűnik a munkahelyem és két szék közé esek.


Vannak ismerőseim, akik még mindig az egyetemen ülnek, nem megy nekik, de folytatják. Mellette nem igazán dolgoznak, így stagnálnak. Hozzájuk képest szerintem előrébb járok.



Ami nálam a hátulütő, hogy barátaim nincsenek, nehezen megy az ismerkedés. Ebből adódóan párkapcsolatom sincs.



Ti hol jártok most az életben? 24 évesen hol tartottatok?



jan. 24. 14:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Amikor 24 éves voltam, a szüleim épp elváltak, eladták a házat és én kényszerből a volt vőlegényemhez költöztem. Az akkori munkámat nagyon szerettem, a külsőmmel is elégedett voltam, de ennyi a pozitívum, amit elmondhatok. Még nem volt saját lakásom, másoktól függtem.

Mára azt mondhatom, hogy elégedett vagyok azzal, amit elértem. Nyolc évvel ezelőtt megtaláltam a társam, van egy közös házunk, nincs hitelünk és nyugodtan élünk, mindkettőnknek viszonylag jó állása/fizetése van.

Nagyon sok mindent megéltem, rengeteg szarság volt az életemben és biztosan még lesz is, de soha nem szeretnék visszamenni abba az életbe, amit 24 évesen éltem.


43/N

jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
56%
24 évesen egyetemre jártam és sugar babyskedésből tartottam el magam.
jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen végeztem a főiskolán és akkor kezdtem az első munkahelyemen, ahol a mai napig dolgozok.

Akkor még saját keresetem nem sok volt. Max a nyári diákmunkából.

Barátaim is voltak, igaziból nem volt rossz időszak. Boldogabb voltam mint most.


Szerintem felesleges másokhoz hasonlítgatnod magad, hiszen mindenkinek máshogy alakul az élete. Van aki ebben az életkorban még javában tanul. Pl mesterképzés, más meg évek óta dolgozik, mert nem tanult tovább. Megint más meg már szült 2 gyereket és férjnél van. Nem lehet összehasonlítani ezeket a dolgokat ilyen szempontból, hogy ki jár előrébb. Milyen tekintetben?

jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

Én még nem vagyok 24, csak 23.


Lediplomáztam, most fogok először teljes állásban dolgozni, mellette levelezőn mestert tervezek. Szeretem ezt a területet és jól is fizet. Kb 2-3 év szakmai tapasztalatom van, gyakonokként.


A szociális életem jó, vannak jó barátaim, hobbijaim és van egy nagyon jó kapcsolatom is.


Jelenleg a szüleimmel élek, még legfeljebb fél évig, utána összeköltözöm a párommal (laktunk már együtt, nyári gyakorlat során, külföldön).


Elégedett vagyok az életemmel. Úgy érzem jól haladok, legalábbis úgy haladok, ahogy szeretnék.

jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
14%
A te korodban én biza sehol sem. Akkor volt az előző nagyobb világválság, munkát talalni szinte lehetetlen volt. De örülök, hogy te előbb vagy.
jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
24 évesen az egyetemen ültem, aztán sokáig minimábérért dolgoztam, aztán egy picit többért, aztán össze-vissza csináltam mindent kevés pénzért, aztán tanultam tovább, még tovább, majd többért tudtam dolgozni, később meg nagyon nagyon sokért. Most itt tartok. De 24 évesen csak szántak-bántak, hogy még mindig tanulok.
jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
90%

26 éves vagyok.

7 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen (irodai munka). 18 évesen költöztem el a szüleimtől, faluról Pestre. Úgy volt hogy akkori páromhoz költözöm és egyetemre megyek, de az egyetemet ott hagytam aztán exemmel is szakítottunk. Szóval 19 éves korom óta egyedül tartom fenn magam.

Van egy 5 éves párkapcsolatom, nagyon jól elvagyunk, de van egy dolog amiben nem értünk egyet (én szeretnék majd a későbbiekben házasságot és családot, párom pedig nem), szóval szerintem max még 5 évig leszünk együtt.

Albérletben élünk. Van egy kutyám (ő előbb volt mint párom). Van némi félretett pénzem (milliós összeg)de nagyon sokat nyaralunk párommal, inkább arra költünk. Egyéb vagyonom (kocsi, nyaraló, stb..) semmi nincsen. Az albérletben is minden berendezés a tulajé.

jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen végeztem el az egyetemet, 25 évesen kezdtem el főállásban dolgozni. most 26 éves vagyok, gyűjtök lakásra pénzt, valószínűleg 30 éves koromig.
jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
A 25. szülinapomon bedepiztem, mert ez elvileg egy felnőtt életkor, de én még mindig szüleimmel laktam, garantált bérminimumot kerestem (állami cég), akkor frissen ért véget a legjobb barátságom és fél éve szingli voltam. Nagyon nem ott tartottam, ahol kéne. A 27. szülinapomon éreztem azt, hogy na most végre ott tartok, ahol illik: párkapcsolatban, albérletben, normális fizuval, barátaim mondjuk nem nagyon voltak/vannak :D Most 28 vagyok és szerintem lassan elérek abba a korba, hogy megint zavarni fog, hogy nem tartok megfelelő helyen, mert lassan családot szeretnék. Házasodni jövőre tervezünk de a gyerek a párom miatt kicsit később fog érkezni, lakást venni nem biztos, hogy tudunk a 30-as éveinkben.
jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
31%
#7 bocs az offért, de így mi a pcsának vagytok együtt, ha nincs jövője a kapcsolatnak?🤣
jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!