Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol jártok/jártatok 24-25...

Krómgyűrű kérdése:

Hol jártok/jártatok 24-25 évesen az életben?

Figyelt kérdés

Én jelenleg itt tartok:


24 éves vagyok, 4 éve van munkám, szinte teljesen önállóan élek. Egészségügyi problémáim nincsenek.


Azonban félve tekintek a jövőm elé. A fizetésem nagy részét el tudom tenni, mivel a szüleimmel élek nagyrészt, de egy teljes egyedüli életet nehezen tudnék fenntartani ebből a keresetből, úgyhogy gyakran nézek más állást/szakmát is, eddig sikertelenül.


Továbbá nem tudom, hogy mit hoz a jövő ebben az országban, ettől félek vagy hogy megszűnik a munkahelyem és két szék közé esek.


Vannak ismerőseim, akik még mindig az egyetemen ülnek, nem megy nekik, de folytatják. Mellette nem igazán dolgoznak, így stagnálnak. Hozzájuk képest szerintem előrébb járok.



Ami nálam a hátulütő, hogy barátaim nincsenek, nehezen megy az ismerkedés. Ebből adódóan párkapcsolatom sincs.



Ti hol jártok most az életben? 24 évesen hol tartottatok?



jan. 24. 14:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

#9

Jól értelmezem, hogy saját lakás nélkül akarsz gyereket vállalni? Ezt kérlek, gondold át. Magaddal és a pedagógusokkal cseszel ki, ha ilyen feltételek mellett vállalsz gyereket. Albérletet is nehezen találsz gyerekkel.

jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
0%
#9 te komolyan aszerint éled az életed, hogy “hogy kéne”? Biztos felnőtt ember vagy?
jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen én már dolgoztam, vőlegényem az MSc-t csinálta az egyetemen. Szó szerint a két kezünkkel felhúztunk egy házat (35 nm-es ki bungalló, szűken voltunk, de arra elég volt, hogy szüleinkről leszakadjunk és szuper-minimális rezsivel megtapasztaljuk az együttélést).

25 évesen új szakmát tanultam, jelenleg is abban dolgozom. 28 évesen meg tudtuk venni az első normális méretű családi házunkat.

Két év múlva pedig diplomázok.

31 éves vagyok.



Ahogyan más is írta, ez is csak egy sztori a sok közül.

Van ismerősöm, aki érettségi után már a szülei nyakába potyogtatta a gyerekeket.


Mindenki máshol tart és mást csinál X éves korában. Ráadásul 20-30 között már jobban megoszlik. Valaki tanul, valaki családot alapít, valaki világot jár stb. nincs berögzött séma, mit "kellene" csinálnia egy 24 évesnek

jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem ott tartok az életben, ahol mondjuk 17-18 évesen azt elterveztem. Eleve évvesztes vagyok, 5 éves gimiből jövök, így idén nyáron fogok csak végezni az alapszakommal. Pedig semmi csúszás, bukás nem volt közben.


Teljes állásban még nem dolgoztam, viszont diákmunkák, önkénteskedések voltak, plusz 2 féléven át egyetemen volt munkám, tanulás mellett, illetve volt/folyamatban van még 2 félévnyi gyakorlatom is (bár az első félévben napi 10-14 órákat vittem).


Nem szeretném elkiabálni, de eddig tanulmányaim terén minden klappol, sőt, egy rakat dolog mérföldekkel jobban is sikerült, mint vártam volna. Pl.: ösztöndíjak, (nemzetközi) projektek, konferenciák, egyéb rendezvények.


Közben a szüleimmel élek, nekik segítek, ahol tudok. Egyiküket, mikor friss vállalkozó volt, évekig asszisztensi feladatokat is elláttam.

Egész szép összeget sikerült félretennem, de még így sem elég, hogy saját ingatlan legyen belőle.


Barátaim kikoptak az utóbbi 2-3 évben, helyükre nem jöttek újak (nem mintha pótolhatóak lennének), pedig mindegyik 5+ éves barátság volt. Én még próbáltam őket menteni, de ha a másik fél passzív, nem lehet sajnos mit tenni. Párkapcsolatom nem volt még sosem.

24/L

jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

24 évesen éppen a harmadik egyetemi szakomat tapostam. Nem azért, mert olyan jól tanultam, hogy már a három diplomát közelítettem, hanem mert egy szakot elhagytam, egyről meg kirúgtak, akkor éppen a harmadik - végül sikeres nekifutást erőltettem.


Munkám értelemszerűen nem volt még, még anyámtól kértem pénzt + alkalmi melókból keresgettem valamennyit. Eléggé el is voltam hízva akkoriban. Nem voltam éppen egy sikerember. Emberi kapcsolatok terén viszont elég jól álltam. Sok barátom volt, illetve komoly, hosszú távú párkapcsolatom is.


Most 38 vagyok. A komoly párkapcsolatom azóta a feleségem, szeretjük egymást továbbra is, és szerencsére szexuális vágyban sincs hiány. Van két gyerekünk, egy kertes házunk, amit kifizettünk, nincs hitel. Elég jó munkám van, elég jól is keresek, van biztonságos megtakarítás is. Ilyen téren nincs gond.


Cserébe kicsit a "b.ssza meg mindjárt 20 leszek", majd a "b.ssza meg, mindjárt 30 leszek" parák után most eléggé elkapott a "b.ssza meg, mindjárt 40 leszek". Unom a munkám, a két gyerek nevelése komoly kihívás, lavírozás a speciális fejlesztések, ételallergiák, iskolaváltás és minden féle szarság között. Megjelent néhány egészségügyi kihívás is, szembesülés a sját törékenységgel. Fáradt vagyok, nehéz a mókuskerék.

jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
Én most vagyok 24 (szept. 25 leszek) házas vagyok és első gyerekem várom. Van egy külön házunk nem lakunk szülőkkel. Én olyan 19 évesen kezdtem el dolgozni kb érettségi után egy darabig jártam szakmát tanulni aztán ott hagytam a sulit, nem tudtam eldönteni "mi legyek", aztán nagy nehezen kitaláltam mi érdekel így munka mellett tanultam ki azt amiben dolgoztam egészen novemberig. Úgyhogy most itt tartok.
jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Én is a szüleimmel éltem és dolgoztam. Most egyedül élek és dolgozom. Ha külön élsz, akkor is megvannak az előnyeid, senki nem tanít meg élni
jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy baromi jó kérdés! Izgi olvasgatni a válaszokat. Látszik, hogy nincs írott szabály erre, mert annyira máshogy alakul mindenkinek az élete.
jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
24 éves koromban elég jól álltam sok tekintetben. Jól fizető állásom volt egy menő cégnél, mellette az utolsó féléveket csináltam a főiskolán. Épp akkoriban újíttattam fel a nagyszüleimtől örökölt lakást, hogy odaköltözzek. És már évek óta volt egy stabil és boldog párkapcsolatom, amiben közös jövőt terveztünk. Nem is tudom felsorolni, mi mindent kellett elcsesznem ahhoz, hogy mára ebből a lakáson kívül semmi ne maradjon. Nem diplomáztam le, elmentem rosszabb helyre dolgozni és szakítottunk. Te ne így csináld.
jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen az első munkahelyemen melóztam még,(20évesen kezdtem). Volt pár hobbim, tök jól elvoltam, és akkor jegyeztem el életem szerelmét.

27 leszek 1 hónap múlva, máshol dolgozom, szingli vagyok, és az egyetlen dolog ami életben tart az adrenalin-hajhászat,de a mély depresszióból már kijöttem,csak elkeseredett vagyok már.

Egyik napról a másik fenekestől felfordulhat az élet, úgyhogy szerintem tökmindegy, hol tartasz 24 évesen.

Valakinek a 20as évei a legszebbek, valakinek a 40es, de olyat is tudok aki 17évesen volt élete csúcsán és onnan csak le.

Mindig arra törekedjek, hogy a nap végén elmondhasd magadról, hogy igenis tettél azért, hogy elérd a céljaid és hogy jobb/több lettél a tegnapi önmagadnál. Aztán majd lesz valami.

jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!