Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, a mai Magyarors...

Mit gondoltok, a mai Magyarországon mennyire fontos, mennyire van jelen a tekintélyelvűség?

Figyelt kérdés
Akár az ország vezetése, akár munkahely szempontjából vagy más nézőszögből. Kell valaki, aki után megyünk (mondjuk miniszterelnök, vagy vezetők a cégnél), vagy szeretünk inkább önállóan gondolkodni, saját utunkat járni?
febr. 27. 20:07
A kérdező szavazást indított:
Nagyon is jellemző ránk
Csak átlagosan, amennyire kell
Egyáltalán nincs jelen nálunk
31 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon...
febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ahol a vármegyékben ispánok uralkodnak ugyan...
febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha valaki leírja a becsületét azt b@szhatod!
febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyra van ebben az országban sokmindenki magára, de nem lehet rájönni, hogy miért? Aztán ha gond van, akkor meg "Jaj, állambácsi, segítsél már meg, mert én megérdemlem, de a másik nem!" gondolkodás megy.

Önmaga tragikomédiája ez az ország.

febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretek önállóan gondolkodni, de ha a többség ilyen lenne, akkor nem itt tartanánk, szóval eléggé.
febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évtizede ugyanaz a rendszer uralkodik felettünk. Szerinted?
febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, és attól tartok, ez csak rosszabb lesz a következő években. Pozitív változásra itt már aligha látok reményt/esélyt, belátható időn belül legalábbis.
febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez nagyon hülyén hangzik így utólag, de valamikor a 20-as éveim közepén jöttem rá, hogy nem mindenki olyan mint én, mert addig szentül hittem, hogy mindenkinek vannak gondolatai, ötletei és mindenki szeretne “főnök” lenni, csak nem mindenkinek megy, mert nyilván vannak dominánsabb emberek, nem lehet mindenki főnök és a többség csak elfogadja, ha épp neki nem jött össze, de igazából várják az alkalmat.

Aztán innen meg az életből mikor párszor téma volt jöttem rá, hogy az emberek nagy része valójában szarik mindenre, ők nem akarnak vezetni, se gondolkodni, ezáltal főnökök se lenni, több macerát látnak vele mint pozitívumot, és mindenki csak azt szeretné, hogy ő hátradőlhessen nyugiban és majd más intézi meg megmondja mit kell csinálni, és ez nekik bőven elég.

febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kikérem magamnak az uszító hangnemet! ✊😠


https://www.youtube.com/watch?v=OsajwK1t3Lc

febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Volt egy 80as évekkbeli amerikai film egy ilyen kísérletről

De a címe nem jut eszembe

febr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!