Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb számodra, az...

Mi a fontosabb számodra, az élmények vagy a tárgyak?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják, hogy élményeket gyűjtsünk ne tárgyakat blabla... Igaz, hogy a tárgyakat nem visszünk magunkkal a sírba, de az emlékeket sem! Az emlékek is megfakulnak. 5 évvel ezelőtti nyaralásra alig emlékszem, kb. az a jó benne, hogy eltudom mondani, hogy itt meg ott voltam. Nagyon divatos, drága tárgyaim sincsennek, de ha választani kéne, hogy pl. 1,5 millió utazásra, vagy 1,5 lakberendezésre akkor az utóbbit választanám. Nem gondoljátok, hogy a mai társadalom túlértékeli az utazást és azt sugalják, hogy kb. csak az él aki jön megy? Aki nem vágyik erre az egy besavanyodott káposzta szerintük. Szerintem ha a kórházi ágyamon fekszem 80 évesen nem leszek attól boldogabb, hogy Indozéniában lubickoltam 20 éve miközben egy unott, flegma stílusú ápolónő mossa a fenekem.

Az utóbbi 20 évben látom nagyon felkapottnak az utazást, szerintetek is ennyire létfontosságú?


febr. 12. 01:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ez egyénfüggő, hogy ki mit tart fontosnak az életében.. De, 80 évesen a kórházi ágyadon igenis jó dolog lesz ezeket a szép emlékeket felidézni, legyen az bármi. Ezek elraktározódnak bennünk. Egyfajta plusz tőke, amit szerzünk ezekkel emlékekkel. Valóban semmit nem viszünk a sírba, se pénzt, se hatalmat, de ilyen mentalitással nem lehet élni... Ennyi erővel minek élünk, ha úgyis meghalunk? Minek eszünk, ha utána úgyis kiszarjuk? Így nem lehet élni..

Amúgy meg, ha lesznek gyerekeid, akkor a vagyonodat majd ők öröklik, tehát te nem tartod meg a pénzed, de a halálod után a gyerekeidé lesz. Nem tudjuk milyen a halál, mert senki nem jött még onnan vissza.


Szerintem élvezni kell az életet, sok élményt szerezni, barátkozni, tapasztalatokra szert tenni. Ennyi a titok... Én azt mondom élményeket kell és érdemes gyűjteni. Viszont mondjuk értelmetlen kacatokat felesleges felhalmozni, csak annyit kell, ami boldoggá tesz... Nem kell sok limlom...

febr. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
#1 Igaz, már ha nem leszel demens 80 éves korodra, és semmire sem fogsz emlékezni. Bár akkor a lakberendezési tárgyak se sokat érnek. Mondjuk én nem tartom sokra az utázást, és úgymond vásárolt élményeket, de megértem akinek ez fontosabb, de a másik oldalt is, akinek a tárgyak fontosabbak. Még jó hogy nem vagyunk egyformák, és mindenki el tudja dönteni, hogy mi a fontos számára. Azt viszont nem szeretem, ha valaki rá próbál beszélni mást, hogy mondjuk gyűjts inkább élményeket, vagy gyűjts régi tárgyakat. Mert mindenki el tudja dönteni saját maga, hogy mire van szüksége, és felesleges érveket felhozni az egyik, vagy másik dolog mellett. Az egyensúlyt is meg lehet találni, hogy ebből is, meg abból is. Egyszer utazol, egyszer meg veszel mondjuk egy hálószoba bútort. ( Már ha megengedheted magadnak)
febr. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
A tárgyak. Az élmény akkor élmény mikor ott vagyok és átélem éppen, de a dolgok legnagyobb részét úgy elfelejtem, mintha meg sem történtek volna...
febr. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyak is nyújthatnak élményt, és az élmények se mindig olyanok amikre vágyunk, pl egy utazásnál, és nem lesz olyan emlékezetes, hogy mindig jó érzéssel tölt el, ha visszagondolsz rá. Na meg gyakran fontosabb egy-egy tárgy ha nem sok pénzed van, mondjuk amikre szükséged van. Ház, bútorok, ruhák, autó, bicikli, mobiltelefon, számítógép, egyéb használati tárgyak . Ha ezek többsége megvan, csak utána utazunk többnyire, és nem a megvételük helyett.
febr. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Én a tárgyakat jobban szeretem, mert az élményeim 90%áról már most megfeledkeztem, pedig még 30 sem vagyok.

Vagy csavarhatjuk úgy is a dolgot, hogy egyes tárgyak segítenek újra átélni bizonyos élményeket...


De amúgy élmény nem csak valami elcsépelt klisé túlárazott utazás lehet egy olyan nagyvárosba ami úgy néz ki mint kb minden más város a világon, hanem bármi olyasmi ami érdekes, új, és nem csinálod minden nap.

febr. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
59%
szerintem semmit nem kéne gyűjteni. ez ilyen elcseszett mennyiségi irány. pont ugyanaz az irány a kettő. csak élj gyűjtögetés nélkül.
febr. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Az utazás nem csak az utóbbi 20 évben jött dovatba, ezt tanúsíthatom.

A kérdésre reagálva: az élmények formálnak minket. Lehet, hogy már nem emlékszünk minden részletre, de az élmények, az, hogy merünk élni, tapasztalni, kihívások elé tesszük magunkat, ezek a dolgok megváltoztatnak bennünket apránként, és a későbbi döntéseinkre, életmódunkra is hatással lehetnek. Legalábbis én ezt látom magamon és másokon is. Ugyanakkor a tárgyak is fontosak, pl. leirhatatlanul fontos egy jó minőségű ágy, egy megfelelően felszerelt, tiszta otthon, a kellemes viselet, stb. A harácsolasnak nem vagyok a híve, ha az embernek megvan mindene, ami jól működik és ellatja a feladatát, akkor fölösleges lecserélni/halmozni a tárgyakat.

febr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az élmények fontosabbak, mert újra meg újra átélem őket az agyamban, nem felejtem el őket. Ez szerintem beállíttság kérdése.
febr. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

Számomra az élmény fontosabb. Hiába hoztam haza tavaly fehérhomokot, azt most már csak nézegetem az üvegben, de teljesen más, mikor ott vagy helyben és a talpad alatt érzed.

Az élményekkel te magad leszel gazdagabb. Lehet naplót írni és minden élményt leírni, hogy ha tényleg valamit 20 év után elfelejtesz, akkor újraolvasva újra fogod élni az egészet. Egy lakberendezési tárgy sose lesz egyenértékű egy csodás utazással.

A kórházi ágyon fekve se lesz értékes az otthoni 200 ezres ágyad, mert nem abban fekszel.


Sokan istenítik az autókat, számomra nem érnek sokat. Abból az összegből inkább elmegyek külföldre nyaralni.

febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%
Élmények. Ha tudatosabban állok hozzá és nem csak végigrohanok egy nyaraláson, akkor jobban megmarad az emlék. De igaz, idővel megfakul, de ami marad, az mégis örök. A tárgyak eltörnek, elkallódnak, stb.
febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!