Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit a jó az alkoholban?

Mit a jó az alkoholban?

Figyelt kérdés
Manapság elég sokan isznak vodkát,whiskyt pálinkát,sört.Meg akiknek tönkrement az életük azok is rászoknak.Meg van olyan aki csak random rászokik.Mi olyan jó ebbe amihez úgy vonzódik szervezet milyen érzés ez?

febr. 3. 21:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Mert egyes embereknél vidámságot vállt ki, elfelejti a gondjait, rövid ideig jól érzi magát.

Személy szerint én nem tudok annyit inni, hogy ne tudjak tisztán gondolkozni, és a kedvem se változik, talán picit lazább leszek ennyi.

febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
semmi
febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%

Semmi, az alkoholban semmi nem jó.

A drogokban viszont igen!

febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az íz nem lényeg? Mert ha én megkóstolom csak égeti a torkom meg csak szédülök
febr. 3. 22:09
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én addig szeretem, amíg csak kicsit érzem, amíg épp csak fejbekólint kicsit és jó kedvem van. A részegségig nem igazán jutok el, mert az nagyon nem jó érzés. Hogy mit iszom, az alkalom és társaság függő.
febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Piás népség vagyunk, betegségtudat nélkül, alkoholfogyasztási kultúra nélkül. Indok mindig van, ha jó a kedv, ha rossz a kedv, mert jól esik, mert lazítanom kell, meg amúgy is megérdemlem... ésatöbbi. Van aki magától csúszik bele, van aki mások által és sok olyan is, aki ebbe szocializálódott, ezt hozta otthonról. Aztán amikor átesel a ló másik oldalára, már nem azért iszol, hogy jó legyen, hanem hogy ne legyen annyira rossz. A szervezeted hozzászokik, az elméd hozzászokik, a kontrollt pedig szépen lassan elveszíted anélkül, hogy észrevennéd.

Vagyis nincs semmi jó az alkoholban.

febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Őszintén szólva az íze az italtól függ. Van olyan, amiben nem is érezni az alkohol tartalmat így nem égeti a torkot.. de tudom miről beszélsz. Biztosan vannak olyanok, akik az íze miatt isszák. Hallottam olyanról, aki naponta több bureszt is megeszik csak az íze miatt..vagy mint a kávé. Ez ismerős lehet.

Ritkán, de nálam az abszint olyan, amit olykor az íze miatt kivánok meg. Meg különféle likőrök.


Illetve ahogy előttem is írták, maga az érzet, az állapot, amit kivált. Társasági helyeken szeretek inni egy mérsékig, mivel sokkal nyitottabb, lazább leszek, ezáltal jobban élvezem az ottlétet. Alapból kicsit introveltáltabb vagyok.


Akik meg rászoknak, úgy gondolom, kicsi az önfegyelmük, vagy helyzetből adodóan menekülnek bele. Hiszen ez legális.."tudatmódosító szer". Felejeteni, merész lenni, boldog lenni, gondalannak érezni a világot (stb..).. de mivel ez múló hatás, így folyamat újra meg újra az alkoholhoz nyúl, hogy nem múljon, mert vágyik az ezadta érzetre, így kialakul egy függőség.

febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%

#6


Rendben. Köszönöm a jókívánságot.

febr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
az alkohol (sajnos) az egyik legjobb szorongásoldó szer. itt meg aztán van kinek rászorulni, főleg hogy legális
febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

1 vagyok:

Én már sokféle italt kóstoltam, de az alkohol íze nem ízlik konkrétan.

Kóstoltam bort, sört, vodkát, likőrt, tátra teát, pálinkát, de ezek közül a krémlikőröket tudom a legjobban meginni.

febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!