Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hol kezdődik a...

Szerintetek hol kezdődik a felesleges gazdagság?

Figyelt kérdés
jan. 27. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ott, ahol marad örökségre.
jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Pl.: van már 1 mrd. Ft.-om, de hajtok, hogy 2 mrd. Ft.-om legyen.
jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Ott, ahol az alapvető életfeltételeiden túl, illetve magad és a családod létbiztonságát megteremtve, félre tudsz tenni jelentősebb összeget.


Nyilván jó, ha el tudsz menni nyaralni, tudsz költeni a hobbidra, vehetsz lakást, házat, autót.

Járathatod a gyerekeid különórákra, jut normális élelmiszerekre, de a többségnek ez nem adatik meg.


A világ nagy részén az emberek szegények.

Leszámítva a "fejlett" nyugatot, ez mind luxus.

Magyarországon élő emberek is abban a kb. 10%ban vannak, akik viszonylagos jó módban élhetnek a 8milliárd emberből.

jan. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, amikor milliárdos nagyságrendben licitálnak festményekre, szőnyegekre, klasszikus autókra meg hasonlókra csak hogy otthon kirakhassák a villájukban valahova, az már nálam eléggé az.

Nem azt mondom hogy mindenkinek legyen forintra ugyanakkora vagyona a világon, meg nyilván ez nem is reális, de az hogy milliók pusztulnak éhen vagy nem jutnak vízhez, ruhához, gyógyszerhez se, míg mások ilyen irgalmatlan összegeket költenek teljesen felesleges dolgokra, az már kissé túlzás szerintem.

Rajtam múlna, 1 mrd forintnál lenne meghúzva a magánvagyon felső határa, annál több senkinek nem kell a nyugalmas, kényelmes, békés élethez. Mehetne a közösbe a többi.

jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

3as az miért felesleges gazdagság ha van félre tett pénze az embernek vagy hogy megkapnak mindent a gyerekei?


Amúgy szerintem felesleges gazdagság nincs


De nézzük más szemszögből akkor vagy feleslegesen gazdag ha a pénzzel nem érsz semmit pl van egy balesete a családodnak a pénzeddel nem tudsz rajta változtatni

Vagy ha egyszerűen nem vagy boldog, pénzzel kompenzálhatsz rajta valamit tárgyakkal de...

jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Pl. Amikor egy embernek több privát használatú kocsija van, mint ahány segge.
jan. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalan nem reális és fenntartható még az az életszínvonal sem, amit nem neveznél felesleges gazdagságnak.


Valójában így sem tartható fenn a jelenlegi rendszer, nem ha még felzárkóznának a fejlett országok szintjéhez a szegényebb országok.


A jelenlegi ütemben kb. 10-20 év és bedől az egész, ez tény.


Amilyen módon él a magyarok többsége, az is fenntarthatatlan.


Nincs végtelen erőforrás.

jan. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Nagyjából a nagyszüleink életszínvonala volt a reális és fenntartható, amikor képesek voltak az emberek az önellátásra, újrahasznosították a dolgaikat, még a szöget is kikalapálták.

Ahol mód volt rá tartottak jószágot és termeltek maguknak élelmet.


Gyakorlatilag alig keletkezett hulladék, nem ivóvízzel húzták le a sz@rjukat.


Baromi jól megvoltak gépek, autók, külföldi nyaralások, repülőutak és felesleges dolgok felhalmozása nelkül.

jan. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

Én nem olyan régen úgy számoltam, h kb 800ezer-1millió ft-os fizetés lenne az, amivel fenn tudnék tartani magamnak egy normális, stabil életet saját házzal és egy viszonylag új autóval+vésztartalék+évi 1x2hét nyaralás valami jó helyen. Ami ezen felül van, az számomra felesleges.

Amúgy az #1 elég jól leírta a lényeget, végülis ami halál után marad, az már felesleges, ez kétségtelen.

jan. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem jön ki 800nettóból.
jan. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!