Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted, felelősséget miért...

Szerinted, felelősséget miért nem vállal az ember a viselkedéséért?

Figyelt kérdés

jan. 25. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert nem felnőtt. Csak az érett felnőtt ember képes felelősséget vállalni a saját tetteiért.
jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Azért, mert az egy felnőttes viselkedés, és következményekkel jár a felelősségvállalás. Általában a könnyebb utat választják, hogy ezzel pl elkerüljenek egy konfliktust, vagy mindegy mit. Ha én vállalom a következményeket a szavaim és a tettem után, az azt jelenti hogy felvállalom ha elrontok valamit, ha rosszat tettem, ha valamit nem úgy csináltam vagy mondtam amit kéne. Ha nem vállalom a felelősséget, az azt jelenti hogy mindegy milyen úton módon, még ha másokat vagy magamat hazudtolom meg, de minden helyzetet úgy alakítok hogy NEKEM legyen könnyebb.
jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
2-es vagyok. Talán gyors lelkiismeret könnyítő érzést tudok még elképzelni, meg pánikot, hogy a szorongató helyzetből kikerüljön a felelősséget nem vállaló ember.
jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ahogyan megoldást is nehezebb találni legtöbb megoldandó helyzetre, úgy magyarázatot is sokkal könnyebb mindenre.

Az emberek sokat szövegelnek fölöslegesen és keveset gondolkodnak vagy tesznek hasznosan. Megszokássá vált az ego, ezáltal önmagunk felértékelése és a mindent meg lehet magyarázni mentalitás.

jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs értelme, úgyis lesz valahogy.
jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig vállalom a felelősséget azért amit elkövettem mert annak oka van

Amit nem azért viszont nem fogom elvinni a balhét

jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert megteheti és általában a végén így jobban jár.


Nem mindegy szerintem, hogy milyen mértékben vállal valaki felelőséget. Pl leöntöd véletlen valakinek az ingét vörösborral, akkor a legalapabb a bocsánatkérés, aztán meghívhatod valami italra, odaadhatod neki az ing árát vagy kiszámolhatod, hogy valójában mennyit ér a logisztikai értékével együtt (pont ott és pont akkor legyen) egy olyan tiszta ing és megtérítheted azt az összeget. Utóbbit kb senki sem fogja vállalni, max az, aki sz*rja a pénzt.

jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert nem veletlen hiba hanem szandékos.
jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!