Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha spórolnod kell a megemelked...

Ha spórolnod kell a megemelkedett árak miatt, mi az amiről tartósan lemondtál? Lelkileg hogyan érint az alacsonyabb életszínvonal? Ha van gyereked, mindent meg tudsz neki adni amire ténylegesen szüksége van?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 22:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Semmiről nem kellett le mondanom..alapból keveset eszek, kb majdnem szarok a kajára. Viszont nyilván én is megéreztem..például nem tudok annyi kaját rendelni (heti kétszer szoktam minimum) most kb 2 hetente egyszer.


Szóval minden maradt a régi..csak mondjuk nem annyi van mint előtte :d szerintem így érted.


Nincs gyerekem..de ha most lenne (csak 1) nem tudnám normálisan felnevelni csak ha kimennék külföldre.


Szar az égész. 30f

2023. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell spórolnom, mert amúgy sem éltem soha nagy lábon. Amúgy a gyerek az első. De még csak 4 napos :)
2023. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2. Szívből gratulálok a picihez, boldog babázást!🙂
2023. máj. 18. 22:40
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Köszönöm :)
2023. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Még nem kellett lemondanom semmiről, annyi, hogy kevesebbet teszek félre. De fontolgatom, hogy abbahagyom a dohányzást, Heets-et szívok, azért az 60-70 egy hónapban. Talàn ritkàbban rendelek kaját, de igazából a pofátlanság miatt, egy pizza 4000-ért már az elveimbe ütközik.
2023. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek félretenni, tehát azért mondok le néhány dologról, hogy most is olyan arányban tudjak félretenni, mint eddig. Így azért jobb, mintha kényszerből kellene lemondani dolgokról, tehát lelkileg semmi hatása nincs. Egyébként annyi, hogy keveset járunk étterembe és nagyon ritkán rendelünk. Nagy tételben vásárolok, amikor akciós az adott termék. Vagy pl a Metroban szoktam 3 kg-os sajtot venni, 2400/kg áron. Külföldre is járok, ott is nézem az akciókat.
2023. máj. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"luxus" dolgokon spórolok. Nem megyünk el kocsmázni a társasággal, hanem valakinél összegyűlünk, keverünk otthon koktélokat, és aztán vagy megyünk valahová, vagy nem. Nem megyek moziba, kétszer is meggondolom, akarok-e koncertre menni. Gyakorlatilag semmit nem költök már szórakozásra, mégy négy éve pl. havonta vittem színházba a nagymamámat, most ez kimarad. Sajnálom az öreglányt, imádja a színházat, még a legripacsabb darabot is őszinte csodálattal nézi végig, de most ez már nem fér bele, kajára kell a pénz helyette. Ő megérti.

Nincs gyerekem, soha nem akartam, de most pláne örülök neki, hogy nincs, mert szerintem nem létezik szarabb érzés, mint mikor a gyerekedtől tagadsz meg valamit, amit nem engedhetsz meg magadnak.

2023. máj. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha spórolnod kell a megemelkedett árak miatt?

Az árak előtt is spóroltam. Annyi, hogy mkst kevesebbet tudok félrerakni, befektetni.


mi az amiről tartósan lemondtál?

Edzés. Drága a személyi edző. de sajnos vissza kell vennem, mert kell a szakmai segítség. Nem hagyhatom abba, veszélyes számomra, xar genetika.


Lelkileg hogyan érint az alacsonyabb életszínvonal?

Rosszul. Szeretnék már gyereket vállalni, de nem így, nyomorba.

2023. máj. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Eddig tudtam megtakarítani a fizetésemből, félrerakni, spórolni.

Most már nem. Gyakorlatilag a teljes fizetésemet feléljük, ami marad, az max egy pizzarendelésre elég.

Nem normális ez az egész amúgy, hogy a boltban az ember úgy hagyja ott a huszasokat, hogy gyakorlatilag alig vett valamit...

2023. máj. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a feleségem és az én fizetésem nem olyan sok, hogy ne éreznénk meg az inflációt. Így idén nem rendelünk ételt és nem járunk étterembe (korábban kéthetente egyszer éttermeztünk). A mozizást is beszüntettük. Máson egyelőre nem spórolunk.


Viszont cserébe többet kirándulunk a budai hegyekben ingyenesen. Ez meg pozitív hozadéka a spórolásnak.

2023. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!