Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi motivál arra sok magyar...

Mi motivál arra sok magyar fiatalt, hogy emigráció helyett Magyarországon próbáljanak meg boldogulni?

Figyelt kérdés

febr. 4. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

A változtatás lehetősége.

Nekünk is van két opció.

Maradunk és változtatunk, hátha elindul egy reményteljesebb jövő, vagy pedig megyünk.

febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Mert ezt a nyelvet beszélem anyanyelvi szinten.

Mert itt vannak a barátaim, családom.

febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Néhány országba nagypn nehéz már kijutni dolgozni, pl. USA, Nagy-Britannia, Ausztrália.
febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Pláne hogy erőn felül akarnak sokan mindenáron Budapesten lakást venni, annak ellenére hogy annyi a pénzből már Nyugaton is sok helyen lehet venni lakást.
febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szolovjov ***** válasza:
38%
Az hogy magyarok vagyunk és itt a helyünk.
febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Én megpróbáltam kimenni külföldre. Minden el volt tervezve: tanulni mentem, kaptam ösztöndíjat, jó lakásunk volt, diákközösségbe is beléptem, elkezdtem az ország nyelvét tanulni, párom is jött velem stb.

De nem tetszett. Honvágyam bolt, nem tetszett a kinti élet, az adott város, se az egyetem (pedig papíron jó volt, de se tudásszintben se máshogy meg sem közelítette az otthoni egyetemet, ahol az első diplomámat csináltam.) Rengeteg dolog, és ember hiányzott az országból és nem adott semmit hozzám az új hely. Oké, a gazdaságuk sokkal jobb, de én, mint IT-s nem járok azzal jobban, mert 1. arányaiban itthon jobban élnék. 2. létezik homeoffice, dolgozhatok kint otthonról. Szóval konkrétan semmi okom kimenni újra bárhova.

febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pénzem. Mentem volna Angliába, de brexit, maradt Írország. Ahhoz még kell gyűjtenem.
febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki lehet köztük én sem olyan talpra esett, hogy külföldön teremtsek magamnak egy életet. Ráadásul sokan csak egy nyelvet beszélnek, a sajátjukat mert az oktatás nem éppen jól verte belénk a az idegennyelv tanulását.
febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Nincs végzettsége, nincs nyelvtudása, nincs önállósága, és csak nyavalyogni tud
febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Engem a mentalis betegseg. Szo szerint. Sajnos nem vagyok alkalmazkodo, ha meg kell aggressziv leszek, ha gyogyszer akkor on/kozveszelyes, ha nem akkor is. Ne akarjon engem kollegazni, hanem Home Office egyedul, ott meg elviselem a kollegakat arra a 15 - 30 percre 2 - 3 naponta. De bemenni es jopofizni, esetleg ha beszol valaki szarkasztikusan en vicc nelkul felutnem az orrat es kivernem a fogat. Komolyan mondom. En onserto, ongy. is voltam, az elet szamomra semmi.


Az fix, hogy olyan gyorsan eltornem a csuklojat ez az idegeit vele ott, csak ket csavar kifele ugy hogy en is fordulok a 70kg-al, hogy allando fajdalma lesz, vagy alig tudja hasznalni mert lebenul, esetleg oda a karrierje. Es ezt olyan gyorsan hogy a tobbieknek nem lesz ideje reagalni max mellem allni es lefogni de a tett mar kesz. Max rendorseg meg mento. De en mindenre fel vagyok igy keszulve mentalisan. Dutyiba nem megyek. Meg lesz idom - birosag, stb. Orvosom esetleg nem beszamithatosag. Rohadt kis esellyel meg szabad labon tavozok, esetleg birsaggal vagy valami. Es megrontottam valaki eletet orokre mert beszolt, vagy szarkasztikus volt velem szemben masok elott. Normalis ember ilyen reakciora amit en rendeznek le nem szamitana, ezert lenne elonyom, mert en mar tudom mit csinalnek meg hogyan.


En ezt nem akarom se magamnak elsosorban, se masnak. De ez ervenyes kulfoldre is. Egyelore egyedul vagyok, es igy erzem jol magam. Semmi barat, senki semmi.

febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!