Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi motivál arra sok magyar...

Mi motivál arra sok magyar fiatalt, hogy emigráció helyett Magyarországon próbáljanak meg boldogulni?

Figyelt kérdés

febr. 4. 18:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Idehaza is boldogulok, akkor minek menjek külföldre?
febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha a szüleid normálisak voltak és nem mélyszegénységbe szültek,hanem mondjuk kaptál egy lakást, akkor teljesen élhető az ország. Mondjuk ha a szüleid,családod normális volt,akkor rohadtul nem is akarsz tőlük többezer km távolságra lenni. Továbbá ha van egy normális baráti köröd,hobbid, munkád,akkor szintén nem akarsz új életet kezdeni,ami ki tudja,milyen lesz.
febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Senior Séf ***** válasza:
42%
Nem lehet mindenki hazátlan "gyüttment".
febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
37%
Én az ellenkezőjét nem értem.
febr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%

Fiatal vagyok és természetesen kormányellenes.

Az motivál arra hogy maradjak hogy magyar vagyok, itt nőtt fel az apám, anyám, nagyapám, nagyanyám stb, és szeretném hogy az én gyerekeim is itt nőjenek fel. A magyar kultúrát is szeretem, a legtöbb dolog itt ( politikai mentesen) ideális, pl: éghajlat, természet, tájak, városok stb.

Ha elmennék innen akkor is max Olaszországba vagy Spanyolországba, pedig képzett vagyok és beszélek 4 nyelvet.

Itt minden utcához és utcasarokhoz egy emlék köt, de ezt Radnóti jobban megfogalmazta a “Nem tudhatom” című versében. Külföldön már sosem leszek újra gyerek, sose lesz a napsütés magyar napsütés, nem fog odakötni semmi. De elhiszem hogy van akinek bejött az élet külföldön. Mostmár csak attól tartok, hogy fizikailag fognak innen elüldözni, pl akkumulátor gyárakkal, ami szó szerint élhetetlenné fogja tenni városainkat….

febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kiköltözni sincs pénzem xD
febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Balasa Bence válasza:
73%
Beszélek angolul, igen, de nem tudnék csak úgy elszakadni a családomtól, ismerőseimtől. Valamint büszke vagyok a kultúrámra, és nem akarnám azt sem lecserélni.
febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem vagyok talpraesett sajnos, félnék kimenni.
febr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Félek egyedül kimenni egy idegen országba, nyelvet se tudok magas szinten. Van itthon rendes munkám, kint nem biztos, hogy lenne. Mosogasson a halál. Persze lehet, hogy eljön az idő, mikor kimegyek, de csakis felsőfokú nyelvtudással.
febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!