Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azoktól kérdezem, akik Nyugat-...

Azoktól kérdezem, akik Nyugat-Európába költöztek: milyen érzés a jobb életszínvonal, színvonalasabb, befogadóbb társadalom, és a besavanyodott, utálattal teli, megkeseredett magyaroktól mentes élet?

Figyelt kérdés
febr. 24. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Mindenhol tele van bevandorloval. Sehol

nincs befogadas erzes kulfoldinek. Sose cogacnak el ugy az oslakosok,mintha ott szulettel volna. A szomszed fuje mindig zoldebb. Bl-en is megvan a belvarosban a 60% kulfoldi dolgozo arany. En nem latok itt megkeseredettseget. Mondig azt latod,amire koncentralsz

febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Amikor Londonban laktam, életem legnyugisabb éve volt. :D Most Görögország és Portugália között vacillálok. A görögöknél nem olyan jó az életszínvonal, de én jobban élnék, mert az itteni lakásom fedezné az ottani albit, a portugáloknál rohadt drága a normális albi. :D
febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem szar. Amennyivel többet keresel, annyival többet is költesz. A befogadás ál-udvariasság, álkedvesség, semmi nem valódi. Menj ki, próbáld meg, saját tapasztalatod a fontos.
febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Ez így ebben a formában nem igaz. Legalább 12 európai országban voltam az elmúlt 5 évben és több ismerősöm él külföldön. Az átlag nettó kereset többszöröse az itthoninak, míg élelmiszerre például ugyanannyit, vagy kevesebbet költenek.
febr. 24. 17:24
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Csak mondom, hogy nem csak az átlag kereset többszöre, hanem a lakbér, élelmiszer is. Nem százötvenezer lesz az albérlet kint. Átlag munkások ott sincsenek eleresztve. Persze számít, milyen munkakörben leszel foglalkoztatva. Nekem Ausztriában szállodában ajánlottak 1400 eurót. Köszönöm, annyit itthon is kapok.
febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

5-ször annyit keresel, az albérlet meg kétszerannyi. Még mindig bőven több marad.

Az élelmiszer sehol sem drágább mint Magyarországon. Ami még többe kerül, az a szolgaltatások. Fodrászhoz, fogorvoshoz haza kell járni.

Viszont tisztábban és jobbak az urak, van egészségügy és normális tömegközlekedés is.

febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Az 1-es meg a 3-as a tipikus nyugaton mosogatok emberke, aki nem tudja a nyelvet, nem akar beilleszkedni, és utána meglepödik, hogy "nem fogadják be".

Akinek van végzettsége, rendes munkája és rendesen beszéli a nyelvet, azt befogadják minden nehézség nélkül.


30 éve élek Nyugaton, életem legjobb döntése volt idejönni. Évente egy-kétszer megyek MO-ra látogatóba két hétre, de a második héten már nagyon visszavágyom egy normális környezetbe.

febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

2500 eurót kapok Németországban

szakmunkás vagyok, 2000 megmarad tisztán és nem munkás szállón élek.

febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A jó melót mindig a helyiek kapják.

Te bevándorló maradsz életed végéig.

Egy keleteuropai...

febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Akkor en rossz helyen vagyok, mert a jo melok legalabb felet bevandorlok kaptak meg, legalabbis a multinal ahol dolgozom. Egyaltalan nem ereztettek soha hogy bevandorlok vagyunk.
febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!