Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A katonaságnak van értelme?

A katonaságnak van értelme?

Figyelt kérdés

Oké hogy embert faragjon belőled ne legyél kis ijedős nyuszi ilyen szempontból van értelme meg védeni kell a hazát tudom.

De ha nem lenne háborúra esély akkor katonaságra se lenne szükség szerintem a tankokra se mert egyrészt segítenek másrészt pusztítanak sajnos.

Egyedül a határőri munkát tartom jogosnak.


febr. 8. 08:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Ők sokat segítettek a Covidnál a kórházba. Haszontalan volt?

Sokat segítenek, ha árvíz van, vagy bármilyen katasztrófa.

Mivel Nato ország vagyunk, vannak helyek ahova mennek segíteni.

febr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát igen mondjuk innen nézve tényleg jó szép dolog tőlük a segítség.
febr. 8. 09:06
 3/22 anonim ***** válasza:
30%

Hát pont a jelen időkbem nagyon aktuális lenne... Minden tévén azt találgatják, mennyi esélye a 3. világháborúnak..


Magánvéleményem amúgy az, hogy nem lenne àrtalmas, sőt szó szerint ráférne a mai elkényeztetett gyerekekre egy év szigor....

febr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha megfigyeled, szinte kivétel nélkül idősebb, átlagos képességű, lepukkant emberek támogatják - nem véletlenül. Ők azok, akik semmiben nem emelkednek ki, de legalább meg vannak róla győződve, hogy mindenben jobbak, mint a fiatalok (:D).

Tehát nem, nem lenne értelme.

Egyébként tudod, ki harcolna ezért az országért, ahol lakosság nagy része proli, és 14 éve eltűri a fideszt.

Akinek van esze, menekül innen.

febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Nincs értelme. Ittunk, szívattuk a másikat. Mindenki a hazamenetelen törte a fejét. Sok primitív összezárva. Szerelmek, családok elválasztva. stb.
febr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Psycho ***** válasza:
49%

#4 Megfigyeltem. Én nem kétlem, hogy a Te környezetedben olyan típusú emberek támogatják, akiket körbeírtál, de én bőven-bőven találkoztam kivétellel. Sőt. Szinte mondhatjuk, hogy pont az ellenkezőjét véltem felfedezni.


Tegyük hozzá: a háború MINDEN formáját elítélem. Szerintem állati dolog, ideje lenne már így a XXI. században ezen túllépni. Mint a kisgyerekek a homokozóban, amikor egymás haját tépve civakodnak, kié a kisvödör, amivel homokvárat lehet építeni...


De ha már olyan a helyzet, amilyen, akkor ne legyünk idealisták, és a "mi lenne ha?" helyett a "mi van?" kérdéskörhöz érdemes alkalmazkodni.


Sajnos a háborúban nem a hajcibáló kisgyerekek halnak halomra, hanem azok, akiknek az eredeti konfliktus kirobbanásába semmi beleszólásuk, semmi közük nem volt. A hajcibáló kisgyerekek meg ülnek a biztonságos bunkerben, és osztják az észt meg a propagandát.


Ettől függetlenül azt mondom, bizony-bizony ráférne a mai fiatalokra a sorkatonaság. Rengeteg az elkényesztetett, határokat, szabályokat és tiszteletet nem ismerő fiatal. Talán lenne ennek hatása rájuk, hiszen személyiségformáló ereje is van ennek.

És ideértem saját magamat is. Ha behívnának, mennék, mert kötelességem lenne.

35/F

febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
A hivatásosnak van.
febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

" bizony-bizony ráférne a mai fiatalokra a sorkatonaság. Rengeteg az elkényesztetett, határokat, szabályokat és tiszteletet nem ismerő fiatal. Talán lenne ennek hatása rájuk, hiszen személyiségformáló ereje is van ennek."


Semmi haszna nincs ebből a szempontból, a katonaviselt férfiak ugyanolyan agresszívek, bunkók és nem rendszeretőbbek azoktól, akik nem voltak katonák. Semmivel sem fegyelmezettebbek, tisztelettudóbbak. Szóval pozitív személyiségformáló hatása általánosan nincs.


Valóban a mai modern világban kizárólag a hivatásos katonaságnak van értelme, és ez bőven elégséges szinten van nálunk is.

febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

"Ettől függetlenül azt mondom, bizony-bizony ráférne a mai fiatalokra a sorkatonaság."


Így van, hiszen az idősebb generáció tagjai voltak katonák, ezáltal jobb emberek is..ja izé...mégsem.

Viszont a 50 felettiek többsége löttyedt/dagadt, indokolatlanul beképzelt, nyelvet nem beszél, tájékozatlan, homofób, EQ-hiányos, szolgalelkű.


Látszik is az ország állapotán, mekkora zsenik a magyarok, különösen az idősebbek :D

febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Van értelme vagy sem?



Ha a magyar kormány a magyar nép ellen fordítja a katonákat, vagy a rendőröket (amire volt már példa) abban az esetben, ha a nép fellàzad és el akarja zavarni a korrupt, kizsàkmànyolò kormányt, akkor szerintem nincs értelme a katonaságnak.

Olyan katonàkra vagy rendőrökre nincs szükség, akik a sajàtjuk ellen fognak fegyvert.


Parancsra a tömegbe lőni, vagy parancsra kilakoltatni családokat az ingatlanbòl, számomra mindez vèrlàzìtò!


Nem is tudom, hogy az ilyen katonák, vagy rendőrök hogyan tudnak tükörbe nézni?


.

febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!