Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A bal vagy a jobb kezed az...

A bal vagy a jobb kezed az ügyesebb?

Figyelt kérdés

#provokáció #ahumorbaloldaliműfaj
jan. 26. 08:36
A kérdező szavazást indított:
Bal
Jobb
33 szavazat
 1/7 Szolovjov ***** válasza:
100%
Nem is tudom. Bal kézzel írok, eszek. De szinte minden mást jobbal csinálok. Sebességet is jobbal váltok az autóban. És a láncfűrészt is jobbal rántom be.
jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Balkezes vagyok, de pl az egeret jobb kezemmel tudom használni, mert úgy szoktam meg. Nyilván írásban a balkezem ügyesebb, más dolgokban meg vegyesen. Nem tudnám határozottan kijelenteni, hogy egyik ügyesebb lenne mint a másik, mert mikor melyiket használom.
jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon jobb kezes vagyok, a bal kezem, lábam is nagyon ügyetlen.
jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 azért ne keverd a szezont a fazonnal, egy jobbkezesek dominálta világban élünk, ezért természetes, hogy mi balkezesek sokmindent megtanultunk jobb kézzel csinálni. Hisz muszáj volt. Nyilván mivel a váltó jobb kézre esik, ezért hogy máshogy váltanál, a bal kezeddel kivitelezhetetlen lenne :D Ahogy pl. jobbkezes egeret is használunk, régebben nem is gyártottak még balkezest. Ettől még alapvetően balkezesnek számítunk, mivel azzal írunk, eszünk, az a domináns kezünk.
jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Finommozgásban a jobb ügyesebb, jobbal tudok írni vízszintes és függőleges felületre is, ballal csak függőlegesre. Jobbal rajzolok, sminkelek, varrok. De a ballal jobban tudok emelni, tartani. Bizonyos dolgokat egyformán csinálok mindkettővel pl. evés, de van, amit ballal szívesebben pl. üveg kinyitása, ajtó kinyitása.
jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Jobbkezes vagyok, de csak azért, mert nagymamám nem engedte kiskoromban, hogy bal kézzel rajzoljak, mert falun az ő gyerekkorában, az iskolában, megverték azokat a gyerekeket, akik balkezesek voltak, bal kézzel tudtak írni, egy idióta babona miatt, addig ütték, amíg meg nem tanult jobb kézzel írni, (őszintén borzalmas mennyire idióta, beszűkült látókörű, babonásak voltak régen falun) szóval jót akart vele, nem tudhatta, hogy ez azóta hála Istennek már rég nincs, de azóta is van sok dolog, amit bal kézzel csinálok
jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok nem csináltak egy idő után germanokhoz hasonlót az öregek segítségével , mert tiszta magyarokat akartak csinálni és úgy is lett, csak a római tiszta magyar lett genetikailag, de az IQ-ja csak 60 lett és az emocionalis intelligenciaja semmi volt. Akkor jöttek rá a magyarok ,hogy hiaba fáradtak ennyit , mert sose lesznek kompatibilisek. Az öregek mondták hogy így is jó lesz , mert megbekelt már a fajuk. Gondolkodtak a magyarok hogy ki lehet a másik 2 az egyik volt a Hun a másik az ősmagyar ami nem is volt ős. Ekkor jöttek rá a magyarok hogy ezek is magyarok voltak csak egy kicsit leamortizalodtak.
jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!