Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon gaz ha az elejen nem...

Nagyon gaz ha az elejen nem jarok el munkaszünetben a munkatarsakkal ebedelni?

Figyelt kérdés

Most vegzek az egyetemen es szerencsere talaltam egy jo allast.

Külföldön tanultam, eltem/ elek - Becsben.

Magamat tartottam el mindig is, keves a penzem de valahogy mindig sikerült etelre tanulasra a penzt beosztani.


A baratokkal nem igen jarunk el enni mert nagyon draga de együtt fozunk vagy neha a menza volt eddig az egyetemen. De altalaban elöre fözök es magammal viszem.


Ez volt az elso het az uj munkahelyemen es minden nap ebedszunetben a kollegak mind elmennek együtt valahova ebedelni ( megneztem a menüt ahova jarnak...10-15 euro között mozog egy ebed. Szegyellem de ez van, ebben a honapban amig nincs meg az elso fizetesem meg a kis sporolt penzembol kell elnem. Es ebbe nem fer bele egy ebed 10 eurobol.

nalam egy ebed ha en fozom meg napi szinte 2 eurobol kijön.


Viszont mint tudjuk ezek a ebed szünetekben ismerkednek az emberek, beszelgetnek, haverkodnak... nem szeretnek kivul allo lenni. Es ha igy kezdek hogy az elso honapban egyedül a konyhaban mikrozom meg a borsomat tesztaval gyorsan furan neznek..


Szerintetek nagyon gaz?

Mar azon gondolkodtam irok a szüleimnek hogy adjanak kölcsön hogy parszor elmenjek a kollegakkal etterembe...nemtudom.


márc. 2. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd jövő hónapba be pótolód mást úgy se tehetsz.
márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én se szoktam menni a többiekkel.
márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz nyugi :) majd következő hónapban csatlakozol hozzájuk.
márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne rá pénzed, azt mondanám, legalább az első hónapokban menj, pont azért, hogy ismerkedj, barátkozz. De ha nincs, nincs. Majd mész jövő hónaptól. Esetleg heti 1 alkalmat se tudsz kigazdálkodni?
márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sajnos nem. mivel költözöm egy honap mulva es mar kifizettem a kauciot a lakasra ami 3xos havi ber volt. Igy semmikeppen nem lehet extra kiadas marciusban hogy aprilisban tudjak költözni (ami szinten nem lesz par euro).


Köszönöm a valaszokat

márc. 2. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom cikinek, ha nem jársz velük ebédelni. Én más okból nem jártam, amikor ez szokás volt a munkahelyen. A közös ebéd nagyon időigényes:

- meg kell várni, míg mindenki odaér

- ha nem adott a hely, ahol esztek, diskurzus arról, hogy hova menjen a társaság - lehet, hogy a választás nem is kedvedre való

- keresni kell egy kellően nagy asztalt

- illik megvárni, míg mindenki megkapja az ebédjét

- illik megvárni, míg mindenki végez az étkezéssel

- kávé, tea, süti, kinek mi

- üldögélés és csak nézzük egymást

Összességében a közös ebéd legalább másfél óra, míg ha magad ebédelsz, fél óra alatt megvan. A megtakarított egy órát hasznosabb dolgokra lehet fordítani.

márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gaz. Szetintem jobb,ha viszel magaddal. Ez penzugyi tudatossag
márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6os jogos, idoveszteseget bele sem szamoltam...akkor tovabb kellene hogy maradjak mindig ha ebedelni megyek es azert arra sincsen kedvem este 18.00 utan az irodaban kuksolni
márc. 2. 19:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz nem követni a csordát.
márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, nem kell mindig együtt bégetni a nyájjal.
márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!