Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én élek egy parallel világban,...

Én élek egy parallel világban, vagy tényleg ilyen magas életszínvonalon élünk?

Figyelt kérdés

Nézem Osváth Zsolt legutóbbi videóját, nekem semmi bajom vele, és mondja hogy az éttermében már csak kedd-csütörtök 13 és 16 óra között lehet asztalt foglalni, mert a hétvége teltházas.


Megnéztem az étlapot kíváncsiságból. Egy hamburger sült krumplival 4000 forinttól indul, egy desszert 2000 és egy üdítő 700+ forint.



Tényleg teltházas Budapesten egy olyan hamburgeres étterem, ahol 7-8000 forint/fő egy étkezés? (Gondolom szervízdíj is van.)


2023. ápr. 17. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Gondolkozz! Sok a turista.
2023. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány fönek van hely az adott étteremben, de ha akár 60 vagy valamivel több, akkor is számold ki, a budapestiek hány százaléka az, aki odamegy.

Másrészt azt is végig kellene gondolnod, hogy vannak, akik havi 250.000 Ft-ot keresnek, meg vannak, akiknek 2.500.000 vagy jóval több a havi jövedelmük.

Nem mindegy, melyik kategóriából fizet valaki 10.000 Ft-ig egy étkezést. Az utóbbiak esetében ez aprópénz.

2023. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Budapest lakossága több mint másfél millió ember, ehhez jönnek a turisták, az éppen Budapesten üzletet intézők, stb.

Hány asztal van ebben az étteremben?


Félreértés ne essék, nem olcsó, de nem is annyira drága, hogy soha de soha senki nem engedheti meg magának.

2023. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Azért azt nem kell elfelejteni, hogy van nem is kevés olyan ember, aki kifejezetten jól él. Nem meglepő, hogy megtöltenek pár vendéglátóegységet. Én viszont olyan térségben élek, ahol az emberek jelentős része a falu táblán túl se jár gyakran. Errefelé többszázas lélekszámú települések vannak, ahol a közösség legalább felének még a rendes étkezés is probléma. Nem érzem úgy, hogy másik univerzum lenne, de ilyen is létezik. A közeli kisvárosban egy kézműves hamburgeres se tudott talpon maradni. Ha nem elég olcsó, akkor lehet bármilyen jó, nincs annyi vendég, hogy talpon maradjon. Kínai ruhás és turkáló van dögivel.

A szegényeket nem is látod, mert nincs két egyforma húszas a zsebében, hová menne és miből? Nem igazán futsz velük össze, ha nem a közeledben látod. Összességében a vendéglátás forgalma is azért ennyire látványos, mert az elmúlt években legtöbb cég, ami nem kisvállalkozás cafeteriát, többnyire szép kártyát ad és ebből van egy kis "luxusa" az olyan átlagnak is, mint pl én. Tíz évvel ezelőtt kb évente egyszer jártam étterembe, amióta kapom melóhelyen, rendszeresen eljárok ide oda. A körülöttem élők nagy része is így van ezzel.

2023. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Vannak, akik ilyen magas "színvonalon" élnek. Én nyugdíjasként a félig rohadt banánt veszem meg piacon, de már azt is 400-600 forintét adják kilónként.
2023. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Na jól van, megvolt a szokásos magyarázzuk meg.

Miskolcon ugyan ez van.

Ma a Tescoban nem lehetett kínait kapni, mert elhordták, pedig egy drága étteremről van szó.

A Burgerben meg KFC-ben sorok állnak, parkoló nincs.

Pláza dettó.


A mozi tele, a wellness tele.

Persze tudom, ezek mind turisták 😂

2023. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

#6:

Na jól van, megvolt a szokásos #beugatokmindenkinek, köszönjük, öblíthetsz.

2023. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Budapestről van szó, egy, gyanítom, nem óriási alapterületű étteremről. Itt él annyi ember, akinek vagy van olyan fizetése, hogy nem okoz neki gondot ennyit kifizetni egy étkezésért (azért azok, akik felhúzzák az átlagot, mert olyan jól keresnek, jobbára Budapesten vannak), vagy rajong annyira Zsoltiért, hogy erre spórol. Ebbe nem számoltam bele a turistákat, mert azok ált. nem foglalnak ilyen helyre helyet, legalábbis nem ennyire előre - aki igen, az azért nem az Unikornis Bisztróba, mert annyira azért nem világhírű a hely, hanem inkább a Michelin-csillagos vagy a Michelin Guide-ban említett helyekre.


Az meg megint más kérdés, hogy a legtöbb embernek nem tartozik hozzá a desszert egy étkezéshez - én azt látom a legtöbb esetben, hogy aki étterembe megy, manapság egy fogást eszik, mert el van vele telve... főleg pl. nők, ha nem Tank Arankák. Szóval sok embernek az inkább 5000 Ft + borravaló. Ami azért, ha egyszer megy el oda, azért kifizethető, még ha spórolással is.


Amúgy meg Bp-n azért ez nem is egy nagyon sokkoló összeg, amit kifizetnek egyben olyan dologra, ami egy kis keresetűnek fura. Oké, hogy ott sok külföldi rajongó meg turista is van, de magyar is bőven azért... teltházas koncertek mennek az Arénában, amikre 30.000 Ft a legolcsóbb jegy. 30.000 Ft + anyagárról induló bőrdíszműves kurzusok teltházzal (és a 30.000-esből 1 övet lehet kb. készíteni, az emberi méretű táska 60.000). Nem egy ember van olyan sem, aki megveszi a 30-40.000 +-os edzőcipőket, divattáskákat, Swarowski / Pandora ékszereket, hivatalos futball merchöt, sorolhatnám.

2023. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Én a vidéki wellness hoteleket akartam példának hozni, amik pl május 1-i hosszúhétvégén szintén teltházasak. És oda külföldi alig megy, csupa magyar. Félpanzióval egy éjszaka kb 70 000.


Én egyébként bérszámfejtő vagyok, tehát látom kb milyen fizuk vannak. Évről évre nagyobbak a különbségek, amit valaki írt, hogy 250 000 - 2 500 000 az simán igaz. Jó, a 2,5M azért ritka, de mondjuk 1-1,5M egyáltalán nem az. Ennyibe meg már ezek az árak simán beleférnek. (bruttóban minden)


Mi is megyünk alkalmanként, én mondjuk nem vagyok egy nagy éttermezős, de ha elmegyünk családdal (5-6 fő), akkor minimum 40 000-rel lehet számolni egy átlag budapesti étteremben, és a felkapottabbakban tényleg hetekre kell előre asztalt foglalni hétvégére.

2023. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9: jogos... de amúgy nemcsak a wellness-hotelek, bármilyen szállás olyan településeken, ahol van vagy wellnesshotel, vagy gyógyvíz, vagy bármilyen látnivaló. Emlékszem, 1-2 évre családdal akartunk Pécsre menni valamelyik tavaszi hosszú hétvégén, két héttel előtte néztük, és nem volt a szallas.hu-n üres szoba sehol, se olcsó, se drága helyen. Annyi mázlink volt, hogy 2-3 nappal előtte szabadult fel egy hely :).
2023. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!