Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy barátkoztatok meg a...

Hogy barátkoztatok meg a halál gondolatával azzal, hogy egyszer meghalunk? Vagy csak én vagyok ilyen hülye, hogy ilyesmin gondolkodom?

Figyelt kérdés

febr. 19. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
És még aggasztóbb, hogy nem tudni, hogyan. Meg, hogy mi vár addig rád 😂
febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Boldog embernek az élet öröm és fél a haláltól, a depressziósnak pedig az élet egy teher és a halál a megnyugvás. A halál mindent elsöpör, a jó és rossz dolgokat egyaránt. Metaforával élve, a halál egy Kaszás, ami mindent lekaszabol, a sok gazt, gyomnövényeket, de a szép virágokat, a veteményest is..

Ez most nem pont ide a témába vág, de a Simsben van egy olyan lehetőség, hogy lehet egyezkedni a Kaszással és ha meggyőzöd, akkor visszahozza egy szeretteted az élők sorába.. Tök jó lenne, ha ez a való életben is így történne...

Egyébként aki az emlékeinkben él, az nem hal meg soha. 🙂🙂

febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Seila ***** válasza:
20%
Én március 9-én megtudom hogyan tovább.
febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
3-as! Remélem, csak viccelsz.
febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Seila ***** válasza:
51%

4

Nem viccelek.

Akkor mondják meg majd a dokik hogyan tovább. Szükséges-e a bonyolult műtét vagy inkább várjam be a Kaszást.

febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező! Én is félek a haláltól (szerintem sokan vagyunk így). Én is sokszor gondolok rá, hogy mi lesz velem utána. Ugye vagy van valami, vagy nincs, ezt nem tudjuk, egyik verzióra sincs se bizonyíték, se cáfolat. Most feltételezzük a legrosszabbat, hogy semmi nincs, azaz megszűnünk létezni, ennyi volt. Erre azt tudom mondani, hogy a semmi az semmilyen, vagyis nem rossz (jó sem). A semmi nem tud fájni, nem érzékeled, stb.

A filozófusok a mélyalváshoz hasonlítják a halált. A felfogásuk szerint a mélyalvás viszont jó, ezért a halál is "jó". Egyébként ne emészd magad olyan miatt, ami úgyis bekövetkezik. Ha annyira félsz, olvassgass halál közeli élményben részesülő emberekről, sok érdekességet mondanak.

febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
5-ös! Nagyon szorítok, hogy meggyógyulj!
febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Seila ***** válasza:
50%
Nem is a halál a rossz, hanem az átmenet, ami fájdalommal jár. Valaki egy pillanat alatt letudja, valakinek percekig, napokig, hetekig tart a haldoklás.
febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Seila ***** válasza:
35%

7


Köszi. 🙂

febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Gondolj arra, hogy ha mindenki örökké élne, akkor az emberiség energiaszükséglete a végtelent közelítené, miközben egy-egy négyzetmilliméterre is megszámlálhatatlanul sok ember jutna. És úgy kéne élned örökké, mint a halkonzerv a BKV buszon...
febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!